Redmi Note 8 Pro Deneyimlerim

┼×u anda konuyu okuyanlar (├ťyeler: 1, Ziyaret├ži & Botlar: 0)

<<Dkn nyz>>

DECEPT─░ONS
Y├Ânetici
Moderat├Âr
Kat─▒l─▒m
18 Mar 2018
Puanlar─▒
113
Mtk sorun ├ž─▒kart─▒yor mu

AlteredTech

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
7 A─ču 2018
Puanlar─▒
113
Mtk sorun ├ž─▒kart─▒yor mu
┼×uan gayet g├╝zel gidiyor, farkedilir bir ─▒s─▒nma ya┼čamad─▒m, kullan─▒mda gayet ak─▒c─▒:)

Mi 9T ve Mi 9 lite'a g├Âre ┼čahsen mant─▒kl─▒ buluyorum. Amoled ekran d─▒┼č─▒nda ├Ânde, ┼čahsen IPS benim i├žin, s─▒k─▒nt─▒ de─čil.

astegon

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
31 Ocak 2011
Puanlar─▒
113
┼×uan gayet g├╝zel gidiyor, farkedilir bir ─▒s─▒nma ya┼čamad─▒m, kullan─▒mda gayet ak─▒c─▒:)

Mi 9T ve Mi 9 lite'a g├Âre ┼čahsen mant─▒kl─▒ buluyorum. Amoled ekran d─▒┼č─▒nda ├Ânde, ┼čahsen IPS benim i├žin, s─▒k─▒nt─▒ de─čil.
Note8 Pro ile Amoled ekranl─▒ ba┼čka cihaz─▒ yanyana koydu─čunuzda evet bir fark var. Ancak bu g├╝nl├╝k kullan─▒m i├žin ├žok b├╝y├╝k bir fark de─čil bence. Amoled'i Xiaomi Redmi Note 9 Pro'da kullanacak diye duyumlar ald─▒m.

├ľzellikle ├╝st seviye i├žin. Redmi Note 9 ise yine IPS olacakm─▒┼č. 2020'de gelir muhtemelen :)

AlteredTech

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
7 A─ču 2018
Puanlar─▒
113
Note8 Pro ile Amoled ekranl─▒ ba┼čka cihaz─▒ yanyana koydu─čunuzda evet bir fark var. Ancak bu g├╝nl├╝k kullan─▒m i├žin ├žok b├╝y├╝k bir fark de─čil bence. Amoled'i Xiaomi Redmi Note 9 Pro'da kullanacak diye duyumlar ald─▒m.

├ľzellikle ├╝st seviye i├žin. Redmi Note 9 ise yine IPS olacakm─▒┼č. 2020'de gelir muhtemelen :)
Aynen hocam, g├╝nl├╝k kullan─▒m─▒ da b─▒rak─▒n kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒ld─▒klar─▒ videolarda bile ciddi bir fark yok. Note 9 Pro' da 5G deste─čine sahip bir mediatek yongas─▒n─▒n kullan─▒laca─č─▒ s├Âyleniyor. Adamlar iyice uygun fiyata amiral gemisi yapmaya ba┼čl─▒yor:)

Umar─▒m Xiaomi ┼ču punch hole(delikli ekran) olay─▒na girmez. Redmi Note 9 Pro ve K30 s─▒z─▒nt─▒lar─▒ndan ekran─▒n delikli olaca─č─▒ s├Âyleniyor. OnePlus 8 Pro i├žin de ayn─▒s─▒ bekleniyor.

Bu arada yap─▒lan s─▒z─▒nt─▒larda K30'un 120hz ekran ile gelece─či konu┼čuluyor ama anlam─▒yorum cidden. Y├╝ksek ihtimalle 735 i┼člemciyle gelecek bir cihaza insan neden 120hz ekran koyar???

astegon

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
31 Ocak 2011
Puanlar─▒
113
Aynen hocam, g├╝nl├╝k kullan─▒m─▒ da b─▒rak─▒n kar┼č─▒la┼čt─▒r─▒ld─▒klar─▒ videolarda bile ciddi bir fark yok. Note 9 Pro' da 5G deste─čine sahip bir mediatek yongas─▒n─▒n kullan─▒laca─č─▒ s├Âyleniyor. Adamlar iyice uygun fiyata amiral gemisi yapmaya ba┼čl─▒yor:)

Umar─▒m Xiaomi ┼ču punch hole(delikli ekran) olay─▒na girmez. Redmi Note 9 Pro ve K30 s─▒z─▒nt─▒lar─▒ndan ekran─▒n delikli olaca─č─▒ s├Âyleniyor. OnePlus 8 Pro i├žin de ayn─▒s─▒ bekleniyor.

