Ryzen 3 2200G Oyunlarda Anlık Takılmalar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

UmutFurkan

Üyecik
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi oyunlarda anlık takılmalar var ve işlemci MHz'si sabit değil.

Ekran Alıntısı.png

UmutFurkan

Üyecik
59 ise onda sorun yok anlık takılmalar var ise disk belleği dosyasından olabilir o yüzden de disk %100 olabiliyor disk belleği dosyasını kapatın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence bu darboğazdan filan Vsync açın.
Bundan daha önceki bir konuma diskim sıkıntısız çıkmıştı hatta sizde yazmıştınız aynı konuya ayrıca Vsync açınca da aynı durum bu seferde 60'dan birden 46 fps'e felan düşüyor.

VECTORRR

Dekan
bu arada arkaplanda birşey açık değil değil mi? işlemcinin çok çekirdek performansı iyi olsa bile arkaplandaki ağır yükse dayanamaz.

başka bir konuda sizin gibi dengesiz FPS alan birinin FPS'si stabil 55-60 olmuştu yani çözebilir bu yapılandır bölümünden her şeyi seçip açıp bakın.

UmutFurkan

Üyecik
bu arada arkaplanda birşey açık değil değil mi? işlemcinin çok çekirdek performansı iyi olsa bile arkaplandaki ağır yükse dayanamaz.

başka bir konuda sizin gibi dengesiz FPS alan birinin FPS'si stabil 55-60 olmuştu yani çözebilir bu yapılandır bölümünden her şeyi seçip açıp bakın.
gameboosteri denediniz değil mi?
Ha hayır bir önceki attığınızı denedim.

UmutFurkan

Üyecik
gamebooster 4.1 i de deneyin ince ayar vb herşeyi yapın yapılandır bölümünden herşeyi seçip oyunu açın aradaki fps farkını hissedeceksiniz.
Bu arada acele etmemek gerek dedim ama olsun yine de etki etti şimdi gamebooster'ı indiriyorum.

VECTORRR

Dekan
Evet devam ediyor ben en iyisi kafaya takmadan para biriktirerek yavaş yavaş parçaları değiştireyim.
APU'yu mu kullanıyorsunuz?

Bu arada disk %100 sorunu için SSD lazım ve sizin RAM'iniz yetersiz.

16GB RAM artık şart.

Bu arada sisteminiz nedir?

UmutFurkan

Üyecik
APU'yu mu kullanıyorsunuz?

Bu arada disk %100 sorunu için SSD lazım ve sizin RAM'iniz yetersiz.

16GB RAM artık şart.

Bu arada sisteminiz nedir?
Her şeyi baştan yazıyorum.
Ekran Kartı: MSI GTX 1050 2G AERO ITX + İşlemci: AMD R3 2200G + Ram: HyperX 8GB (Dual Channel) + PSU: PowerBoost 500W + SSD: GIGABYTE 240GB + Anakart: MSI A320M PRO VD/S ayrıca öyle çok ram gerektiren oyunlarda oynamıyorum. Bu arada ayarları düşürmek işe yaramıyor buraya da dipnot olsun.

VECTORRR

Dekan
Sizin sorununuz RAM yetersizliği fakat o işlemciye boşa para vermişsiniz sırf APU olması için 200-300 tl fazladan veriyorsun.

Disk belleği dosyasını kapatmak idarelik çözüm fakat yine de en azından 12 GB RAM olsa daha iyi yine de ekran kartını yükseltebilirsiniz çünkü GTX 1060 6GB 1100 tl.

stat counter