PC'nin Ekranı TV'de Tam Ekran Olmuyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

samizeldestan

Asistan
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü pc yi HDMI kablosu ile televizyona bağladım. Televizyondan ekran boyutu ayarlarını işe otomatik yaptım ancak tam ekran olmuyor. 4 kenarda da boşlu kalıyor. Ekrana tam olarak nasıl oturtabilirim?

PARAzitCELL

Dekan
görüntü formatı önemli, tv nin desteklediği formatı bilgisayardan seçmelisin. örneğin 4/3 ise tv boşluk olabilir, 16/9 seçmek iyi olabilir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

tv çok eski ise boşluk bırakabilir.

tv eğer 16/9 destekliyorsa ki destekliyordur onu ayarla tv den sonra da pc den aynı ayarı yap.

Son düzenleme:

samizeldestan

Asistan
görüntü formatı önemli, tv nin desteklediği formatı bilgisayardan seçmelisin. örneğin 4/3 ise tv boşluk olabilir, 16/9 seçmek iyi olabilir.

tv çok eski ise boşluk bırakabilir.

tv eğer 16/9 destekliyorsa ki destekliyordur onu ayarla tv den sonra da pc den aynı ayarı yap.
TV'yi yeni aldım smart tv. Tv sen bütün çözünürlükleri denedim hatta tam ekran diye seçenek var onu bile denedim ama olmuyor. Pc nin ekranını en geniş olarak otomatik ayara aldığım zaman gösteriyor. Kasayı tv ye VGA kablo ile bağladığım zaman tam ekran oluyor ama o zamanda ses gelmiyor sadece görüntü.

mtiske

Üyecik
Aynı sorun yeni vestel smart tv lerde de var. HDMI ile bağlıyoruz
Win 10 PC ayarlarından hz hızını değiştirince veya TV ayarı 16:9 yapınca ekranı küçülterek gösteriyor

lcd tvler tam olarak monitör gibi davranmıyor.şuanki samsung tvmde çözünürlük 1920*1080 değilse ortalanmış ve küçük vaziyette gösteriyor

stat counter