Okul çıkışında kavga ettim.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

kmurat

Dekan
Diğer çocuğun ailesi Rapor alıp dava açmaya giderse kötü olur. Bir çizik, sonradan daha belirgin bir yaraya döner genelde.

Burdurlu94

Asistan
Sağol korkuttular ellerim buz gibi oldu 😀😀 rahatladım bi tık ama çıkışta hergün kavga olur zaten caminin önüne oturup izleyebilirsiniz 😀
En fazla uyarı alırsın savunma olarak okul dışı dersin olur biter falan demicem kendini savunman belli sana tavsiyem böyle olaylara birdaha karışmaman okulda belalı çocuk damgası yersen işin zor olucaktır

Froseth

Doçent
Merhbalar, bugün okulda sıra beklerken çocuk durup dururken mal dedi orda arkadaşları vardı bişey yapamadım ama çıkışta 15 kişi gittim ama sadece ben kavga ettim.Bwna hiçbir şey olmadı ama çocuk kafasını kapıya çok kötü çarptı burnu belli şekilde çizildi ve gözü morardı. Yarın büyük ihtimal ailesini çağırır ama benim kendimi savunmam lazım sizce ne yapmalıyım ?
Bir şey yapacaklarını sanmıyorum bizim okulda daha büyük bir olay çıktığında cezayı göz korkutmak için verip okulun son ayı silmişlerdi. Öncedende böyle ceza almadıysan hiç bir şey olmaz. Kardeşine laf attığını vs söylersen sorun çıkacağını sanmam.

PARAzitCELL

Dekan
Şiddete her ne olursa olsun karşı olanlardan kesinlikle değilim, yani kızkardeşine durup dururken laf söyleyip sonra da pişkin pişkin rahat olup özür dilemeyen öyle kişiler öncelikle şikayet edilmelidir. Hak hukuk eğer gereğini yapmıyorsa aşırıya kaçmadan kulağı çekilip, zorla özür alınabilir. Her türlü haltı edip sonra da ceza almayanlardan şiddet esirgenmemelidir bence :) Dediğim gibi bu sadece hak hukuk devreye sokulamıyorsa başvurulacak bir yoldur.

Olay polislik olacak bir olay değil ama varsayalım ki polislik sonra da davalık oldu, yine de kızkardeşine laf söylediği için haksız dahi çıkabilir. Ama böyle küçük şeyler için kimse polisdi davaydı uğraşmaz yani...

Administarator

Asistan
Son edit:çocuklar 60 kişi oldu m.yardımcısna gittik tutanak yemedik sonra çocuğu kantinde yakaladım özür dilerim hakkını helal et dedim barıştık ama yine caminin arkasında bekliyorlardı biz usulca gittik 😀😀

Mustyyy

Asistan
Son edit:çocuklar 60 kişi oldu m.yardımcısna gittik tutanak yemedik sonra çocuğu kantinde yakaladım özür dilerim hakkını helal et dedim barıştık ama yine caminin arkasında bekliyorlardı biz usulca gittik 😀😀
İyi şanslıymissin okuldan okula değişir ama bundan ders al dostum

beleşadam

Doçent
Bak bir şey olmadı, rahat ol. Barıştıysanız bir daha büyük ihtimal mal demez sana

BilgisayarUzmani

Profesör
Ben bi garibim.
Çok dayak yedim şu hayatımda.
Kaburgalarım ve burnumu kırdılar ben yinede şikayetçi olmadım.
(Not: Hocaya bile demedim)

BilgisayarUzmani

Profesör
Kavgada kaburganı kırdırlar? Nasıl yani?
Sokaktaydık 6'ya gidiyordum bi fesat arkadaşım beni ona düşürmek için anasına babasına küfür ettiğimi söylemiş.
Babasını da çocuk yeni kaybetmişti.
Sinirle beni 5 kişi yere düşürdüler çocuk tepik attı o ara kaburgalar gitti.
(Çocuk kankamdı)
Sonra işte baya ağrıyordu.
Aileme bahsetmedim.
Üstüm başım tozdu
Düştüm dedim.
Sonra akşam hastaneye götürdüler.
Röntgen+Tomografi çektiler. Bir kaç kırık varmıştı.

beleşadam

Doçent
Sokaktaydık 6'ya gidiyordum bi fesat arkadaşım beni ona düşürmek için anasına babasına küfür ettiğimi söylemiş.
Babasını da çocuk yeni kaybetmişti.
Sinirle beni 5 kişi yere düşürdüler çocuk tepik attı o ara kaburgalar gitti.
(Çocuk kankamdı)
Sonra işte baya ağrıyordu.
Aileme bahsetmedim.
Üstüm başım tozdu
Düştüm dedim.
Sonra akşam hastaneye götürdüler.
Röntgen+Tomografi çektiler. Bir kaç kırık varmıştı.
hocam nediyim bilemedim müdüre söyleseniz disipline vermezler çocuklar senlede dalga geçer kaburgası kırılmış ama atılmadık okuldan diye, işte yeni eğitim sistemi

alcasar

Asistan
Okulun bahçesinden köfteciye giden yolda 4 arkadaş yürüyorduk. ( Not kolkola sıkışık yüyümeyi sevmem aslında yanımdaki arkadaş ne olcak amaan boşver demişti) Herneyse karşıdan çocuğun teki baktım bisikletle geliyo ama biz bu arada şarkı söylediğimiz için diğerleri farkında değil . Ben çocuğa yol vermek için kenara çekilcekdim yanımdaki arkadaş kolumu bırakmadı. Bisikletli çocukta yavaşlamadı bana çarpıp düştü. Sonra döndü "olm sen bittin" felan dedi. Bu arada ben o yıllarda karate kursuna gidiyordum. Arkadaşın teki dedi ki bu karate kursu hocasının oğlu. Çocuk bana meydan okudu bende deliyim ya tamam lan yer söyle dedim. Sonra benim eski arkadaşlarımdan birisi geldi dedi ki olm neden çocuğa yol vermedin? Bende olayı anlattım. Ertesi gün çocuğu kavga edeceğimiz yerde bekledim gelmedi. Meğer o eski arkadaş aynı zamanda o çocuğunda arkadaşıymış ona olayı anlatmış. Benim istemeden yaptığımı duyunca kavgadan vazgeçmiş. Sonra okul bitti yaz dönemi yine tesadüftür yazın harçlık kazanmak için o çocukla ve diğer arkadaşla çay ocağında beraber çalıştık. Kavga en son çare olmalı. Benim bu anlattığım olaylar 1992-1993 dönemi yani lise yıllarımda geçmişti.

stat counter