Samsung Smart TV Wifi Sorunu Kesin Çözüm

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 11)

avgat

Üyecik
s.a kardeşim herşey için Allah razı olsun kaç zamandır çözüm arıyordum sonunda buldum derken benim tv de dediğiniz gibi yaptım ancak olmadı tv modelim UE40ES6140 YARDIMCI OLUR MUSUN ?

tristan

Üyecik
Samsung 40ES7000 ve emsali modellerde yaşanan Wifi ağları bulamama ve bağlanmama sorunu için kesin çözüm;

Wifi aramada ağları bulmadan kapanıyor ve bağlanmıyorsa;

* Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
* Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tv'yi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''Bir ALLAH razı olsun demeyi eksik etmeyin'' :)
Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMA çalışıyor..
Osman bey selamlar ...
Bu çözümü ben bulmuş ve başka bir forumda insanlar daha fazla samsung tarafından mağdur edilmesin diye paylaşmıştım. Siz ise o forumdaki paylaşımımı neredeyse noktası, virgülüne kadar copy-c yapıp buraya aksettirmişsiniz ve karşılık olarak Allah rızası talep etmişsiniz. Allah sizden razı olsun, benim açtığım bu yolda siz çözümün daha fazla kitleye ulaşmasına sebep olmuşsunuz. Lakin sizden ricam çözümü kendinizin bulduğu, emeğin size ait olduğu gibi bir yaklaşımda bulunmayıp keşke işte falanca forumda falanca bi arkadaş paylaşmış, işe yarıyormuş vs. demiş olsaydınız daha şık olurdu.
Yine de Allah sizden de razı olsun ...

osmansaglam

Üyecik
Osman bey selamlar ...
Bu çözümü ben bulmuş ve başka bir forumda insanlar daha fazla samsung tarafından mağdur edilmesin diye paylaşmıştım. Siz ise o forumdaki paylaşımımı neredeyse noktası, virgülüne kadar copy-c yapıp buraya aksettirmişsiniz ve karşılık olarak Allah rızası talep etmişsiniz. Allah sizden razı olsun, benim açtığım bu yolda siz çözümün daha fazla kitleye ulaşmasına sebep olmuşsunuz. Lakin sizden ricam çözümü kendinizin bulduğu, emeğin size ait olduğu gibi bir yaklaşımda bulunmayıp keşke işte falanca forumda falanca bi arkadaş paylaşmış, işe yarıyormuş vs. demiş olsaydınız daha şık olurdu.
Yine de Allah sizden de razı olsun ...
kardeşim, öncelikle böyle bir durum varsa eğer hem emeğine sağlık hem kusura bakma fakat bunu radyoeskil.com diye bi siteden almıştım şuan kapanmış görünüyor sana gönderecektim ama, orada da senden alınmıştır muhtemelen, ben daha çok kişiye ulaşması amacıyla paylaşayım dedim, o sitede okunma sayısı çok düşüktü..
--- Gönderi Güncellendi ---
s.a kardeşim herşey için Allah razı olsun kaç zamandır çözüm arıyordum sonunda buldum derken benim tv de dediğiniz gibi yaptım ancak olmadı tv modelim UE40ES6140 YARDIMCI OLUR MUSUN ?
kardeşim, yazılım güncel mi, güncelleyip tekrar deneyebilirsin, diğer harfleri de aynı şekilde..

avgat

Üyecik
Osman abi saol sorunum çözül dü Şöyle yaptım;factory format attım tekrar dediğini uyguladım bingoooo ! Yalnız o wifi deki harfi yazılımla kasıtlı değiştiriyorlar,bence. tekrar teşekkürler

chnzvc

Üyecik
Şansıma tüküreyim 49ks8500 model televizyon aldım internete bağlanmıyor diye servis çağırdım ancak yapamadılar, televizyon istanbula gönderildi. Henüz 1 ay geçmediğinden muhtemelen yenisiyle değişecek. Keşke daha önce görseymişim yazınızı.

okanyavuz

Üyecik
ben (a) yapıypom acılıyo kapanıyo bu donksyon kullanılamıyor diyo nasıl yappcam yarım

arda1812

Üyecik
merhaba bendede aynı sorun var denedim ama düzelmedi listeden kablosuz yönlendiricinizi seçin diyor ama listede hiçbişi çıkmıyor yardımcı olursanız memnun olurum

AslanIsmart

Üyecik
Ben de çalışmadı maalesef. Kablosuz ağları arıyor ancak yanındaki modemi dahi bulamıyor. Ben de biraz karıştırdım ama yanlı bir yere basmış olacağım ki televizyon kapandı şimdi hiç açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz ? Servise mi götüreyim yoksa herhangi bir televizyon tamircisi halledebilir mi ?

