Sizce çok mu zayıfım?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Windows 8.1

Profesör
Arkadaşlar 13 yaşındayım 155 boyum var ve 43 kiloyum ben çok zayıf olduğumu düşünüyorum ama ne kadar yemek yersem yiyim kilo alamıyorum. Sizce ne yapabilirim?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Arkadaşlar 13 yaşındayım 155 boyum var ve 43 kiloyum ben çok zayıf olduğumu düşünüyorum ama ne kadar yemek yersem yiyim kilo alamıyorum. Sizce ne yapabilirim?
Vücut kitle indeksi (VKİ)

VKİ=Ağırlık (Kg) / boyun metre cinsinden karesi
= 43/(1.55x1.55)=43/2.4025=17.90
"Dünya Sağlık Örgütü referans aralığına göre 18,5-24.99 arası değerler “normal” sayılır deniliyor, Bkz. Senin kilon 44.5 olsa, tam sınırdan kurtaracaksın :) ama çok dert edilecek bir fark yok, bence. Yediğine içtiğine dikkat et, sağlıklı beslen, su tüket, uykunu al, düzenli yürüyüş yap ve imkanın varsa vücudu yıpratmayacak şekilde sporunu yap ama sırf kilo almak için de yemek yeme. Zaten yaşın çok genç, gerek fiziksel ve gerekse duygusal açıdan tam da gelişme çağındasın.

Boy uzat derim önce yastıksız uyu derim ben yastıksız uyuyorum boynuma iyi geliyor ondan sonra kilo al derim çok yemek ye

_erdmyree_

Üyecik
Boy Atsan Çok Karizmatik Olursun Bence Bir De 50 Kilo Olmak Yeter Sana

osos11

Asistan
190 boy 56-57 kg.
E-nabız'a her girişimde vücut indeksimin kritik seviyenin altında olduğunu ekranı kaplayan bir pencereyle görüyorum .
Gel gör ki ben halimden memnunum.
Sanada tavsiyem obez olmadığın sürece ya da obezliğe doğru yürümediğin sürece takma kafana bu kadar.
Ben yesem de yemesem de ne kilo alırım ne de veririm.

osos11

Asistan
172 boy 63 KG iyi mi benim
İyi mi kötü mü bence o biraz kişinin kendi takdirine kalmış. Belli başlı aralıklar belirtiliyor ancak her bünye farklı. Ben umursamıyorum o endeksleri vs.
Sen hem hâl bakımından hem de görünüş bakımından kendini iyi buluyosan iyisindir.

_erdmyree_

Üyecik
İyi mi kötü mü bence o biraz kişinin kendi takdirine kalmış. Belli başlı aralıklar belirtiliyor ancak her bünye farklı. Ben umursamıyorum o endeksleri vs.
Sen hem hâl bakımından hem de görünüş bakımından kendini iyi buluyosan iyisindir.
İyi Olduğumu Hissediyorum Ama Son Zamanlarda Biraz Kilo Aldığımı Hissediyorum Son Ölçü 2 Ay Falan Oldu 66 Kilo Olmuşumdur. Versem İyi olur

osos11

Asistan
İyi Olduğumu Hissediyorum Ama Son Zamanlarda Biraz Kilo Aldığımı Hissediyorum Son Ölçü 2 Ay Falan Oldu 66 Kilo Olmuşumdur. Versem İyi olur
Bitti! Bu kadar! Olay bizde bitiyor. Bizi biz yapan biziz nasıl olsa. :)
Yerim o indeksleri, hep Amerika'nın oyunları bunlar !

alcasar

Asistan
Acele etme ve kilo almaya çalışma. Yaşın ilerledikçe zaten istemeden de olsa alacaksın :)

stat counter