Mercedes, BMW'yi geçti

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

mr_rain

Guru
[h=1]Stuttgartlı üretici 1999’dan beri ilk defa lüks otomobil satışlarında BMW’yi geçti ve 2013 yılındaki başarılarına bir yenisini daha ekledi.[/h]
Mercedes-Benz, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki satışlarını 2012 yılına oranla yüzde 14 arttırdı ve toplam 312.528 adetlik satış gerçekleştirdi. BMW'den 3.248 adet daha fazla satış gerçekleştiren Mercedes-Benz, ezeli rakibini geride bırakmış oldu. Lexus ise 273.847 adetlik satışıyla 3'üncü sırada yer aldı.

Mercedes-Benz Amerika'nın CEO'su Steve Cannon'a göre, satışların bu seviyede artmasının sebeplerinin başında ürün gamlarının yenilenmesi geliyor. CLA , Yenilenen E Serisi ve Yeni S Serisi'nin satışlarını artırmada en büyük paya sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Steve Cannon, gelişmiş müşteri hizmetlerininde satışların artmasına yardımcı olduğunu söyledi.

kaynak

thekillingroad

Profesör
Sadece ABD için geçerli bir durum. Dünya çapında BMW birinci, Audi ikinci, Mercedes ise üçüncü sırada.

karacaerc

Profesör
Sadece ABD için geçerli bir durum. Dünya çapında BMW birinci, Audi ikinci, Mercedes ise üçüncü sırada.
Lüks otomobil derken neye göre sınıflandırma yapıyoruz? BMW 1 serisi ve Audi A1 ile Mercedes S aynı mı sayılıyor? Sayıları bilmiyorum ama lüksün lüksün diye tabir edeyim o halde, o sınıfın birincisi Mercedestir ;)

What The Hell

Profesör
1 ve 2 tartışılır (Bana göre Mercedes sana göre BMW)

Fakat Audi her daim 3. sırada.

thekillingroad

Profesör
Lüks otomobil derken neye göre sınıflandırma yapıyoruz? BMW 1 serisi ve Audi A1 ile Mercedes S aynı mı sayılıyor? Sayıları bilmiyorum ama lüksün lüksün diye tabir edeyim o halde, o sınıfın birincisi Mercedestir ;)
O sizin tercihinizdir, bir şey diyemem. :) Yalnız burada "birinci-ikinci" sıfatları, subjektif yorumlara göre değil, satış rakamlarına göre yapılıyor. Kimin gönlünde kim birincidir, o kişinin bileceği bir konu elbette. CLA isimli sözde Mercedes logosu taşıyan ucubenin yanında BMW'nin güneş gözlüğü falan bile daha çekici geliyor bana da, ne olacak şimdi? :)

Alfabetik olarak Audi, BMW ve Mercedes Dünya'da üretim yapan 3 premium(lüks) otomobil üreticisi olarak geçerler. Bu firmalardan daha lüks otomobil üretenler yok mudur? Elbette vardır ancak onların da üretim sayıları bu üçlünün yanına yaklaşamaz. Bunlar kadar çok veya bunlardan daha çok satıp daha lüks/kaliteli otomobil üreten de yoktur. Lüks kelimesi Türkiye'deki kullanımı açısından çok doğru değil zaten.

Bütün Dünyanın da kaubl ettiği bir klasmandır bu 3 "premium" otomobil üreticisi ve satış rakamları da yıllardır birbirleriyle kıyaslanır. Model değil, marka kıyaslamasıdır bu.

semih61

Profesör
mercedes eskisi gibi değil eskiden daha çok makam arabalarıyla ön plandayken artık daha dinamik çizgilere sahip.

Aeolian

Doçent
BMW kodumuz yanlamaktır modumuz fazla zorlarsak musalla taşıdır sonumuz... nabeeeeeeeeer

yigott

Asistan
Bende AUDİ hastasıyım iste O A5 in tasarımı beni bitiriyo...

Motor ve Donanım olarakta eksıgıde yok zaten...

Ama pahalı be hacı 2006'üstü Mazda RX R8 aldırsam pedere cok guzel olcak çok pahalıda degıl hem :D

obmann

Asistan
Mercedes'in kompressor teknolojisi bile BMW'yi geride bırakamadı.

slaves

Asistan
[video=youtube;C0vqvN13EYo]http://www.youtube.com/watch?v=C0vqvN13EYo[/video]

mercedes le diğerleri kıyaslanmaz bile en çok satılan markaya göre hangisi daha lüks karşılaştırması yapmak zaten saçmalık

stat counter