Pardus 19.0 Sürümü Yayınlandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Türkçesever

Profesör
@Türkçesever, şöyle denilmiş.
Gördüğüm kadarıyla bir kullanıcı KDE hakkında isteğini dile getirmiş. Şu anda KDE kullanmasam da bence haklı bir serzeniş. GNOME'yi biraz ağır buluyorum.

Türkçesever

Profesör

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
Açıkçası kendim bakmadım, bu yüzden emin değilim ancak çekirdek sürümü sanırım daha güncel. Bence bu, o süre içerisinde yeni donanım alan kullanıcılar için yararlı olabilir.

Eğer eski sürüme destek devam ediyorsa bence iyi bir öneri.
Destek devam ediyor, istenirse son sürüme kolayca sürüm yükseltme yapılabiliyor.

Fakat DDE > XFCE girdabına girmemek gerek.
Bilgisayarı yeniden başlatmadan xfce4 paketlerini yeniden yüklemek gerekiyor. Aksi halde Pardus başlamayabilir.

Ben Kenobi

Dekan
Geliştirmek için bence ilk önce bizim yorumlarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Eğer bizler ne kadar fazla kötü yorum üzerinde durursak bir o kadarda geliştiricilerin morallerini köreltiyoruz.

Düşünsenize, bir kere kendinizi onların yerine koyun o zaman anlayacaksınız. İlk önce kendimizde bitiyor iş. Örnek vermek gerekirse Türkiye Milli Takımından öne çıkalım. Ne kadar kötü olsalar bile her zaman desteklememiz gerektiğini biliriz ancak hiç bir zaman tamamı ile desteklemeyenler olur. Kötü yorumlar yapan olur ki o zaman performans düşüşlerini görürsünüz.

Bu durumu da onun gibi düşünmek lazım. Ne kadar çok destek olursak bir o kadar destek görmüş ve geliştirme aşamasında bir takım değişiklikler ve yenilikler yapacaklardır.

Yanlışım var ise lütfen düzeltin. :)

Açıkçası manjaro kuracaktım vazgeçtim, direkt olarak bilgisayarıma Pardus kuracağım..
Yorumlarla alakası yok üstad.
İşin içerisinde siyasi bir boyut var.
Pardusa destek tam da en güçlü zamanında kesildi.
Geliştiriciler birer ikişer farklı projelere kaydırıldı.
Bu süreç birkaç aya yayıldı.
Sonra kalan birkaç kişi tüm iş yoğunluğunun üstesinden gelemeyecek hale geçince üstünü sildiler.
Tüm bunlar Amerika'daki silikon vadisi toplantısı sonrası oldu.
Benim şahsi tahminime göre Windows'tan komisyon ve distributorluk benzeri bir kar marjı alan üst düzey birtakım siyasi yöneticilerin parmağı var.

2011 yılında 37. sırada.
Bir ara son 6 aylık verilere göre 29'a yükseldiğini hatırlıyorum.

Pardusun dağıtıldığı yıl başlatılan ve Pardusun Pisi paket altyapısını alan Solus dağıtımı şu an 7. sırada.
Destek verilseydi o tempoda gitseydi şu an Pardus ilk 5'te yerini alabilirdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vay vay vay bakın duygulandım.
Gelene geçene hakarete varan sertlikte yorum yapan ve düşük not veren dedoimedo sitesi bile 2011'de en iyi KDE4 distrosu seçmiş ve 9 puan vermiş.

Son düzenleme:

BilgisayarUzmani

Profesör
Yasaklı
Geliştirmek için bence ilk önce bizim yorumlarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Eğer bizler ne kadar fazla kötü yorum üzerinde durursak bir o kadarda geliştiricilerin morallerini köreltiyoruz.

Düşünsenize, bir kere kendinizi onların yerine koyun o zaman anlayacaksınız. İlk önce kendimizde bitiyor iş. Örnek vermek gerekirse Türkiye Milli Takımından öne çıkalım. Ne kadar kötü olsalar bile her zaman desteklememiz gerektiğini biliriz ancak hiç bir zaman tamamı ile desteklemeyenler olur. Kötü yorumlar yapan olur ki o zaman performans düşüşlerini görürsünüz.

Bu durumu da onun gibi düşünmek lazım. Ne kadar çok destek olursak bir o kadar destek görmüş ve geliştirme aşamasında bir takım değişiklikler ve yenilikler yapacaklardır.

Yanlışım var ise lütfen düzeltin. :)

Açıkçası manjaro kuracaktım vazgeçtim, direkt olarak bilgisayarıma Pardus kuracağım..
Kesinlikle size katılıyorum...

tufan4435

Üyecik
şuanda bende pardus19 kullanmaya başladım. pisi linux,milis linux, nasıl bir pardus edebilirlermi?

rise

Linux, Windows,...
Yönetici
Moderatör
şuanda bende pardus19 kullanmaya başladım. pisi linux,milis linux, nasıl bir pardus edebilirlermi?
Merhaba,
Şu kadar söyleyeyim; emek sarfedilen her projeye saygı duymamız gerektiğini düşünüyorum. İsimler üzerinden ve yüzeysel kıyaslama yapmayı emeğe saygısızlık olarak görüyorum. Saydığımız tüm projelerde emek sarfeden ve katkıda bulunan gönüllüleri bu tür konulara girmezler; hepsine selam olsun.

stat counter