Bu arada yap─▒lan s─▒z─▒nt─▒larda K30'un 120hz ekran ile gelece─či konu┼čuluyor ama anlam─▒yorum cidden. Y├╝ksek ihtimalle 735 i┼člemciyle gelecek bir cihaza insan neden 120hz ekran koyar???
Ba┼čka ne yapacaklar ki ├╝stad? ─░yice saturated oldu mobil telefonlar. en fazla sens├Âr ekleyecekler.

Ben mesela wireless charge beklerim a├ž─▒kcas─▒. Ke┼čke olsa 120 Hz yerine.

AlteredTech

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
7 A─ču 2018
Puanlar─▒
113
Ba┼čka ne yapacaklar ki ├╝stad? ─░yice saturated oldu mobil telefonlar. en fazla sens├Âr ekleyecekler.

Ben mesela wireless charge beklerim a├ž─▒kcas─▒. Ke┼čke olsa 120 Hz yerine.
Ben bi telefondan 4 ┼čey beklerim:

1.Y├╝ksek i┼člemci performans─▒
2. Y├╝ksek kapasiteli batarya
3. G├╝ncelleme deste─či
4. Ortalama seviyede kamera

A├ž─▒k├žas─▒ ┼čuanki ko┼čullarda bile kablosuz ┼čarja ya da y├╝ksek yenileme h─▒z─▒na kimsenin ├žok ihtiyac─▒ yok. ├ľnce h─▒zl─▒ kablosuz ┼čarj teknolojileri ve y├╝ksek hz deste─čine sahip uygulamalar─▒n yayg─▒nla┼čmas─▒ laz─▒m:)

astegon

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
31 Ocak 2011
Puanlar─▒
113
Ben bi telefondan 4 ┼čey beklerim:

1.Y├╝ksek i┼člemci performans─▒
2. Y├╝ksek kapasiteli batarya
3. G├╝ncelleme deste─či
4. Ortalama seviyede kamera

A├ž─▒k├žas─▒ ┼čuanki ko┼čullarda bile kablosuz ┼čarja ya da y├╝ksek yenileme h─▒z─▒na kimsenin ├žok ihtiyac─▒ yok. ├ľnce h─▒zl─▒ kablosuz ┼čarj teknolojileri ve y├╝ksek hz deste─čine sahip uygulamalar─▒n yayg─▒nla┼čmas─▒ laz─▒m:)
Valla hocam 3+ senelik s7'me yine samsung'un wireless charge destekli (hem de fast) powerbank aldım. Çok güzel bir duygu. :) Ben arıyorum.

Misal Nadir NFC kullan─▒yorum ama bol bol wireless kullan─▒yorum.

Cvnmrt

Do├žent
Kat─▒l─▒m
26 A─ču 2019
Puanlar─▒
63
Merhaba arkada┼člar, Redmi Note 8 Pro ile 2. haftam─▒ bitirdim ve cihaz─▒ merak eden ya da almay─▒ d├╝┼č├╝nenlere yard─▒mc─▒ olmak amac─▒yla konuyu a├žt─▒m:)

Performans
RN8 Pro'yu almamdaki temel nedenlerden biri performans─▒yd─▒, 2 haftal─▒k kullan─▒m─▒mda i┼člemci performans─▒ gayet memnun etti. Pubg, Call of Duty ve Asphalt 9'u y├╝ksek ayarlarda ve ├žok ak─▒c─▒ bir ┼čekilde oynatt─▒.

