Microsoft, Windows 7'nin Çıkış Tarihini 2010 Olarak Belirledi

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Nemesis

Dekan
Katılım
31 Eki 2007
Mesajlar
7,787
Puanları
38
Konum
Uşak
Windows 7'nin eğildiği bazı teknolojileri daha önceki haberlerden biliyoruz: çokdokungaçlı (multitouch) kullanıcı arayüzü ve başarım geliştirmeleri. Tabii bunların temeli Windows Vista'dan çıkıyor. Aslında Windows 7 üzerine yapılan spekülasyonların çoğu getireceği yeniliklerden çok çıkış tarihi ile alakalı. Bazı kaynaklarda Bill Gates'in bu işletim sisteminin 2009 yılında hazır olacağını söylemesi, bazı kaynaklarda ise 2011'e anca yetiştirilebileceği ifadelerine rast geldik fakat şu ana kadar Microsoft'dan resmi bir açıklama yapılmamıştı. Bununla beraber beklediğimiz resmi açıklama dün geldi.

Yapılan açıklamada Windows 7'nin 2010 yılının hemen başında satıcı firmalara gönderileceği ve Windows Vista'yla aynı çekirdeğe sahip olduğundan dolayı, Vista'nın ilk çıktığı tarihlerde yaşanan bir dizi sürücü sorununun bu üründe yaşanmayacağı vurgulanmış. Ayrıca Windows Vista'dan 7'ye geçişin oldukça rahat olabilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını bildirmişler.

Burada Windows Vista'nın çıkış tarihine dikkat çekmek lazım. Gayrıresmi söylemleri, resmi açıklamalardan hariç tutarsak Windows Vista aylar öncesinden bildirildiği gibi tek bir gün bile gecikme olmadan piyasaya sürülmüştü. Eğer bu durum Windows 7 için de geçerli olursa bundan tam 18 ay sonra yeni Windows işletim sistemimiz elimizde demektir.

Kaynak
 
Üst
stat counter