Oyuna Para verilir mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Bu Türk yapımı muhabbetine inanan var mı hala? Bana kalırsa her sektörde Türk malları bizi daha çok kazıklıyor. Ben tüketici olarak bana kim iyi malı daha uyguna satarsa onu alırım şahsen Türk malıysa daha ucuza satmak zorunda.

Mikail19o5

Asistan
Sorumuz basit neden verilir neden verilmez size kalmış anket eklemiyorum Oyun alanlar ücreti ile belirtsin yeter.
istesem 2 dk da crackli indireceğim siteler var ama işin kul hakkı boyutu var hangi dine mensup olursa olsun birinin emeğini çalmak hırsızlıktır kul hakkıdır.O yüzden oyunları indirirken ücretli almaya çalışıyorum eğer oyun çok pahalı ise 2.el satan siteler ve bazı instagram sayfaları var oralardan ucuza almaya çalışıyorum.Bilgisayarınıza haram yedirmeyin arkadaşlar :D

insanimsi

Profesör
Yasaklı
doların 6 tl olduğu bu çağdaki photoshop fiyatlarının yanına illustrator 3 ds max ve autocad ekleyin ve bunu bir öğrencinin kullanacağınıda (ya da düşük maaşlı mimar) düşündükten sonra bence normali kadar kul hakkı yaratmaz ofisi microsoft 700 tl ye 900 tl ye satıyor libre office bile aynı performansı vermiyor (not: office online neredeyse aynı performansı veriyor bence)

ama oyunlar konusunda @mikail 19o5 haklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Üzgünüm bir bilgisayar oyununa para verecek kadar zengin değilim.
Paralı oyunlar oynamıyorum zaten tek oyunadığım oyun lol ondada kendi çarımı kendim kasıyorum.
Wolfteam,zula gidi oyunlara yüzlerce lira yatırmak ne kadar mantıklı ki?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Lütfen ama ya korsana karşıyım diyenler madem korsana karşısınız söyleyin kaç kişinin windows'u orjinal kaç kişi 590tl verdi?!?!?!?
isteseler de vermem zaten :D
windows arayüzünü machintosh bilgisayarlardan (office yapmak bahanesi ile maclerden) çaldı steve abi ise arayüzünü xeroxtan çaldı (yanlış duymadınız xerox :D hani yazıcı yapan :D:D:D:D)
yani linux para isteseydi verirdik ama bunların zengin olma sebepleri xerox eğer olmasaydı linux :D (microsoft appeleden çaldı ama apple xeroxtan satın mı aldı çaldı mı emin değilim ama illaki ikisinden biri )
kaynak steve jobs walter isaacson

Son düzenleme:
Genelde offline oynadığım için oyunlar için para verip almam. Ancak araba yarışı söz konusu olunca keseyi çok azda olsa açabilirim. Belki yılda bir oyun alabilirim. Geçen yıl her hangi bir oyun almazken bu yıl Forza 4 kampanyada aldım. Arkadaşlarla güzel etkinlikler yapılabiliyor. Onun haricindeki diğer oyunlar arkadaşlarım illa al oynayacağız demediği müddetçe almıyorum. :D

stat counter