Sikayetvar.com Rezaleti!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

NikeSteeL

Dekan
Daha Önce Bi kaç Firma ile Sorunum Oldu Şikayetvar.com Ortamında Paylaşmıştım Sonra Firmalar bana Geri Döndü

Benim Çok Beğendiğim ve Çok Yararlı Olduğunu Düşündüğüm Bir Site!

eray045

Rektör
Onursal Üye
bende bur siteden kredi kartı kart ücretini geri aldırmıştım..
telefon numaramı vermeseydim bana nasıl geri ulaşabilirdi banka..

bu arada şikayetvarda geçen komik bir anımı paylaşıyım :D
uzun uzun yazmak istemiyorum şikayet bu..
ŞikayetVar / Şikayet Oku / NİLÜFER TURİZM Mesafem İçin Fazla Para Alınıyor!
ilk yazdığımda nilüfer turizm gayet güzel bir mail attı ve telefon açtı. gereğinin yapılacağını filan diyerek firmayı övdüler filan..
daha sonra sitede gördüğünüz cevabı yayınladılar..
adamlar benim yüzümden manisadaki 2 yazıhaneyi kapattılar :D

limerick

Profesör
Site ismini ilk defa duydum, girip soyle bir bakayim dedim. Sirket aradan Rastgele Avon u sectim, gordum ki toplam 280 kadar sikayet var ve %95 i cozuldu yaziyor. Bunlarin %40 gibisi cozulmedi kardesim ne diye cozuldu yaziyorsunuz gibi mesaj lar attigi halde Cozuldu ibaresi duruyor. Diger %55 kisim ise bir kere yazip birdaha siteye donup bakmamis. Avon kendi kendine gelin guvey olmus :4: .

bilincli tuketici olmak lazim. Sorun cozulmediyse oraya cozuldu yazdirmamak gerek.

ahmeta

Profesör
Geçen Sene Teknosa ile ilgili bi sorunum oldu ve şikayetvar.com'a şikayet ettim (Teknosa müşteri hizmetleri ile epey süren tartışmalar sonuç vermeyince) ama çözüm tabiki olmadı Teknosa bildiğini okudu ve o günden beri Teknosa düşmanıyım, şikayetvar.com eskiden sorunlar ile daha çok ilgilenip daha iyi çözüyorlardı ama şimdi eski günlerini aratıyor...

arthkas

Doçent
şikayetvarı bilirim. günde yüzlerce şikayet yazılıyor. yoğunluktan dolayı yazdığın şikayeti 3 gün sonra yayınlayabiliyorlar. Personel yetmezliği var, tabii ki sadece şikayetleri onaylayacak birilerini de alıp onlara maaş vermek olmuyor.

N3CAT1

Dekan
Onursal Üye
şikayetvarı bilirim. günde yüzlerce şikayet yazılıyor. yoğunluktan dolayı yazdığın şikayeti 3 gün sonra yayınlayabiliyorlar. Personel yetmezliği var, tabii ki sadece şikayetleri onaylayacak birilerini de alıp onlara maaş vermek olmuyor.
Niye personel alıp olmayacak ki bu iş? Yetmiyorsa elemanları almaları lazım. Benim oraya üye olup da şikayet ettiğim konu da üründeki gecikmeydi. Şikayetimin yayınlanması da gecikmeli olacaksa ürün aldığım firma ile aralarında fark kalmıyor.

Benim gördüğüm kadarıyla firmalarla organik bağları var ve firmalardan da belirli bir ücret aldıklarını düşünüyorum.

arthkas

Doçent
dediğin kısmen doğru tabii, bir ücret var ama o şekilde bir ücret değil. reklam + hazır cevap ücreti var. hazır cevap dedikleri de şikayet firmanın ekranına geldiğinde biz göremiyoruz, firma görüp sorunla ilgilenip cevaplarını yazabiliyorlar. Bir sonraki gün yayına alınıyor. Ayrıca şikayeti yazarken de otomatik mesajlarla da şikayetin yazılmasını engellemek amacıyla bilgilendirme yazıları çıkıyor. Şikayetvar bundan yıllık bir ücret talep ediyor. Personel sayısına gelince de, şikayetvarın bağlı olduğu firma sadece sikayetvar ile ilgilenmiyor. O yan iş gibi bir şey oluyor. Bu yüzden olabilir. Sen şikayet yazmakta haklısın tabi, ama onlarda senden telefon numarası istemekte haklılar. Mademki ortada şikayet var, o zaman çözüm için de sana ulaşabilecek bir numara olması gerekiyor.

