Sinerji Toplama vs Inventus Toplama

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

EmreERYILMAZ00

Üyecik
Sinerji karşılaştırma.JPG
İnventus karşılaştırma.JPG
Sinerji'nin artı yönleri güç kaynağı 850W 80+ Gold ve 2080 Super kullanmam , Inventus'da ise 2080 kullandım güç kaynağı biraz daha kötü ama 1000TL daha ucuz sizce hangisi tercih edilmeli ya da değiştir dediğiniz bir yer var mı ?

OzkanK.

Asistan
Hocam o kadar büyük bütçeli bir sistem böyle üstün körü toplanmaz. Siteleri açmışın rasgele toplamışın gibi kafana göre markalar modeller seçmişin.
Bu kadar güçlü PC toplayan birisi PC toplamaktan birleştirmeden azda olsa anlıyor demekttir tek tek parçaların modellerin fiyatlarını araştırsan indirimleri flan kovalasan çok daha uygun fiyata çok daha performanslı bir PC toplayabilirsin. Vatan-Hepsiburada gibi sitelerin %18 KDV indirimi veya Kara Cuma gibi büyük indirimleri takip etmenide öneririm. Hangi sitede hangi parça ucuz ise tek tek onu almaya bak.

met 35

Dekan
10000 tl civarı tutan bi makinada,yarı parasını ,ekran kartına ayırmak şahsımca çok yanlış. Bi pc de en çabuk eskiyen parça da ekran kartıdır. Bunu da hatırlatmak isterim.
Bence, 5700XT üzerine çıkmayın.2080 ayarı bi karttır.

MSI RADEON RX 5700 XT MECH OC RX 5700 XT PCI-E16 4.0, 8GB/256bit GDDR6, HDMI, 3xDisplayPort Ekran kartı - inventus

Ayrıca, inventusta anakartlarda şu an büyük indirim varken , 2000 tl lik ASUS x570 -F Rog Strix ile aynı VRM yapısına sahip şu anakartı kesinlikle öneririm.
ASUS TUF GAMING X570-PLUS AMD X570, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1 ATX Anakart - inventus

FSP Raider, power de gayet kaliteli. Zaten sisteminize kaliteli 600-650 Watt bir power bile,kafi.

EmreERYILMAZ00

Üyecik
Hocam o kadar büyük bütçeli bir sistem böyle üstün körü toplanmaz. Siteleri açmışın rasgele toplamışın gibi kafana göre markalar modeller seçmişin.
Bu kadar güçlü PC toplayan birisi PC toplamaktan birleştirmeden azda olsa anlıyor demekttir tek tek parçaların modellerin fiyatlarını araştırsan indirimleri flan kovalasan çok daha uygun fiyata çok daha performanslı bir PC toplayabilirsin. Vatan-Hepsiburada gibi sitelerin %18 KDV indirimi veya Kara Cuma gibi büyük indirimleri takip etmenide öneririm. Hangi sitede hangi parça ucuz ise tek tek onu almaya bak.
Farklı sitelerden toplarsam ucuza geleceğini biliyorum fakat ilk defa pc toplayacağım için böyle bir riske girmiyeceğim kendim toplayamayacağımı biliyorum.O yüzden bir site üzerinden alıyorum.

met 35

Dekan
O zaman,inventustan toplama imkanınız varsa toplayın,başınız kesin ağrımaz.

stat counter