S9 ve G7 Bir Buçuk Yıllık Deneyimimin Paylaşımı(Tavsiyeler)[[[Dev Rehber]]]

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 2, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı

Lg nin Türkiyede telefon sektöründen gizlice çekilmesi ile birlikte fiyatı 2700 liraya düşen ancak geçen günlerde Lg nin Türkiyeye yeniden gireceği haberleri ile birlikte fiyatı 3200 ün üzerine çıkan g7 ile çıktıktan birkaç ay sonra fiyatı 3200 e kadar düşen ancak günümüzdeki fiyatı 3700 üstü olan s9 u kullandığım müddetçe yaşadığım kullanıcı deneyimlerimi sizinle karşılaştırmalı olarak paylaşacağım.

S9
Alım tarihi 20/5/2018
Satış tarihi 9/6/2019

G7

Alım tarihi 9/6/2019
hala kullanılıyor.

1)Telefon Tasarımı ve Kutu İçeriği
------------------------------------------------
2)Kulaklık ve Ses Karşılaştırması
3)Ekran ve Kamera
4)Batarya
Hazırlanıyor...
5)Yazılım

Son düzenleme:

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Bir günlük emeğin sonucunda konu yorum paylaşımına açılmıştır.

Diğer administraktör konularınada göz atabilirsiniz;

Aktif Konular

Kulakiçi Kulaklıklar Ana Konu
Her Marka İçin Tek Tek Anlatılmış Root Rehberi
Tüm Uygulamalara Siyah Tema Ekleme[ROOTSUZ]
Türkçe Ne Dinliyordunuz?
Şarkı Sözlerinden Alıntılar

Pasif Konular

Android Cihazlara Custom Rom Geliştirme[Ders1]
Android Sistem Dosyalarını Editleme[Ders2]
30 konudan oluşması planlanan Custom Rom Geliştirme dersleri yoğun ilgisizlik üzerine durdurulmuştur.

Her Sdn Üyesi Bir Alanda Uzmanlaşsın
Forumun ultra ilgisizliği üzerine konuya olan destek kesilmiştir.

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
Yinede hakkettiğinden yüksek bir ücrete satıldığını düşünmüyorum.
Bence hakettiği o civardaydı ama o da "modaya ayak uydurdu." Uzun süredir Samsung kullanıyorum ama bir dahaki tercihim amiral gemisi Samsung olmazsa yüksek ihtimalle LG olacak. Samsung kamera işinde pek iyi değil. "S ve Note dışında" Ki bence bu durumun %80'i yazılımsal. Çöp işlemci ve buna uygun çöp yazılımla olan kamerayı kullanamıyor.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Bence hakettiği o civardaydı ama o da "modaya ayak uydurdu." Uzun süredir Samsung kullanıyorum ama bir dahaki tercihim amiral gemisi Samsung olmazsa yüksek ihtimalle LG olacak. Samsung kamera işinde pek iyi değil. "S ve Note dışında" Ki bence bu durumun %80'i yazılımsal. Çöp işlemci ve buna uygun çöp yazılımla olan kamerayı kullanamıyor.
Samsungun kameralarıda genel anlamda çok iyi aslında. Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz?

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
Samsungun kameralarıda genel anlamda çok iyi aslında. Siz hangi telefonu kullanıyorsunuz?
Kendi telefonum çöp zaten. J5 Pro 2017. Ama şu yeni çıkan öve öve bitiremedikleri A serisinin de kamerasının iyi olduğunu düşünmüyorum. G4 bile bunlara 10 çeker. Veya S4, S5...
İş giriş, orta seviyeye gelince çok bozuyor özellikle yazılım kısmında.
Bu J serileri "selfie telefonu" olarak da geçiyor. Samsung ilk ön flaşı bunlara koymuştu. Ama iş dediğim gibi yazılım kısmına gelince berbatlaşıyor her şey. Camera FV-5 yükledim.(kamera uygulaması konusunda bir numara bence) Anladığım kadarıyla eis'i Samsung'a nazaran daha iyi çalıştırıyor ve gerçekten güzel işler çıkarabiliyor.

