Nejat Toksoy kimdir, kaç yaşındaydı? Mavi Işıklar'ın solisti Nejat Toksoy hayatını kaybetti

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


by efsane

[email protected]
Yönetici
Admin
Katılım
10 Ara 2008
Mesajlar
14,788
Puanları
113
Konum
Elazığ
Nejat Toksoy kimdir, kaç yaşındaydı? arama motorunda hızla aranmaya başladı. Mavi Işıklar'ın solisti olarak tanınan Nejat Toksoy hayatını kaybetti. Toksoy bir süredir kanser hastasıydı ve sonunda kansere yenik düştü. Mavi Işıklar Grubu'nun Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Solistimiz Nejat Toksoy'u kaybettik. Çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun" ifadeleri kullanıldı. Nejat Toksoy kimdir, kaç yaşındaydı? diye merak edenler için yanıtı haberimizde..
Nejat Toksoy kimdir, kaç yaşındaydı? yoğun olarak araştırılmaya başladı. Nejat Toksoy 61 gündür yoğun bakımda yaşam savaşı veren Nejat Toksoy kansere yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. 60'lar ve 70'lerin tek tip kıyafetli efsane grubu Mavi Işıklar’ın kurucusu ve solistinin veaft haberi sevenlerini yasa boğdu. Mavi Işıklar Grubu'nun Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Solistimiz Nejat Toksoy'u kaybettik. Çok üzgünüz. Mekanı cennet olsun" ifadeleri kullanıldı. Nejat Toksoy kimdir, kaç yaşındaydı? diye merak edenler için yanıtı haberimizde..
NEJAT TOKSOY KİMDİR KAÇ YAŞINDAYDI?
1946 doğumlu Nejat Toksoy, Mavi Işıklar grubunun kurucusu ve solistidir. 1960'ların ünlü grubu, Nejat Toksoy öncülüğünde Çetin ve Metin Yavuzdoğan kardeşler, Cihat Günaydın ve Zamir Manisa tarafından 1964'te İstanbul Erkek Lisesi'nde kuruldu. 'Twist temposunda' icra ettikleri 'Helvacı Helva' türküsüyle Hürriyet'in ilk kez düzenlediği 'Altın Mikrofon' yarışmasına katılıp ikinci oldular.

Yarışmanın ardından Mavi Işıklar grubu müzik dünyasında hızla yükseldi. Plak çıkardılar, konserler verdiler, gece kulüplerine çıktılar, ödüller aldılar. Mavi Işıklar işin şov kısmını da ihmal etmeyen, bir örnek sahne kostümleri diktiren, sahneye bir yatak odası kurup pijamalarla çıkan gencecik beş delikanlının hikâyesiydi. Mavi Işıklar bir dönem devam etti sonra dağıldı. 90'larda yeniden bir araya gelip Kırkbeşlik Bar'da konser verdiler.
Nejat Toksoy, 1969'da Leyla Balaban'la evlendi. Kızı Derya Toksoy dünyaya geldi. Kızı 2010 yılında Derya Toksoy'u kanserden kaybeden usta isim, aynı yıl eşi Leyla Balaban'ı da kaybetti.
 
Üst
stat counter