Mi Mix Alpha Hakkındaki Düşünceleriniz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Kararsız23

Profesör
20.000 Yuan'dan satışa çıkarılacak olan telefonun vergisiz fiyatı 16.000 tl ediyor. %180 ekran/gövde oranı sahip. Sd 855+'dan gücünü alıyor ve 12 gb ram, 512 gb depolama ile geliyor.

Sizin düşünceleriniz neler bu modelle ilgili. Şahsen telefonun arkasınında ekran olması bana saçma geldi. Hem konfor olarak hem de dayanıklılık olarak pek iyi olacağını düşünmüyorum. Ayrıca kafama takışan başka bir noktaysa aynanda hem ön hem arka ekranı nasıl kullnacağız? Si

Sizin fikirleriniz neler?
images (6).jpeg

images (7).jpeg

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Xiaomi'ye artık laf yok mobil dünyanın kralı oldular tüm mi mix serileri ile rakiplerini tokat manyağı yaptılar inovasyonda.
Öteki taraftan ben bunun meizu, zte, huawei üçlüsünü ekarte eden abd'ye çin devletinin bir cevabı olduğunu düşünüyorum.

Leand

Dekan
Teknoloji dünyası açısından bir devrim olabilir ya da büyük bir adım. Ama önemli olan şey şu: Bu ürün son kullanıcı elinde nasıl hayat bulacak?
Aalında arkaya küçük iyi gösteren bir ekran koysalar önüde ince çerçeve tam ekran sonra bas iyi ses çipi iyi çift stereo hoparlör o yess hayaller yine. :)

Webhead

Profesör
20.000 Yuan'dan satışa çıkarılacak olan telefonun vergisiz fiyatı 16.000 tl ediyor. %180 ekran/gövde oranı sahip. Sd 855+'dan gücünü alıyor ve 12 gb ram, 512 gb depolama ile geliyor.

Sizin düşünceleriniz neler bu modelle ilgili. Şahsen telefonun arkasınında ekran olması bana saçma geldi. Hem konfor olarak hem de dayanıklılık olarak pek iyi olacağını düşünmüyorum. Ayrıca kafama takışan başka bir noktaysa aynanda hem ön hem arka ekranı nasıl kullnacağız? Si

Sizin fikirleriniz neler?Ekli dosyayı görüntüle 79165

Ekli dosyayı görüntüle 79166
Bu telefon beni fazlasıyla aşar inovatif olarak güzel bir adım atılmış lakin bana gereksiz geliyor çünkü ihtiyacım yok Mİ9T bütün ihtiyaçlarımı karşılar ama bütçem olsaydı Pro modelini almak isterdim

AlteredTech

Profesör
Yaptık çünkü yapabiliyoruz diyerek üretilmiş bir cihaz olarak gördüm. Şahsen diğer markaların da ürettiği farklı özelliklere sahip cihazlar( Red Hydrogen One, Rog Phone 2, Nubia X) gibi bir süre tartışılıp sonrasında unutulacağını düşünüyorum. Tasarımı Vivo Nex 3’e benzer tutup ekran altı kamera bulunsa daha ilgi çekici olurdu. Kamera modülü bina kolonu gibi durmuş😂

Cihaz donanım( özellikle kamerada) olarak gayet iyi geliştirmeler yapılmış bir cihaz ama tasarımı yüzünden günlük hayatta çok kullanışlı olacağını sanmıyorum ( ya teknoloji kanalları ya da teknoloji meraklıları alır). Her şeye rağmen çıkması güzel oldu, rekabet ne kadar artarsa sonuç tüketici lehine olur🙂

EmreGndmr

Asistan
Bu model ciddi ciddi böyle mi çıkacak yani.Görüntüler söylenti falan değil dimi?
Not:Bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.Şu aralar forumdan biraz uzaklaştım da...

