Microsoft,10 Aralık’ta Windows 10 Mobile’nin Fişini Çekiyor!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Yeşil Okçu

Profesör
Katılım
9 Haz 2016
Mesajlar
3,716
Puanları
113
Konum
Star City
Zamanında gereken destek (uygulama ve geliştirme) açısından verilseydi , lider tablosunda çok farklı isimler görürdük. 3-4 yıl öncesine kadar tüm çevreme öneriyordum aşırı destekçisiydim. 512 MB ramlerle efsaneler yaratabiliyorduk. Carl Zeiss ile yapılan kamera işbirliğinden bahsetmiyorum bile..
 
Katılım
23 Ara 2017
Mesajlar
89
Puanları
8
Konum
İstanbul
Bende hp nin windows 10 mobile i vardı, arkadaş fişşşşek gibiydi. Şimdi android cihazlar o kadar verşme ılaşmış değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ben sırf arayüzünü çok sevdiğim için wp10 kullandım
 

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Katılım
10 Tem 2018
Mesajlar
5,068
Puanları
113
Konum
Türkiye Cumhuriyeti
iosta dosya kurtarmak için 300 tl filan vermek gerktiğini bilmeyen yoktur ve iphoneden hiçbirşey silinmez yani satmadan önce düşünün kesin bu şeyde öyle bir şey yoktu :D
 

okurbaba

Asistan
Katılım
8 Tem 2017
Mesajlar
413
Puanları
28
Konum
istanbul
Bir gün android ve iosu yeneceğini uman Microsoft,10 Aralıkta windows 10 mobilin fişini tamamen çekiyor.

“10 Aralık 2019’dan sonra windows 10 mobile güvenlik güncellemeleri,güvenlikle alakalı olmayan hata düzeltmeleri,bedava yardım/destek servis seçenekleri ve teknik içerikler almayı bırakacak”

Kısaca,tüm destekler kesilecek.

“Windows 10 mobile işletim sistemi artık destek almayacağından dolayı müşterilerimizin destekli ios veya android kullanan bir cihaza yönelmesini öneriyoruz”

“Microsoft olarak misyonumuz; gezegendeki her kişinin daha fazlasını elde etmeye sağlaması olduğundan dolayı,o işletim sistemlerinde(android ve ios)uygulamalarımızı desteklemeye devam edeceğiz”


Ne düşünüyorsunuz? Windows mobilin android ve iostan daha iyi olacağına inanan,hatta Windows mobile 7’yi kutlamak için 2010’da iphone ve blackberry cenazesini yapan Microsoft artık pes edip Windows mobile 10’u tamamen geride bırakıyor...


Kaynak: CNBC
Windows phone’ye geliştirici bulamadılar ve akıllı telefon pazarina geç girdiler. Belki bir 3-4’yil erken girselermiş ben 4 yıl android değil Windows phone kullanmış olurdum belki (ve benim gibi daha niceleri)
 
Üst
stat counter