Oyuna Para verilir mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

sonerooz

Doçent
Bir de hangi tarz oyunlara para verilir. Oynamak için mi, yoksa ek özellik almak için mi?

troferz

Asistan
Sorumuz basit neden verilir neden verilmez size kalmış anket eklemiyorum Oyun alanlar ücreti ile belirtsin yeter.
Online ise verilir cunku arkadaslarinla oynamanin en kolay yolu singleplayer ise bence alinur cunku orijinali oynadigindaki mutluluk cracklisini oynarken bulamazsin..
Ben battlefield 1 almistim originden 250tlye ve arkadaslarimla oynuyoruz gayet memnunuz..

Akif52

Profesör
Emektir haktır beyler. Net cevap: "Verilir". Korsan kullanıyorum, yanlış yaptığımın farkındayım ve bunun suç olduğunu biliyorum.

O yazılımların altında ciddi emek ve zaman yatıyor. Cevap net beyler dinen veya öteki türlü yasaktır yanlıştır. Çünkü açık açık bir yanlış yaptığımızı biliyoruz. Sonra ülkenin durumu, vergiler vesaire bunları ortaya atıp geçiştiriyoruz. Bu ise yapılan bir yanlışı üstünüzden atmaya çalışmaktır. En azından dini boyutundan eleştirin. Politik açıdan sonu gelmiyor çünkü. Din açıkça anlatmış...

Son düzenleme:

troferz

Asistan
Cracklisini indirince icinde virusde geliyor.. Zaten bilgisayarin dertleri hic bitmiyor ger gun ayri dert mrtaltg bilir surekli sorularima yardimci oluyor sag olsun

parayı veren düdüğü çalar ...
bir filmde çok az paraya canlı ... der gibi başlık o film de The Crow 2 Melekler şehri mi? neydi...
hak hukuk kul hakkı umrunda değilse pcnin virüs batağına dönmesi umrunda değilse verme para ama o para illlaki çıkar hatta fazlası çıkar demedi deme İbrahim...
ahirette onların hesabını veremezsin...

troferz

Asistan
parayı veren düdüğü çalar ...
bir filmde çok az paraya canlı ... der gibi başlık o film de The Crow 2 Melekler şehri mi? neydi...
hak hukuk kul hakkı umrunda değilse pcnin virüs batağına dönmesi umrunda değilse verme para ama o para illlaki çıkar hatta fazlası çıkar demedi deme İbrahim...
ahirette onların hesabını veremezsin...
Agzina saglik

MuhammedSC

Blue <3
Crack demek virüs demek. Yeni oyunlar olmuş 40-50GB onuda geçtim. Firmalar okadar arge yapıyor yıllarca çalışıyor biz milyarlarca para döküp aldığımız pclerde oyun masrafından kaçınmaya çalışıyoruz. Saçma geliyor bana. İndirim harici oyunu aşırı beğenmediysem satın almam. İndirimsiz aldığımdada genelde pişman olurum zaten. En içime oturan oyun şuan 260TL verdiğim Forza Horizon 3 oldu.

MrtAltg

Dekan
Onursal Üye
Ben mesela konsol oyuncusu olarak oyunlara para veririm

WaylandIZMIR

Asistan
160 Lira GTA 5 almıştım ps4 için. Pc için oyunları steam indiriminden alıyorum. süper oyunlar bile 10 liraya düşebiliyor. Biraz takip ederseniz istediğiniz oyunu bir süre sonra çok ucuza kapabiliyorsunuz. Hem orjinal hemde bol bol çoklu oyunculu.

vatancomputer de 9-10 liraya oyun satabiliyorona da bakmak gerek mağzaya gitmek gerek tabi migros,kipa da var...

Emek olduğu için oyun satın alınır . Fakat online oyunlarda ek özellik için ASLA VE ASLA para verilmez. Bunu zamanında online oyuna para yatıran biri olarak söylüyorum .

kmurat

Dekan
Birisi bir kaç yıl önce forumda konu açmıştı. 30.000 tl ödediği oyununu çaldırmış. Ona popom la güldüm desem yalan olmaz. Ücretsiz oyunlar da var. Mesela Simutrans. Hiç oynamadım ama beleş olduğu için kurdum.

Günün birinde ben de bir oyun yaparsam, lütfen kimse cracklisini indirmesin. Arkadaşlar üstüne bahşiş eklemeyi de unutmayın. İndirim, kampanya gibi şeyler de istemeyin lütfen. Beğenmezseniz de kimseye söylemeyin. Oyunum hiç tamamlanmayacak olursa da kusuruma bakmayın. Henüz ne adı belli, ne de hikayesi.

mbcyber

Üyecik
Biraz faşist bir düşünce olabilir ama, beni eğlendiren şey parayı hak eder :D

7.43

Dekan
Oyuna para verilir; ancak özellikle oynaması ücretsiz (freemium) oyunlara asla para yatırılmamalıdır. Onlar tam bir bataklıktır.
Bir de oyun içinde ek özellik, ek harita, ek karakter vs. gibi şeylere de para verilmesine karşıyım, fakat tüm firmalar aynı taktikle toplam 100 lira edecek oyunu 300 liraya kadar çıkarabiliyorlar.

Daniel "Danny" Williams'ın da hawai-five-o'da bir bölümünde bundan şikayet ediyordu oyun bedava oyun içindeki şeylere çocukları onun kredi kartı ile servet yatırdığı için oyunun yapımcısına ayar veriyordu...

stat counter