BilgisayarUzmani

Profesör
Yasaklı
Bir günlük emeğin sonucunda konu yorum paylaşımına açılmıştır.

Diğer administraktör konularınada göz atabilirsiniz;

Aktif Konular

Kulakiçi Kulaklıklar Ana Konu
Her Marka İçin Tek Tek Anlatılmış Root Rehberi
Tüm Uygulamalara Siyah Tema Ekleme[ROOTSUZ]
Türkçe Ne Dinliyordunuz?
Şarkı Sözlerinden Alıntılar

Pasif Konular

Android Cihazlara Custom Rom Geliştirme[Ders1]
Android Sistem Dosyalarını Editleme[Ders2]
30 konudan oluşması planlanan Custom Rom Geliştirme dersleri yoğun ilgisizlik üzerine durdurulmuştur.

Her Sdn Üyesi Bir Alanda Uzmanlaşsın
Forumun ultra ilgisizliği üzerine konuya olan destek kesilmiştir.
Neden ya ben rom geliştirmeyi takip ediyordum.

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Kendi telefonum çöp zaten. J5 Pro 2017. Ama şu yeni çıkan öve öve bitiremedikleri A serisinin de kamerasının iyi olduğunu düşünmüyorum. G4 bile bunlara 10 çeker. Veya S4, S5...
İş giriş, orta seviyeye gelince çok bozuyor özellikle yazılım kısmında.
Bu J serileri "selfie telefonu" olarak da geçiyor. Samsung ilk ön flaşı bunlara koymuştu. Ama iş dediğim gibi yazılım kısmına gelince berbatlaşıyor her şey. Camera FV-5 yükledim.(kamera uygulaması konusunda bir numara bence) Anladığım kadarıyla eis'i Samsung'a nazaran daha iyi çalıştırıyor ve gerçekten güzel işler çıkarabiliyor.
J serileri ilk başta çok stabil çalışıyor. Eğer j serisi alınacaksa hiç android güncellemesi yapamadan kullanmak gerek diye düşünüyorum.

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
J serileri ilk başta çok stabil çalışıyor. Eğer j serisi alınacaksa hiç android güncellemesi yapamadan kullanmak gerek diye düşünüyorum.
Telefonun performansında çok oyun oynayan biri olmadığım için bir sıkıntı görmedim henüz. Sizin aksinize güncellemelerin katkı sağladığını düşünüyorum. Pie verilecek yakında bakalım...

Son düzenleme:

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
Telefonun performansında çok oyun oynayan biri olmadığım için bir sıkıntı görmedim henüz. Sizin aksinize güncellemelerin katkı sağladığını düşünüyorum. Pie verilecek yakında bakalım...
Kardeşimin j8 indeki durum tam tersi şekilde. O zaman orta ve alt segment samsunglarda güncelleme öncesi yorumlar çok önemli demek daha mantıklı.

okurbaba

Asistan
Samsung neden olmaz hocam.
A serisi gözümde çöp zaten malzeme kalitesi vs olsun son yıllarda, s serisinde de yeni cihazlar pahalı ve ben bir cihaz aldığım zaman 3-4 yıl kullanıyorum (ondan eski cihazlara yönelemem) ve bu kullanım çok hor bir kullanım oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Honor'a hiç bulaşmayın. Huawei alacaksınız amiral seviyesindeki Mate serilerine yönelin.
ucuz cihaz katagorisinde iyi bence 2. telefon olarak

Administraktör

Yönetici
Mod. Adayı
A serisi gözümde çöp zaten malzeme kalitesi vs olsun son yıllarda, s serisinde de yeni cihazlar pahalı ve ben bir cihaz aldığım zaman 3-4 yıl kullanıyorum (ondan eski cihazlara yönelemem) ve bu kullanım çok hor bir kullanım oluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

ucuz cihaz katagorisinde iyi bence 2. telefon olarak
Samsung diyince üst segmentide kastediyorsunuz sandım.

stat counter