OnePlus 5 ve 5T kullanıcları kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

root61

Profesör
Arkadaşlar selam,
Ben geçen hafta yurtdışına gittim hücresel veri kapalıydı ama sanırım ayriyetten uluslararası veri dolaşmınada kapatmam gerekiyordu.
Telefonda aradım bir türlü bulamadım ve haliyle telefon faturama ek ücretler eklenmeye başladı.

Yurtdışında veri dolaşımını nereden nasıl kapatılacağını söyleyebilecek biri var mıdır acaba?
Ayarlar SIM, SIM1, DOLAŞIM.

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Onursal Üye
Yeni arayüze bayıldımm :) bakalım pil ve ram yönetimi de güzelse on numara alır benden :)

rawkid

Dekan
Beta için farklı bir yolla güncellemek gerekiyor sanırım. Normal güncelleme sorgulamayla gelmedi ama bizdeki 5T dışında bütün telefonlar yüklemiş sanırım. :D

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Onursal Üye
Beta için farklı bir yolla güncellemek gerekiyor sanırım. Normal güncelleme sorgulamayla gelmedi ama bizdeki 5T dışında bütün telefonlar yüklemiş sanırım. :D

http://oxygenos.oneplus.net.s3.amazonaws.com/OnePlus5TOxygen_43_OTA_026_all_1812052331_2f1f943d75ae49ad.zip

.Zip dosyası telefonunuza kopyaladıktan sonra, 'Ayarlar' - 'sistem güncellemesi' bölümüne gidin, sağ üst köşedeki 'ayarlar' simgesini tıklayın, 'Yerel yükseltme' seçeneğini seçin, .zip dosyasını bulun ve 'Yükle'ye tıklayın.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Daha önceden beta sürümünü kullananlara yeni beta sürümleri OTA ile geliyor. Siz stabil sürüm kullandığınız için size gelmemiş olabilir.

Son düzenleme:

rawkid

Dekan
Kardeşim kullandığı için böyle şeylerle uğraşamıyorum, kendi kendine gelmesini beklesin napalım. Aslında ben merak ediyorum o değil :D

root61

Profesör
Bende yükledim. En çok beklediğim özellik olan medya sesi tuşlarda standart hale gelmiş artık ana zil sesini kısmıyor.

Mustafa Deliktaş

Hercules Jr
Onursal Üye
Bende yükledim. En çok beklediğim özellik olan medya sesi tuşlarda standart hale gelmiş artık ana zil sesini kısmıyor.
Aynen hem o güzel hem de göstergenin yanlarda olması da güzel olmuş. Ayrıca profil değiştirirken de işaretlerin solda durmasını beğendim.

root61

Profesör
Android 9 ile tüm çağrı kaydedici uygulamalar devre dışı kaldı rootsuz imkansız gibi.

Tekno Göçmen

Asistan
5T'nin çok mu kuvvetli? İkisi de 6 inç birisi 3000 öbürü 3300. Meizu 16 daha güçlü ve daha yeni bir işlemciye sahip. Gitse gitse aynı giderler en kötü biraz daha az gider. Ben 10 aylık 5t kullanıcısı olarak(8/128) meizu 16 varken hayatta 5tye bakmam
O konuda haklısın ama konu pilin performansta ne kadar gittiği kağıt üstünde ne kadar gittiğine bakılmaksızın. Genel baktığın zaman 3000 çok az bir seviye kalıyor mesela mi a2 deki pil gibi. Hani 5t deki 3300 mah batarya ama performansta kağıtta yazandan daha fazla. hani aradaki fark 300 mah ama performansta daha fazla olur gibi çünkü arkadaş mi a2 kullanıyor onun günü zor kurtarıyormuş tabii her ne kadar kağıtta yazanla performans ayrı olsa da.

O konuda haklısın ama konu pilin performansta ne kadar gittiği kağıt üstünde ne kadar gittiğine bakılmaksızın. Genel baktığın zaman 3000 çok az bir seviye kalıyor mesela mi a2 deki pil gibi ama 5t deki 3300 mah batary. Ama performansta kağıtta yazandan daha fazla. hani aradaki fark 300 mah ama performansta daha fazla olur gibi çünkü arkadaş mi a2 kullanıyor onun günü zor kurtarıyormuş tabii her ne kadar kağıtta yazanla performans ayrı olsa da.
Hocam bak ben sana net şekilde diyorum gidipte 3200e 5t alırsan ağır hata yaparsın. Testler var aç bak meizu 16thnin pil performansı ortada.
Bana yetmiyor ben bazen 1.5 defa şarj ediyorum günde bazen daha fazla ben biraz absürt kullanıcıyım orası ayrı bir mesele de dediğim gibi uzun lafın kısası araştır kullanıcı yorumlarına bak sor soruştur bence 16th al

Abi yarın bir gün buraya gelip bunun kamerası niye grenli çekiyor diye ağlamayın sakın.
Ben diyeceğimi dedim millet kaşınıyor. 10 aydır cihaza yapmadığım kalmadı. 5T 3200 TL'nin adamı değil.

stat counter