Optimus Black (İnceleme) VatanBilgisayar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
gerçekten öyle arkadaşlar bizzat gidip telefonu hissetmeniz lazım, tasarımındaki zarifliği, ağırlığını, hızını, ekran kalitesini, hatta nova display özelliğini bizzat görmenizi tavsiye ederim ki yakın zamanda telefon alıcak arkadaşlar var ise muhakkak bir göz atmalarını ısrarla tavsiye ederim ;)

vladislav

Profesör
Geçende gidip saturn'de inceledimde gerçekten kaliteli bi makine, işetim sistemi olarak 2.2 froyo olması biraz tuhafıma gitti açıkçası.. Ekranının parlakllığı çok etkiliydi gözle görülebiliecek bi fark vardı yani e bunada nova display diyorlar sanırım :) Tasarım konusundada hosuma gitti çok ağır değil çok kalın değil insanın eline yakışan bi tasarımı var.Google market (android market)'e giriş yaptığımda birkac uygulama indirdim ve listedeki çoğu uygulamalar ücretsizdi.. Fiyatı 999 liraydı sanırım promosyon felan olursa alabilirim ancak maaşı direk yatırmak istemem sonucta :D Ön kamerasının 2 mp olmasıda ilgimi çekti söylemeden geçemicem, Baska gözüme carpan bişey yok bu kadar :D

caneryendi

Üyecik
1 haftadır kullanıyorum on numara makine üstelik bu fiyata ben vatandan nakit 920ye aldım şarj az gidiyor umarım oda 2.3 le düzelir lg nin sitesindne yazılım indirdim orjinal lg yani turkcell siz olan turkcelin bütün uygulamalarından kurtuldum...

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
@caneryendi şarj konusunda herkes aynı şeyi belirtmiş ama kafama birşey takıldı.. uygulamalarda felan açık kalma durumu söz konusu olabilirmi ? merak ediyorumda.. tam kapanmıyordur felan misal olaraktan .. :)

Birde Caneryendi Bu optimusblackin çekim kalitesini bizlere göstersen merak ediyorum test edemedim :))sadece tekno markette inceledik.. oda sadece görsel.. uygulamaları felan nasıL.. sorunsuz dimi ? oyunlarını deneme fırsatım olmadı benimde.. ayrıca mei arkadaşada sordum cevapladı sağolsun .. sanada yansıtalım bakalım kutusundan çıkanlar arasında eksik gedik varmı ? kutusu elmas kutusuna benziyor dikkatimi çekti bir videoda görmüştümde :) kutu duruyorsa bana göndersene atmadıysan :D içine kendi telefonumu koyayım :))

medya faresi

SDN Okuru
optimus black'ın şarj konusunda mutlaka bir kilit noktası vardır. adamlar boşuna %50 enerji tasarruflu olduğunu iddia etmezz bence... hele ki normal bir telefondan daha az gittiğini söylüyorsanız...

NecronomicoN

Profesör
optimus black'ın şarj konusunda mutlaka bir kilit noktası vardır. adamlar boşuna P enerji tasarruflu olduğunu iddia etmezz bence... hele ki normal bir telefondan daha az gittiğini söylüyorsanız...
zaten pil kullanımına bakıldığında ekranın çok az enerji harcadığını görebiliyoruz. Fakat genel olarak beklediğimiz kadar uzun sürmüyor. Demek ki ekran haricinde genel olarak enerji tüketimi fazla.

Fakat şunları söyleyebilirim ki sanırım pil açılmaya başladı çünkü artık telefonun şarjı ilk zamanlardan çok daha fazla gitmeye başladı. artık 2-3 gün kadar gidebiliyor push mailler ve uygulamalar kapalıyken.

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
bende 2.3 güncellemesi sonrasında gider diye düşünüyordum açıkcası :)

medya faresi

SDN Okuru
pilin yavaş yavaş açılmasıda ilginç olmuş :))) acaba ilk şarjda tutulması gereken bir süre mi vardı? daha önce mutlaka 12 saat şarjda kalması gerekiyordu hani telefonların ne kadar şarj doldu ikazı çıksada...

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
Ben hala o konuda devam ediyorum, ilk aldığım zaman akşamdan takarım telefonumu yada almış olduğum cihaz ne ise. sabaha kadar sarj olur :)

medya faresi

SDN Okuru
fazla tutmakta iyi değildir ama deşarj olur bu sefer...pilin ömrü kısalır... bazen telefonun kapanana kadar bitirecek, sonra da tam full olunca alacaksın şarjdan telefonu.

technomind

NamıDeğerBenCeza
Onursal Üye
tabiki orası öyle ben ilk günden bahsediyorum aldıktan sonraki dakikaları :)

gigabyte13

Asistan
Güzel bir tanıtım videosu olmuş; Optimus Black smartphone pazarında düşük fiyatlı kaliteli ürünlerin öncüsü oldu bence.

