Ses kartının ses etkisi ?!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

IDisaster

Asistan
Yasaklı
Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bi husus var şimdi benim ana kartta entegre olarak gelen ses kartını kullanıyorum ses sistemin 2+1 logitech in bir ürünü merak ettiğim şey ise internette ses kartları satılıyor pcı girişli bu kartların ses yüksekliğine veya kalitesine bir etkisi varmıdır entegre olarak kullandığımla aldığım yeni pci girişli ses kartının bi farkı olacak mıdır yoksa 2+1 için gereksizmidir ?

İbrahim ilhan

Üyecik
bence şöyle birşey yapmalısın csgo gibi ses kasma gereği duyan oyunları oyna hangisinde daha iyi ses alabiliyorsan onu kullan

Logithx

Profesör
Tabiki onların ses kalitesine etkisi var ama ucuz olanlar hiçbir işe yaramıyor..

Bi ıssırabilsem

Profesör
Ses sistemi yüksek ohm değerine ihtiyaç duyar anakartınızın üzerindeki ses kartı bu gücü karşılayamaması sonucu sesde bozulma cızırtı gibi sorunlar olabilir ses kartları sıfır bozulma yüksek netlik ve bass performansı verir. Ama öyle düşük bir 2+1 için çok gerekli olduğunu düşünmüyorum. Ben Asus soar kullanıyorum oyun için aldım müzik zevki oyun kartı olduğu için çok fazla güzel değil alıcağız ses kartı müzik için olması gerekiyor performans almanız için.

Son düzenleme:

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Müzik için konuşacak olursak kulaklık için ayırdığınız bütçeniz eğer yüksekse bu bütçenin %35 ini ses kartı için ayırabilirsiniz. Örenk veriyorum 2000 liralık bir kulaklığa 700 liralık ses kartı alınabilir. Eğer kullanacağınız kulaklığın ohm değeri yüksekse(300 ohm gibi) bu tarz kulaklıklar için harici ampli gerekebilir. Bu durumda ses kartı almak mantık dışıdır. Bunun yerine bütçeyi harici bir ampli ye ayırmak ve iletleyen zamanlarda harici dac donanımları satın almak çok daha mantıklıdır.

stat counter