POWER

Rektör
Başlangıçta çok iyi işliyordu. Sonra firmalar ile anlaşma yoluna gittiler. Böylece şikayetiniz çözülmese bile siz aransanızz çözüldü ibaresi ekleniyor. Hatta aranmıyosunuz ama aranmışsınız da açmamışsınız teli gibi mazeretler uyduruyorlar.

xyz1234

Profesör
ben dijitürkü şikayet etmiştim. şikayetim yayınlandı ve dijitürkte sorunumu çözdü ancak garantiyi şikayet ettim çözülmedi. bence site işini yapıyor. sizin şikayetinizi diğer tarafa iletiyor. dahada sitenin yapacağı kalmıyor. telefon bilgilerini istemesi doğal çünkü şikayet edilen kurumlar size o telefon yoluyla iletişime geçiyorlar..

oslun

Dekan
t.c kimlik numaranı verme normal üye ol. cep telefonunu verme sana ulaşmasınlar. hatta üye olma onlar gelip seni bulur :D

N3CAT1

Dekan
Onursal Üye
Bak dostum üye olurken ad soyad giriyorsun. İlgilenmek isteyen firma kendi kayıtlarından 1-2 saniyede tel numaramı bulur. Çünkü ürün alırken tel no veriliyor.

Sizi bilemem ama ben her yere cep numaramı vermeyi uygun görmüyorum.

arthkas

Doçent
Bak dostum üye olurken ad soyad giriyorsun. İlgilenmek isteyen firma kendi kayıtlarından 1-2 saniyede tel numaramı bulur. Çünkü ürün alırken tel no veriliyor.

Sizi bilemem ama ben her yere cep numaramı vermeyi uygun görmüyorum.
haklısın sonuna kadar, mail adresi de bunun içinde tabii. Daha sonradan reklam manyağı yapıyorlar. Ad soyad olmasa bile mesela sipariş numaraları vardır. Onu bile yazabilirsin.

seckyn

Profesör
Bu site bencede gereksiz çünkü ttnet li ilgili yüzlerce şikayet var ve çözüm yok. Hem sitenin bir bağlayıcılığı yok sanırm şikayet ettiğiniz kurum prestijini kaybetmemek için sorunu çözer yada çözmez onların kendi insiyatifine kalmıştır. Bakınız ttnet tekel gibidir ve sorunları hiç takmıyolar :D Bence sorunlar için tükoder başvurmak en iyisi onlar gerekirse dava açıyorlar bakınız yine ttnet :D

superquantum

Asistan
orası bi halta yaramaz saçma bir site insana zaman kaybından başka bişey kazandırmıyor.
Türkcelli şikayet ettim :D Tcll bizi aradı telekomonikasyon kurumunun tavsiyesi ile biz değişiklik yaptık dedi. :D sonra nedense aynı kurum Tcelli mahkemeye verip bizim hakkımızı geti ödetti?

şikayetvar ise Tcll sadece ve sadece benim sorunum için tcll aradı diye sitede problem çözülmüştür ibaresini kullandı :D bende tabi şikayet edemedim. boktan ötesi bir site.

agkorkmaz

Asistan
walla zamanında baya uğraştım www.derdiniyaz.com için ama kimse gelipte derdini yazmadı :) Hadi el atalım ve açalım derdiniyaz.com'u o zaman böyle şeylerler karşılaşmayacaksınız...

hollandsedrop

Üyecik
Arkadaşım elbette Tc Kimlik no veya doğru bilgi isteyecekler. Senin firmayı karalamayacağın ne malum?! Biz sana nasıl güveneceğiz?

Adaletli olalım, tek taraflı düşünmeyelim ....

Malum şikayetlerimizi kullanmak için bu siteyi kullanıyoruz. 15-16 gün önce hepsiburada 'dan bir alışverişim oldu ve bir sıkıntı oldu bu alışverişte. Ben de herkes gibi şikayetimi internet ortamında paylaşmak için bu siteyi kullanacaktım.

Efendim üye oldum. İlk falso üye olurken geldi. Cep Telefonu ve Ev Telefonu doldurmak şart. Bir de süper üyelik var. Ücretsiz ama TC kimlik no istiyorlar. Arkadaşım ben nasıl güveneyim de vereyim size tc nomu, cep telefonumu.

Neyse süper üye değil de normal üye oldum. Cep ve ev telefonu yok yazdım. Sonra şikayetimi yazdım siteye. Onaylanması gerekiyor mesajın tabi. Bir e-mail geldi. Neymiş bilgilerim düzgün olmadığı için şikayetim onaylanmıyormuş. Neyse sinirlendim cep ve ev telefonumu girerek yeniden şikayetimi yazdım. Bu sefer de bekle babam bekle. Ne onay var ne de bilgi veren bir mesaj. Bunun sonucunda ordaki üyeliğimi iptal ettiemeye karar verdim.

Bir şikayetimizin yayınlanması bile o kadar zaman alıyorsa şikayet ettiğimiz e-ticaret sitesinden ne farkı kalıyor bunların.

Benim gözümde hiçbir halta yaramayan tamamen firmaların çıkarını gözeten bir site durumuna düştüler.

lauset

Doçent
Olaya bu site olmasa(sikayetvar.com) nereye başvuru yapmak gerekiyor hiç düşündünüzmü nasıl bir prosedür işliyor hiç araştırdınız mı?

stat counter