SSD Kullanıyor Musunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

SSD Kullanıyor Musunuz?

• Evet

Kullanılan: 21 56.8%
  • Hayır

Kullanılan: 16 43.2%

• Kullanılan toplam oy
    37

Utku Cabir

Ben Sana Doyamadım ATAM! Doysun kara topraklar...
Yönetici
Moderatör
Günümüzdeki güncel sistemlerin hızlarına Sabit Diskler artık yetişemiyor. Buna güncel bir çözüm olan SSD, Sabit Disklere göre çok daha hızlı bir çalışma ve uzun ömür sunuyor. Peki siz bilgisayarınızda SSD kullanıyor musunuz?

Ben Samung 970 EVO modelini kullanıyorum. :)

osos11

Asistan
Masaüstü Transcend ssd370 256gb.
Laptop m2 Crucial mx500 250gb.
2 sistemide hdd ile kullandıktan sonra ssd takviyesi yaptım. Açılış kapanış hızları çok ciddi artıyor. Hantallığı atıyor üstünden.

turancen

Profesör
Masaüstü 120gb sandisk ssd
Leptop 240 gb sandisk
Minibook 120 gb james donkey
:) teşekkürler

alcasar

Asistan
Evet bilgisayarım 1 saniyede açılıyo. Maddi durumu iyi olan ve hıza önem veren arkadaşlara tavsiye ederim.

Emir Aydın

Profesör
Evet bilgisayarım 1 saniyede açılıyo. Maddi durumu iyi olan ve hıza önem veren arkadaşlara tavsiye ederim.
Bir kaç yerde daha görmüştüm bu 1sn de açılma olayını acaba doğrumudur bu ?
Yani SSD ve Windows 10 ile 10-15sn de açıldığını görmüştüm ama tuşa basıcan 1 sn de masaüstü karşında olacak biraz ekstrem geldi bana ya da çok mu eski de kaldım,2 dk pc açılmasını beklediğim zamanları hatırlıyorum.
@ Utkuversus

webrettin

Profesör
Başlık hala HDD kullanıyor musunuz şeklinde değiştirilebilir.Genel donaniminiz ne kadar iyi olursa olsun HDD yapısı geregi tam bir darbogaz. En azından sistem için 120 240 gb vb bir SSD kullanmak gerek. Fotoğraf video oyun vb belge arşivi için HDD yine kullanılabilir ancak isletim sistemi kurulumu kesinlikle SSD de olmalı.

insanimsi

Profesör
Yasaklı
5200 RPM WD 1 TB DİSK
windows 8.1 ile 2K render alınıyor (3ds max ile i73770+GT630 (GT630 ÇÖPTÜR BİLMEYENLER İÇİN SÖYLÜYORUM) :D

alcasar

Asistan
Yani SSD ve Windows 10 ile 10-15sn de açıldığını görmüştüm ama tuşa basıcan 1 sn de masaüstü karşında olacak biraz ekstrem geldi bana ya da çok mu eski de kaldım,2 dk pc açılmasını beklediğim zamanları hatırlıyorum.
@ Utkuversus
Sana şöyle söylim eğer windows açılışına etki eden bir uygulama kurmadıysan 1 saniyede açılır. Ama sistem de bunun için önemli. Ben son nesil işlemci ve ram leri olan bir makine kullanıyorum. SSD yanında bunların da etkisi var tabi.

insanimsi

Profesör
Yasaklı
@ Utkuversus
eğer stabil kullanılırsa masaü üstünde çok ikon olmaz ise 8 sanıyede açılıyor(5200 rpm wd 1 tb disk ile)

fatihipk

Üyecik
750gb harddisk kullanıyorum 5 senelik pc windows 8.1 pro 14 saniyede açılıyor sistemim.
çokda abartmamak lazım. tercih meselesi ağıroyunlar oynamıyorsanız veya ihtiyacınız yoksa değiştirmeye mevcut harddiskiniz bozulana kadar gerek yok bence ki ben eticaret üzerine çalışan ssd'nin envai çeşidini satan bir insanım

stat counter