Nesnelerin İnterneti Ana Konu [IOT]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Gankmachine

Üyecik
Katılım
1 Şub 2016
Mesajlar
37
Puanları
8
Konum
Trabzon
Nesnelerin İnterneti
Nesnelerin İnterneti (Internet of Things), son günlerde sıkça duyduğumuz belkide bizi yeni bir çağa götürecek teknoloji. Genel olarak elektronik cihazların internet üzerinden kontrol edilmesine dayanır. Kablosuz olarak da kontrol edilen sistem bir zamanlar sıkça kullandığmız RF cihazları hatırlatıyor bana. An itibariyle IOT'nin en sıkı kullanıcıları hiç kuşkusuz "MAKER"lar.

Maker Hareketi
Maker Hareketi (Maker Movement); teknolojiyle D.I.Y. (Do It Yourself / Kendin Yap) kültürünü bir araya getiren, dünyada her geçen gün daha çok yayılan bir akımdır.
Maker çok çeşitli alanlarda üretebilir. Çoğunlukla teknolojiyle uğraşıyor olması, onu mühendisliğe yakın kılar. Maker sıfırdan hiç olmayan birşeyi hayal edip üretebilir. Bu yüzden sensörlerle çalışan sistemler de kurgulayabilir, evde yokken yerine bakacak bir robot da. Üretimi tamamen kendi yaratıcılığıyla sınırlıdır. Bazen hepimizin ihtiyacı olan ama hiç aklımıza gelmemiş basit bir düzenek üretir, bazen de dünyanın öbür ucundaki bilimcilerin üzerine çalıştığı bir teknolojiyi yaratır[1].Arkadaşlar sorularınız oldukça özel mesaj yoluyla ve başlık altından bana sorabilirsiniz. Bu konuda elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışacağım. Konuyu zaman buldukça güncellemeye ve genişletmeye çalışacağım.

KAYNAKÇA:
1. Maker Hareketi – Tüketimden üretime geçen bir nesil
 
Üst
stat counter