Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

gokhangur

Üyecik

Gencaycerit

Üyecik
Bunları paylaştığınız çok iyi oldu.
Benim için sahibinden.com bitmiştir artık...
şikayet ediyorum dolandırıcı kaldırınca ilanı bana mesaj atıyorlar ilan kaldırılmış diye bunların kesin sahibinden de tanıdıkları olduğuna inanmaya başladım 5 kez ilan açtılar hepsinde hemen ilan düşer düşmez şikayetçi oldum buna rağmen ne bi engelleme girişiminde bulundular nede bi ıp banlama yaptılar yazık vallahi insanların dolandırılması için dolandırıcılara destek oluyorlar resmen

Gencaycerit

Üyecik
hatta ilk başta alıcı gibi konuşup garanti bankası hesap numarası alabilirseniz çok iyi olur
--- Gönderi Güncellendi ---
buna neden engel olmuyor koskaca şirket ?
anlamış değilim site yönetimi için bunlara engel olmak çokta zor olmamalı diye düşünüyorum sonuçta mac adresine bile ban atabilirler

Lamborghini

Asistan
hatta ilk başta alıcı gibi konuşup garanti bankası hesap numarası alabilirseniz çok iyi olur
ayar derken küfredicem dememiştem adamı oyuna getircektim vpn ile (ne olur ne olmaz) fake hesap açıp bi konuşcaktım şimdi farklı eposta açıyorum sahibindenden yeni hesap açıcam

Gencaycerit

Üyecik
ayar derken küfredicem dememiştem adamı oyuna getircektim vpn ile (ne olur ne olmaz) fake hesap açıp bi konuşcaktım şimdi farklı eposta açıyorum sahibindenden yeni hesap açıcam
garanti bankası hesap numaraları da aynı isme kayıtlı olursa eğer cem köycü adına yani mahkemeden kesinlikle kaçamayacak

Gencaycerit

Üyecik
evet sahibindene bildirdim şikayet ettim , ilanla ilgili şikayetime bakmayıp diğer şikayeti kapattılar diğeri hala işleme alındı gözüküyor. İşleme alınırken dolandırıcı bilgisayarı satıp bir kişinin daha canını yakıp ilanı kaldırdı.

Gencaycerit

Üyecik
Arama Sonucu - sahibinden.com

Dolandırıcılar bir kaç gün önce yine birisini dolandırdılar , ilanları şikayet etmeme rağmen kaldırmadılar , ıp mac adreslerinin banlanmasını istedim yapmadılar , halen dolandırmaya devam ediyorlar .

Frosa

Dwayne Rock Johnson
Arkadaşlar bence bu gibi konularda eğer IBAN ile ödeme yapacaksanız T.C no almaya özen gösterin. Sebep derse, IBAN+ TC gerekiyor diye belirtirsiniz. TC olmadan birşey yapılır mı bilemiyeceğim.

İyi Forumlar...

Gencaycerit

Üyecik
Arkadaşlar bence bu gibi konularda eğer IBAN ile ödeme yapacaksanız T.C no almaya özen gösterin. Sebep derse, IBAN+ TC gerekiyor diye belirtirsiniz. TC olmadan birşey yapılır mı bilemiyeceğim.

İyi Forumlar...
tc kimlik numarası , baba adı , doğum tarihi , eşinin ve çocuklarının ismi , adresi belli hocam zoruma giden yeni ilan açıyorlar hukuktan gram korkusu yok küfür ediyor boşa uğraşıyosun diyor adam geçim haline getirmiş bu işi

Frosa

Dwayne Rock Johnson
tc kimlik numarası , baba adı , doğum tarihi , eşinin ve çocuklarının ismi , adresi belli hocam zoruma giden yeni ilan açıyorlar hukuktan gram korkusu yok küfür ediyor boşa uğraşıyosun diyor adam geçim haline getirmiş bu işi
Şöyle bir geçerlilik var, bilgiler elinizde olsa dahi somut kanıt olmadıkça haklı sayılmadığımızı düşünüyorum. Yani video vs... Bir de hukuk ile alakası yok. Siz eğer mağdur iseniz geçmiş olsun dileğini iletirim. Get veya sahibinden de sağ üstte kaçıncı yılı olduğuna veya kurumsal olmadıkça havale ardından kargo gibi alışveriş yapmanızı tavsiye etmiyorum...