electroktay

Üyecik
Sayın; Osman Sağlam Beyefendi bilginizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Evdeki wifi adını değiştirdikten sonra bi daha wifi leri görmüyordu, sorun hemen çözüldü, Allah razı olsun. (sırf bunları buldum ve bunları yazmak için üye oldum bu arada)

Sevdalinka7785

Üyecik
Bende samsung akilli kumanda var info menuyu buldumda mute tusunu bulamiyorum..eger soldaki tussa denedim.ise yaramiyor dediginiz gibi bir ekran cikmiyor bende yardimci olur musunuz?

osmansaglam

Üyecik
Bende samsung akilli kumanda var info menuyu buldumda mute tusunu bulamiyorum..eger soldaki tussa denedim.ise yaramiyor dediginiz gibi bir ekran cikmiyor bende yardimci olur musunuz?
Mute tuşu sessize alma tuşu olacak, üzerinde mute yazmadan hoparlör üzeri çizgi işaretiyle gösterilen tuş ile deneyebilirsiniz..
Ben de çalışmadı maalesef. Kablosuz ağları arıyor ancak yanındaki modemi dahi bulamıyor. Ben de biraz karıştırdım ama yanlı bir yere basmış olacağım ki televizyon kapandı şimdi hiç açılmıyor. Yardımcı olabilir misiniz ? Servise mi götüreyim yoksa herhangi bir televizyon tamircisi halledebilir mi ?
Yaşadığınız problem için üzüldüm, bir tamirci halledebilir çok daha uygun fiyata, öncelikle güncelleme yapıp deneyince yine görmüyorsa alıcı gerçekten arızalanmış olabilir, yakın çevremde kimde denediysem işe yaradı..

KONSONANS

Üyecik
Samsung 40ES7000 ve emsali modellerde yaşanan Wifi ağları bulamama ve bağlanmama sorunu için kesin çözüm;

Wifi aramada ağları bulmadan kapanıyor ve bağlanmıyorsa;

* Gizli menüye girmek için TV standby konumundayken sırasıyla kumandadan INFO+MENU+MUTE+POWER tuşlarına sırasıyla basın.
* Çıkan ekranda OPTIONS altında SUB OPTIONS altında en altlarda WIFI REGION var. Wifi region ''A'' olmalı.

Sonra Tv'yi kapatıp açın. 1 dk. kadar bekleyin ve ''Bir ALLAH razı olsun demeyi eksik etmeyin'' :)
Artık WIFI DIRECT ve SOFT AP aktif ve AĞ ARAMA çalışıyor..
Kardeşim tv yi power tuşundan kapatıp dediğin işlemi yapıyorum fakat hiçbirşey gelmiyor ekrana Ne yapmalıyım standby moduna nasıl alınır tv ? Allah rızası için acil cevap

predetorix

Üyecik
bende işe yaramıştı baya da öyle gittik ama aynı sorun yine nüksetti
denemediğim harf kalmadı Sorun hala devam ediyor wifi direct ve Soft ap pasif hiçbir ağ bulamıyor... bir süre ağ aranıyor diyor sonra açılan küçük pencere kapanıyor.... müşteri hizmetlerini aradım bana birkaç saçma sapan işlem yaptırdıktan sonra beni Aşan Bir sorun diyerek beni müşteri hizmetlerine yönlendirdi bu Tonlarca para verip TV aldığınızı zannediyorsunuz Oysa ipin ucu hala onlar da istedikleri zaman bir güncelleme atarak O sahip olduğumuzu zannettiğiniz TV' i allak bullak edebiliyorlar kasıtlı olarak sorun çözmeye Çalışıyormuş gibi yapıp sizi müşteri hizmetlerine yönlendiriyorlar.... adamların yükledikleri bazı App'leri kaldırma Yetkin bile yok ben bu televizyonu nasıl almış oluyorum anlayamadım....

Son düzenleme:

predetorix

Üyecik
sorunu çözdüm wifi modülü ölmüş garanti süresi dolduğu için televizyonu açtım wifi modülünü söktüm..... internetten wifi modülü sipariş ettim 50-60 tl civarı bir şey gelen wifi modülünü bozuk olan wifi modülü ile değiştirdim sorun çözüldü bunu nasıl yapacağını bilemeyen arkadaşlar için 2 video linki atıyorum birinci link sorunla alakalı 2. link ise wifi modülünün nasıl değiştirilebilecegiyle alakalı ama ilk hetapta yukarda arkadaşların anlattığı tüm alternatif Yolları denemenizi tavsiye ederim çünkü WiFi modülünün gitmemiş olma ihtimali de var... tüm alternatif Yolları denemenize rağmen sorun çözülmezse aşağıdaki çözüm garantidir.... televizyonunuzun garanti süresi dolduysa boş yere el emeği parası vermeyin çünkü WiFi modelini değiştirmek gayet basit aşağıdaki videolar Size yardımcı olacaktır..

1. link (sorun )
2. link (çözüm)

Son düzenleme:
stat counter