Oturmak İçin Gittiğiniz Cafelerden Beklentileriniz Neler?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Orhan Tepe

Üyecik
Birşey eklemek istiyorum.
Sigara.
KEsinlikle ve kesinlikle olmamalı. Bahçedeki yani dükkan önündeki masaların olduğu yerde bile.
Açılır tavan yapıp içeride de sigara içirtiyorlar. Olmamalı.
Sigara içen çok malesef yapacak birşey yok cafeler dükkanlar öle para kazanıyor

iserkes

Üyecik
ucuz ama lezzetli ikramlar olabilir. böylece hem müşteriler mutlu olur hem de maliyeti yüksek olmaz

Öncelikle mekanın temiz olması çok önemli birçok restorant ve kafe tabağı bildiğin bezle siliyor güzelce yıkamak yerine birde elini yıkamadan heryere dokunan üstüne yemek yapan servis açan mı dersin anlat anlat bitmez.Diğer bir konu fiyatlar benim en sinir olduğum noktadır bakıyorsun aynı dürüm heryerde 6 7 tl değişiyor gidiyorsun bir yere 15tl adı yok şanı yok ustalığın yok aynı civarda aynı hizmet aynı boyut neden o zaman bu fiyat farkı ? Mekana gelince tepene dikilen garson veya sipariş vermediğin sürece seni dikizlemeleri gerçekten rahatsız edici.Birde şöyle bir konuya değineyim kimsenin bahsetmediği daimi müşteri değilsen yeni gittiysen hiç senle ilgilenmiyorlar mesela bişi söylüyorsun gelmiyor gelen şey eksik geliyor adam daimi müşterisiyse ona daha erken getiriyor falan bu tavır da bence çok yanlış.Çünkü kitle değişebilir.Benim en çok yaşadığım sorunlardan biri de bir önceki yazdığım şeyle bağlantılı ya arkadaş işi ciddiye almıyorlar bir şey istiyorsun mesela çok pişsin diyorsun tamam diyor az pişmiş getiriyor turşusuz olsun diyorsun turşulu getiriyor bir kere sinirlendim tam 4 kez içinde soğan olacak unutmayın dedim ona rağmen adam koymadı içine.Ne çok kurumsal olsun nede çok labali konuşma samimi konuşma tarzı daha iyi.Ben artık o kadar bıktım ki hepsinden dışarda yemiyorum elimden geldiği sürece.Ben de self servis yerleri tercih ederim genelde yemeğini al ve git daha da muhatap olma en güzeli.

Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Merhaba arkadaşlar. Ufak çaplı, araştırma tarzında bir şey yapmak istiyorum. Sizlerden şu sorulara yanıt vermenizi rica ediyorum.

1- Herhangi bir cafe veya restaurant'a gittiğiniz zaman en çok dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?
2- Cafe veya restaurant seçiminde gideceğiniz yerin ismi sizin için önemli mi?
3- Fiyatlar mı daha öncelikli yoksa ürünlerin tadı/kalitesi mi? (2 seçenekten 1 tanesini seçmeniz gerek)
4-Cafe veya restaurant'a gittiğiniz zaman gittiğiniz mekanda nelerin bulunması sizi mutlu ederdi?
5- Daha çok samimi bir mekan mı tercih edersiniz yoksa daha kurumsal yapıda bir yer mı?

Genel olarak bu 5 soruya cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
1- Temizlik en önemlisi. Temiz olacak, ferah olacak, masada küllük olmayacak, bir de benim için bu önemli self servis olmayacak.

2- İsmin önemi yok. Artık öküzün yeri, at çiftliği vs garip garip yerler var.

3- Lezzeti önemli.

4- Wi-Fi, daha eğlenceli ortam mesela karikatürler kullanılsa tasarımda güzel oluyor.

5- Mesela X ustanın mekanına gidelim deriz bu yüzden samimi ortam güzel. Ama bazıları da iyice cıvıtıyor. Diz dize dip dipe ne o öyle. :)

JamesHarden01

Üyecik
1- Herhangi bir cafe veya restaurant'a gittiğiniz zaman en çok dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?
Temizlik ve personelin nezaketi.
2- Cafe veya restaurant seçiminde gideceğiniz yerin ismi sizin için önemli mi?
Evet önemli.
3- Fiyatlar mı daha öncelikli yoksa ürünlerin tadı/kalitesi mi? (2 seçenekten 1 tanesini seçmeniz gerek)
Ürünlerin tadı ve kalitesi.
4-Cafe veya restaurant'a gittiğiniz zaman gittiğiniz mekanda nelerin bulunması sizi mutlu ederdi?
Wifi, otopark.
5- Daha çok samimi bir mekan mı tercih edersiniz yoksa daha kurumsal yapıda bir yer mı?
Samimi.

zicxor

Üyecik
1 Hız ve temizlik olsun. Gerisi önemli değil benim için.
2 Aşırıya gidilmediği sürece hayır
3 Ürünlerin tadı.
4 Wi-Fi
5 Samimi ortam güzel olabilir :)

stat counter