ali efe candan

Üyecik
Mağdur olanlara öncelikle geçmiş olsun diyorum. Ama bunuda biliniz dolandırıcının ekmeğine yağı süren bizzat alıcı. Güvenli ilan satışı var get ilan diye geçer oradan ilanı verir kargo gelir kontrol sonucu para ödemesi yapılır. Yada çevrenizdeki ilana bakılır satıcı ile bizzat yüzyüze görüşme sonuçu alışveriş tamamlanır. Hiç tanımadığın birine görmediğin hayali ürüne önceden para gönder sonra siteyi suçla biraz haksız bir suçlama olmuş. Yeni alışveriş yapanlar umarım daha dikkatli ve ayrıca güvenli sitelerden ve güvenli olan sitelerin url adreslerini kontrol edip alışverişlerini tamamlamaya özen gösterirler. Lütfen para kolay kazanılmıyor ucuz diyede hemen heryerden alışverişte yapılmaz pahalı al sağlam al felsefesi içerisindeyim. Neyse herkese iyi çalışmalar.

Gencaycerit

Üyecik
Mağdur olanlara öncelikle geçmiş olsun diyorum. Ama bunuda biliniz dolandırıcının ekmeğine yağı süren bizzat alıcı. Güvenli ilan satışı var get ilan diye geçer oradan ilanı verir kargo gelir kontrol sonucu para ödemesi yapılır. Yada çevrenizdeki ilana bakılır satıcı ile bizzat yüzyüze görüşme sonuçu alışveriş tamamlanır. Hiç tanımadığın birine görmediğin hayali ürüne önceden para gönder sonra siteyi suçla biraz haksız bir suçlama olmuş. Yeni alışveriş yapanlar umarım daha dikkatli ve ayrıca güvenli sitelerden ve güvenli olan sitelerin url adreslerini kontrol edip alışverişlerini tamamlamaya özen gösterirler. Lütfen para kolay kazanılmıyor ucuz diyede hemen heryerden alışverişte yapılmaz pahalı al sağlam al felsefesi içerisindeyim. Neyse herkese iyi çalışmalar.
Teşekkür ederim hocam , lakin sahibindende bu dolandırıcılar beni dolandırdıktan sonra 14 farklı ilan verdiler ve sahibindende 20 ye yakın şikayetim var diyorumki ıp ban atın adam birisini dolandırıyor ilanı kaldırıyor sahibindenden mesaj geliyor 2 dk sonra incelemeye alınmıştır diye 20 tane şikayetimdede ilanların ss leri mevcut olduğu halde aynı fotoğraflı aynı açıklamalı ilanları neden onaylıyorlar sahibinden.com asıl bu dolandırıcıların ekmeğine yağ süren , adamlar eski hesapları bulup o hesaplarla işlem yapıyor bence bunların bir tanıdığıda yada ortaklarıda sahibinden.com çalışanı , hacker olsalar atm den para çeken şahsın yüzünün görüneceğini bilmeleri lazım ki hesap sahipleri de bu durumda suçlular

TeknoLee

Doçent
Benimde başıma gelmişti, Allah yardımcınız olsun, böylelerini başımızdan uzak tutsun

ali efe candan

Üyecik
Teşekkür ederim hocam , lakin sahibindende bu dolandırıcılar beni dolandırdıktan sonra 14 farklı ilan verdiler ve sahibindende 20 ye yakın şikayetim var diyorumki ıp ban atın adam birisini dolandırıyor ilanı kaldırıyor sahibindenden mesaj geliyor 2 dk sonra incelemeye alınmıştır diye 20 tane şikayetimdede ilanların ss leri mevcut olduğu halde aynı fotoğraflı aynı açıklamalı ilanları neden onaylıyorlar sahibinden.com asıl bu dolandırıcıların ekmeğine yağ süren , adamlar eski hesapları bulup o hesaplarla işlem yapıyor bence bunların bir tanıdığıda yada ortaklarıda sahibinden.com çalışanı , hacker olsalar atm den para çeken şahsın yüzünün görüneceğini bilmeleri lazım ki hesap sahipleri de bu durumda suçlular
Site o şekilde çalışmıyor ilanı onay veren botlardır. Bazı yasaklı kelimeler var o listeye girmeyince istediğin kadar ilan yazarsın. sitenin sahibi olsam bende yasaklamak çünkü get ilansız olan ürünlerden ben sorumlu değilim alıcı önlemini alması gerekiyor. Ayrıca yakalama korkusu oldukları için internet cafelerden bu işi yapıyor olabilirler en basit yöntem olur.

stat counter