Telefonun performans─▒ segmentine g├Âre gayet g├╝zel ama ├žo─ču ki┼čiyi mediatek i┼člemci bulunmas─▒ korkutuyor. Bu konuya cevab─▒m: Mediatek'ten endi┼čelenmeyin. Cihaz ┼čuana kadarki kullan─▒m─▒mda ciddi s├Âyl├╝yorum gram ─▒s─▒nmad─▒, g├Âr├╝nd├╝─č├╝ kadar─▒yla s─▒v─▒ so─čutma g├╝zel ├žal─▒┼č─▒yor:) Uzun kullan─▒mda mediatek'in durumunu merak edenler var, a├ž─▒k├žas─▒ Xiaomi'nin en ├žok satan Redmi Note serisinde riske gidece─čini sanm─▒yorum. ┼×ahsen Mediatek'in Xiaomi'ye kendini kan─▒tlad─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Zaten cihaz globalde ├ž─▒kal─▒ 4.5 ay oldu ve hala herhangi bir sorun haberiyle kar┼č─▒la┼čmad─▒k.

Cihaz─▒ alanlar performans konusunda gayet mutlu olacakt─▒r. A┼ča─č─▒ya Benchmark skorlar─▒n─▒ b─▒rakaca─č─▒m.

Ekran
Cihaz─▒n ekran─▒ beni gayet memnun etti. Parlakl─▒─č─▒ ve kalitesi g├╝zel ama amoled ekran olmamas─▒ bir eksisi. ┼×ahsen Amoled olmamas─▒ beni rahats─▒z etmedi. Bu arada ├Âzellikle g├╝ne┼č ─▒┼č─▒─č─▒ alt─▒ndaki kullan─▒m─▒mda ekran beni gayet memnun etti.

Batarya
18W h─▒zl─▒ ┼čarja sahip 4500mAh batarya beni gayet memnun etti. Tam ┼čarjla ba┼člad─▒─č─▒m yo─čun kullan─▒m─▒mda batarya 1.5 g├╝n yetti. Normal kullan─▒mlarda 2 g├╝n civar─▒ dayan─▒r. Dolum s├╝resi de gayet memnun etti.

Kamera
Normal bir kullan─▒c─▒ya g├Âre daha az kameray─▒ kullanan biriyim ve a├ž─▒k├žas─▒ kulland─▒─č─▒m senaryolarda kamera performans─▒ ├žok ho┼čuma gitti. Geni┼č a├ž─▒ ve makro modu gayet ba┼čar─▒l─▒. 64mp kameras─▒n─▒n verdi─či detay ├žok ho┼čuma gitti. Zoomlad─▒─č─▒m foto─čraflarda bile pek detay kayb─▒ ya┼čamad─▒m. Pek video ├žeken biri de─čilim ama E─░S'i beni ├╝zmedi. 2000-3000 fiyat band─▒nda foto─čraf performans─▒n─▒ ├Ânemsiyorsan─▒z RN8 Pro'ya, Video'yu ├Ânemsiyorsan─▒z Mi 9T'ye bakman─▒z─▒ ├Âneririm.

Genel toplamda cihaz ├žok ho┼čuma gitti. Almay─▒ d├╝┼č├╝nenlere tavsiye ederim, pi┼čman olacaklar─▒n─▒ hi├ž sanm─▒yorum:)

Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 82083

Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 82084

Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 82085

Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 82086
Ekli dosyay─▒ g├Âr├╝nt├╝le 82088
Yararl─▒ bir konu olmu┼č
Mesaj otomatik birle┼čtirildi:

Yaln─▒z hocam bu ekran s├╝resi de─čil payla┼čt─▒─č─▒n─▒z ss de ekran yazan yere girin orada yaz─▒yor ekran s├╝resi

AlteredTech

Profes├Âr
Kat─▒l─▒m
7 A─ču 2018
Puanlar─▒
113
Yararl─▒ bir konu olmu┼č

Yaln─▒z hocam bu ekran s├╝resi de─čil payla┼čt─▒─č─▒n─▒z ss de ekran yazan yere girin orada yaz─▒yor ekran s├╝resi
Te┼čekk├╝r ederim, bi sonraki sefer ekran s├╝resi k─▒sm─▒n─▒ da eklerim:)

Son d├╝zenleme:

thetensiya

Asistan
Kat─▒l─▒m
15 Kas 2019
Puanlar─▒
18
Ben incelemeleri izleyerek dayan─▒yorum ve birde olumlu mesajlara bence al─▒nmayacak bir telefon de─čil ger├žekten d├╝zg├╝nde kullan─▒l─▒rsa 4-5 y─▒la yak─▒n g├Ât├╝r├╝r mesela babam ─░phone 5s kullan─▒yor ilk ├ž─▒kt─▒─č─▒ zamanlarda alm─▒┼čt─▒ :D

├ťst
stat counter