AlteredTech

Profesör
Bu model ciddi ciddi böyle mi çıkacak yani.Görüntüler söylenti falan değil dimi?
Not:Bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.Şu aralar forumdan biraz uzaklaştım da...
Evet, böyle çıkıcak😂. Sabah 7 civarı lansmanı yapıldı. Yakın zamanda da piyasada olur.( Türkiye’ye gelmesi çok zor, o kadar parası olan ya İphone 11 Pro ya da yurtdışından Fold alır😂)

EmreGndmr

Asistan
Evet, böyle çıkıcak😂. Sabah 7 civarı lansmanı yapıldı. Yakın zamanda da piyasada olur.( Türkiye biraz zor, o kadar parası olan Fold alır😂)
Bu adamlar nasıl çalışıyor yahu 😂.Bununla birlikte xiaomi'nin geleceğin markası(hatta şimdinin)olduğu bence tartışmasız.Ben zaten Mı 9T'ye ayrı bir hayranım...Adamlar Yapıyor

EmreGndmr

Asistan
Amaçları en iyi ekran-çerçeve oranını elde etmek için diye düşünüyorum. Tasarım elbette müthiş ve özel ama kullanım olarak mantıksız geliyor. Dayanıklılığı çok sorunlu olacak diye düşünüyorum.

Ha birde telefon 3000$
Şunun üstüne oradan buradan 10 tl'ye ekran koruyucu taktığınızı düşünsenize...

AlteredTech

Profesör
Amaçları en iyi ekran-çerçeve oranını elde etmek için diye düşünüyorum. Tasarım elbette müthiş ve özel ama kullanım olarak mantıksız geliyor. Dayanıklılığı çok sorunlu olacak diye düşünüyorum
Üreticiler tabii ki her zaman şuanki teknolojinin ilerisine geçmek için çalışmalılar ama bence artık ekran/ kasa oranında yeterli noktaya geldiler. Vivo Nex 3 gibi cihazlar bile %99 orana sahipken tutuşu zor ise bu cihazı düşünemiyorum. Hocam bence asıl üzerine çalışılması gerekenler yeni batarya teknolojileri ve ekran altı kameralar.

Kararsız23

Profesör
Üreticiler tabii ki her zaman şuanki teknolojinin ilerisine geçmek için çalışmalılar ama bence artık ekran/ kasa oranında yeterli noktaya geldiler. Vivo Nex 3 gibi cihazlar bile %99 orana sahipken tutuşu zor ise bu cihazı düşünemiyorum. Hocam bence asıl üzerine çalışılması gerekenler yeni batarya teknolojileri ve ekran altı kameralar.
Önde çerçeve, çentik vs. olmasın yeter. Bu kadarı fazla abartılmış. Ben de sizin gibi ekran altı kamera konusunda yoğunlaşmaları gerektiğini düşünüyorum.

TheTruthHurts

Profesör
Önleyicilerle tutuş sorunu bildiğimiz kadar kötü olmayabilir. Mate 30 pro ve nex 3’te bunlar var diye biliyorum yoksa telefon kullanılamaz halde olurdu.

Batarya ve ekran altı kameralar zaten çalışma altında. Yanlış hatırlamıyorsam OPPO ekran altı kameraları tanıttı bile

AlteredTech

Profesör
Önleyicilerle tutuş sorunu bildiğimiz kadar kötü olmayabilir. Mate 30 pro ve nex 3’te bunlar var diye biliyorum yoksa telefon kullanılamaz halde olurdu.

Batarya ve ekran altı kameralar zaten çalışma altında. Yanlış hatırlamıyorsam OPPO ekran altı kameraları tanıttı bile
Reno 2’yle birlikte pazara çıkaracaklar diye biliyorum. 18.000-20.000 mAh bataryaları küçücük cihazlara koysak ekran sürelerini düşünemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önde çerçeve, çentik vs. olmasın yeter. Bu kadarı fazla abartılmış. Ben de sizin gibi ekran altı kamera konusunda yoğunlaşmaları gerektiğini düşünüyorum.
Artık çentiğin gitmesi gerekli, teknolojinin her gün bir adım daha geliştiği dünyamızda çentik çok kötü durmaya başlıyor. OnePlus 8-8T, Mi 10, Note 11 gibi cihazlarda kamera sorununun çözüleceğini düşünüyorum.

stat counter