tekinderya

Üyecik
benim optimus black'imde şarjı ilk günlere göre daha iyi gitmeye başladı. bu arada çekim kalitesini sormuş bazı arkadaşlar.. gerçekten çok kaliteli.. videolarda donma olmuyor..
şu nova displayden dolayı havuz kenarında çektiğim fotoları gayet net görüyorum ya inanılmaz hoşuma gidiyor. Eskiden fotolara bakmak için havlunun altına falan girerdim :)

medya faresi

SDN Okuru
:))) evet resmi çekiyorsun merakla bakmak istiyorsun ama göremiyorsun iyi mi çıktı kötü mü çıktı diye... nova display bu telefonda en beğendiğim özellik benimde. bir de kibar tasarımı, hafifliği tabiki.

gigabyte13

Asistan
Nova Display aktifleştikçe şarj kullanımı optimum düzeylere sabitleniyordur muhtemelen.

metebyr

Üyecik
ben ilk geldiğinde aldım çünkü inanılmaz fiyat avantajıyla çıktı hele ki n8 in 1300 lerde olması desire vs 1400 olması bu telefonu 999 lira fiyatıyla gözüme soktu. ekran videoda izlemeyle anlaşılmıyor arkadaşlar gidin görün tuş kilidini açınca almaya karar veriyorsunuz o derece. super amoledden daha parlak ayrıca aşırı doygunluk yok çok gerçekçi renkler var. samsungda açık turuncu renk bile aşırı koyu gözüküyor. bunda her renk olduğu gibi aşırı net ve parlak.
çözünürlük de çok iyi 480x800 herkese yeter telefonlar için bu çözünürlük fazla bile. öyle dikkatli bakınca piksel falan görme olayı da yalan kesinlikle her açıdan net ve olabildiğince parlak. 1ghz işlemci çok yeterli 512 mb ram var 240 ile 180 arası genelde boşta oluyor. kamera çok net çekiyor renkleri harika yakalıyor 5 mp de günlük kullanım çok yeterli eğer çektim fotoyu poster yapıp bastırayım demiyorsanız. sonuçta 3mp li fotoğraf makineleri 12 mplik tellerden daha iyi çekiyor. bence sensörler sıkıştırılmış mpden daha önemli. 1080 lik video oynartırken hiç donma yok 1 sn bile beklemeden video süreni değiştirebiliyorsunuz. dokunmatik de çok hassas. home butonu ve tuş kilidine basarak ekran görüntüsü yakalıyor. G tuşu da tarayıcılarda menülerde ve galeride çalışıyor 2 kez basmayla zoom ve basılı tutup telefonu bi tarafa eğerseniz eğdiğiniz tarafa görüntüyü akıtıyor. hareket sensörleri aşırı hassas shark oyunu var onu oynarsanız anlaşılıyor hiç gecikmiyor eğme tepkileri. ön kamera da çok net ayrıca android 2.2.2 froyo ile geliyor. yaz sonuna kadar 2.3 gelecekmiş (google her telefona 3 sene destek sağlama sözü vermişti) 2.3 gelince turkcellin saçma uygulamaları kaybolacak böylece daha da hızlanacaktr ki şuan bile gayet hızlı. klavye çok hoş aynı iphone gibi beyaz ve kullanışlı. ekran gorilla glass çizmek için çaba harcamak gerekli. 8.9 mm kalınlığı var gayet ince arkasında da google felan yazıyor güzel duruyor o yazılar. telefonu olanlar katty pery california gurls klibini hd indirip telefona atsın sonra izlesin ekrana birkez daha hayran kalacaksınız.

kötü yanı foto çekerken illa deklanşör sesi geliyor kapatamıyorsunuz 4 farklı ses var birini seçeceksiniz artık (marketten indirilen uygulamalarda o ses yok gizli foto çekecekseniz uygulama ile çekersiniz :D )
1500 lük batarya 40 dkda şarj oluyor ama ısınıyor, telefonu çok kurcalayınca da ısınıyor ama 3-4 dk bırakınca hemen soğuyor. başka da eksik yanını bulamadım ben

alın derim reklamı bol yapılsa çok satar 900 lira civarlarında böyle güzel telefon bulunmaz.
bu kadar yazdım ama okuyan çıkar mı acaba hehehehhe ::D:D:D:D

angel75

Dekan
Onursal Üye
metebyr, ben optimus black'i dün inceledim turkcell'de.. öncelikle tasarıma aşık oldum diyebilirim.. çok kaliteli.. açtığımda ekran parlaklığı karşısında yuuh dedim :) ön kameradan gizlice foto çektim :) dediğiniz gibi deklanşör sesi biraz canımı sıktı... güzlü foto çekmeye bayılırım çünkü.. özellikle ön kamerayı kullandım.. 2 mp ile nasıl gözüküyor diye :) g-key'i denemedim açıkcası.. çünkü millet artık bırak bizde bakalım der gibi bana bakıyorlardı :)
neyse, telefonun ısınma konusunu bilmem ama benim için 2. bir eksiiklik şarjın üsten yapılması...
fiyatı süper bu arada.. kontratlı biraz pahalıya geliyor ama peşin fiyat gayet makul...

angel75

Dekan
Onursal Üye
bu arada gizli yazacağıma güzlü yazmışım... çok güldüm kendime :)

stat counter