Paravan Site Fayda Sağlar mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Katılım
8 Mar 2017
Mesajlar
12
Puanları
3
Konum
İzmir
Merhaba arkadaşlar az çok paravan site mantığını anlasam bile kafamda oturmayan kısımlar var bunları sizlere sormak istiyorum.
  1. WordPress, Blogger gibi tanınmış ve ücretsiz alanlardan açacağımız siteleri bana ait hosting e eklemem zararlı olur mu_?
  2. Kendi web siteme neden sosyal medya üzerinden ziyaretçi çekmem zararlıdır_?
  3. Büyük web siteleri özellikle sosyal medya hesaplarını site üzerinden açıkça belirtiyorlar bir sorun olmuyor mu_?
  4. Sosyal medya hesaplarından paravan sitelere kullanıcı çeksem ordan da ana siteye yönlenecekleri için google bunu farkeder mi_?
Cevaplarınız için teşekkürler.
 

Aronfabia

seo roots
Katılım
26 May 2015
Mesajlar
153
Puanları
28
1- İlk olarak bunu yapmak imkansız,sadece bu sistemlerin alt yapısına .com domain yönlendirebilirsiniz.
2- Bunun bir zararı yok ama trafik kaynağının organik olması daha iyi olduğundan denge kurmalısınız
3- Herhangi bir sorun teşkil etmez
4- Analytics hesabında hepsini bir eklemediğiniz sürece birşey olmaz. Paravan sitelerle ana siteyi ayrı hesaplarda analytics e bağlayın.
 

mecityilmaz34

Üyecik
Katılım
16 Mar 2017
Mesajlar
12
Puanları
3
Konum
İstanbul
Wordpress, blogger gibi sitelerde paravan site mantığı şu şekilde işletmektedir. Sen aslında google amcaya diyorsun ki " google amca ben o firmanın bir yan dalı değilim o firma hoşuma gitti bende sitemde tanıttım haberin olsun." Paravan site mantığı bu şekildedir. Yani google tarafından sen başka bir kişi olarak algılanırsın sanki kullanıcılara bilgi aktarıyormuşsun gibi görür seni tanıtımı yaptığın ( yani kendi kuruluşun yada siten) google tarafından sanki başkası tavsiye ediyormuş gibi yorumlanır buda sitene trafik vb. işlevler kazandırır. Neden wordpress ve blogger gibi siteler olduğunu soracak olursan;
Dünyadaki web sitelerini %20'si wordpresstir. Keza dünyadaki çoğu blog sitesinde yine blogger katkısı iledir. Bu siteler sana www.ornekdeneme.com gibi bir site yerine www.ornekdeneme.wordpress.com gibi alt başlıklı bir domain ismi verir. Buda google tarafından güzel karşılanır.
 

Ayşenur unsal

Üyecik
Katılım
2 Nis 2017
Mesajlar
8
Puanları
3
Konum
Türkiye
Seo anlamında kalıcı bir yükseliş istiyorsanız paravan site mantığını kullanmanızı önermem. paravan siteler için enerji harcamak yerine sosyal medyayı kendi web siteniz için etkin bir şekilde kullanmanız zarar değil fayda sağlar.
 

mecityilmaz34

Üyecik
Katılım
16 Mar 2017
Mesajlar
12
Puanları
3
Konum
İstanbul
Ya aslında seo sadece paravan blog sitesini açıp oraya yazılar yazıp kendine link verme olayı değildir. Bazen arkadaşlarımız bunu çok yanlış anlayabiliyorlar. Seo olayı aslında birbirini takip eden işlemlerle yapılmaktadır. Paravan blog siteleri bunlardan sadece biridir. Ayşe hanımın da belirttiği gibi sosyal medya olayları da trafik arttırımına ve sitenin yükseliminde çok ciddi bir rol oynamaktadır. Ama tabi sadece sosyal medya ile değil paravan blog siteleri, konu başlıkları, sitemiz ile alakalı sektörde tanınmış haber yada dergilere tanıtım yazılarının paylaşımı gibi birçok kategoride analiz yapıp doğru hedef noktaya doğru ilerlemek gerekmektedir.
 
Katılım
8 Mar 2017
Mesajlar
12
Puanları
3
Konum
İzmir
Cevaplarınız için teşekkürler.

Dedikleriniz konusunda haklısınız blog sitesi kurmak ve buna ziyaretçi çekmek ile ilgili yeterince tecrübem olmadan detaylı seo işlerine karışmama kararı aldım çünkü en basit wordpress üzerinden kurduğum sitede dahi bir çok sorun yaşadım, sonunda hepsini düzelmiş olsam bile bu sorunları ziyaretçi çekme işlerinde yaşarsam google tarafından blogumun ceza alabileceğini anladım.

Şuanda sadece sosyal medya ve blogumla ilgileniyorum ve makalelerimin kalitesini yüksek tutmaya çalışıyorum.
 

snapdoxas

Üyecik
Katılım
14 Haz 2017
Mesajlar
10
Puanları
3
Konum
Malatya
Herhangi bir sıkıntı olmaz , makalelerinizi paravan bloglarda yazıp oradan anahtar kelimelerle link çıkışı yapmanız normal düzeyde ve düzenli devam ederse faydası bile olur fakat bunu abartıpda link sayısı çok düzensiz bir şekilde çıkarsa o zaman google'ın algoritmaları bunu anlayacak ve linklerin spam değerini yükseltecektir.
 
Katılım
2 May 2017
Mesajlar
9
Puanları
1
Konum
sivas
  1. WordPress, Blogger gibi tanınmış ve ücretsiz alanlardan açacağımız siteleri bana ait hosting e eklemem zararlı olur mu_?
Neden böyle bir işlem yapmak istiyorsunuz anlamadım ama bir zararı olmaz.
  1. Kendi web siteme neden sosyal medya üzerinden ziyaretçi çekmem zararlıdır_?
Bunu nereden duydun onuda bilmiyorum ancak yanlış duymuşsunuz. Eğer ki Adsense'den para kazanmaya yönelik hit çekersen Adsense hesabın kapanabilir.
  1. Büyük web siteleri özellikle sosyal medya hesaplarını site üzerinden açıkça belirtiyorlar bir sorun olmuyor mu_?
Bu düşünceye nereden kapıldın neden sorun olsun.
  1. Sosyal medya hesaplarından paravan sitelere kullanıcı çeksem ordan da ana siteye yönlenecekleri için google bunu farkeder mi_?
Sitene trafik çekmekle neyi hedefliyorsun? Bana kalırsa sen SEO işine odaklan. Anladığım kadarıyla bu yolda yenisin.
 
Üst
stat counter