SSD Kullanıyor Musunuz?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

SSD Kullanıyor Musunuz?

• Evet

Kullanılan: 21 56.8%
  • Hayır

Kullanılan: 16 43.2%

• Kullanılan toplam oy
    37

webrettin

Profesör
Ssd yalnızca açılırken değil tüm islemlerinizde daha önce neden almadım dedirten şekilde kullanım imkanı veriyor. Yalnızca sistem için düşünülürse fiyati çok pahalı değil.

fatihipk

Üyecik
750gb harddisk kullanıyorum 5 senelik pc windows 8.1 pro 14 saniyede açılıyor sistemim.
çokda abartmamak lazım. tercih meselesi ağıroyunlar oynamıyorsanız veya ihtiyacınız yoksa değiştirmeye mevcut harddiskiniz bozulana kadar gerek yok bence ki ben eticaret üzerine çalışan ssd'nin envai çeşidini satan bir insanım
windows 10'a geçeyim dedim pc kafayı yedi bütün driverler ve sistem güncel olmasına rağmen 1 dakikada açılıyor ve stabil değil.
windows 8.1 özür dilerim geri geliyorum.

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
Guncelleme: Monster cihaza gecince 970 EVO yanina bir de PM981 256GB geldi :). Ikisi arasindaki dosya aktarim hizi 1.6 GB/S yazdi az once :D.

VECTORRR

Dekan
ssd dedğiniz şey aslında telefon hafızasıdır ve sadece açılıp kapanma için o kadar para vermeye değmez yani ben win 10 ve win 8 denedim pc 10 saniyede açılıyor fakat maxtor 250 gb 7200rpm 8 mb kullanıyorum sanırım 8 yıl filan oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

kotu hdd ile iyi ssd arasındaki terk fark açılıp kapanma hızı değil mi fps de gram etkisi yok ?

Ssd yalnızca açılırken değil tüm islemlerinizde daha önce neden almadım dedirten şekilde kullanım imkanı veriyor. Yalnızca sistem için düşünülürse fiyati çok pahalı değil.

20-30 saniye için neden 10 kat para versin ki bir insan ?!!

Bir kaç yerde daha görmüştüm bu 1sn de açılma olayını acaba doğrumudur bu ?
Yani SSD ve Windows 10 ile 10-15sn de açıldığını görmüştüm ama tuşa basıcan 1 sn de masaüstü karşında olacak biraz ekstrem geldi bana ya da çok mu eski de kaldım,2 dk pc açılmasını beklediğim zamanları hatırlıyorum.
@ Utkuversus
@ birleşik

Son düzenleme:

fatihipk

Üyecik
hdd bozuldu ssd aldım wın 10 en son surum kullanıyorum acılıs 8 sanıyeye dustu. win10 kullanıyorsanız ssd cıdden farkettırıyor

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
Teknoloji gelişti. En kıytırık telefon 10 15 megapiksel kameraya sahip. Bir fotoğraf oldu mu sana 5 megabayt. 1 yıllık arşivi taşımak saatlerini alıyor HDD ile. E şimdi USB 3.2, 4.0 vesaire geliyor sırasıyla 20Gbps ve 40Gbps. HDD ne veriyor? 80 100Mbps. Demem o ki eskiden sana gereken 1GB dosya taşımak için 100Mbps iken şimdi o hız yetmiyor. Saniyede 40GB veri aktarabilen bir bağlantı için senin aynı seviyede bir depolamaya da ihtiyacın var.

Şuanda kur, şartlar, yaygınlaşmamışlık derken fiyatlar yüksek. O yüzden insanlar SSD alırkan ucuzunu alıyor genelde 120 veya 240GB olan modelleri. Bu sebepten ötürü işletim sistemini oraya kurmak cazip geliyor. Ha yoksa bundan belki 5 10 yıl sonra ortalıkta HDD kalmaz. Hızından tut da hafifliğine, enerji tasarrufuna kadar.

VECTORRR

Dekan
1TB HDD 200 civarı 1 TB SSD 1000 TL ve saniyede 40 GB aktarmıyor çok abartılı olmuş. :D

HDD, SSD'den çok ama çok daha ekonomik.

Usain

SDN⚡
Yönetici
Mod. Adayı
Şuan iyi bir SSD yaklaşık 3Gbps ile okuyup 2Gbps ile yazabiliyor. Dediğim gibi şartlar, kur ve bu teknolojinin daha yaygın olmaması fiyatları yüksek tutuyor. Gelişim devamlı olan bir şey. Abartı değil o bilgilerin kaynağı var.
Gelişime ayak uydurmak lazım. Wright kardeşler uçağı icat ettiğinde at, eşek, tren, otomobil neyimize yetmiyor; onlar varken buna ne gerek var diyenler de vardı. :)

HDD, SSD'den çok ama çok daha ekonomik.
Bunun aksinin iddia ettiğimi sanmıyorum.

stat counter