Şehir Hatları'ndan Karekod Tarife

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


REDFOKS

Kürşad'ın Kırkıncı Çerisi Ϝ ϓ ſ Ϟ
Katılım
31 Ocak 2009
Mesajlar
18,295
Puanları
63
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları, Karekod Uygulamalı Tarife ile vapur saatlerini dijital ortama taşıyor.



Deniz ulaşımındaki yeniliklere bir yenisini daha ekleyen Şehir Hatları, İstanbul’un vapurlarının kalkış-varış saatlerini içeren Kış Tarifesi’ni QR (Karekod) uygulamasına taşıyor.

Yolcularının deniz seyahatlerini daha kolay planlayabilmeleri için tüm hatlarındaki tarifeli seferlerini ‘2D Barkod’ uygulamasıyla dijital ortama taşıyan Şehir Hatları’nın kare matrisinde yayınlanan kodlar sayesinde, yolcular Tarife Kitapçığı’na dijital ortamdan ulaşabilecek.

İlaç, gıda, basın sektöründe hızla yaygınlaşmaya başlayan QR kodu kullanımı, barkod içeriğinin kameralı akıllı telefon ve tabletler tarafından görsel çözümleme yöntemiyle kullanılıyor.

Bilinen barkodlardan daha çok bilgiyi içeriğinde barındıran QR (karekod) kodlar, ulaşılmak istenen bilginin çabuk yanıtlanması şeklinde tanımlanıyor.
İstanbul’un vapurlarının tarifelerine, bundan böyle matris kod üzerinden ulaşılarak, vapur kalkış-varış saatlerinin dijital ortamdan daha rahat takibi sağlanmış olacak.

Akıllı telefonların hemen hepsinde kullanılabilecek tarifeye geçmek için Apple Store, Android Market, Nokia Store gibi sanal marketlerden karekod okuma uygulaması indirmek yeterli.




kaynak
 

Naaa

Profesör
Katılım
15 Mar 2008
Mesajlar
2,221
Puanları
0
olması gereken de bu zaten.umarım verimli doğru bir uygulamadır indireceğim.
 
Üst
stat counter