"Tamam" dünya birincisi! T A M A M Nedir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Constantin87

Profesör
Umarım hilenin haksızlığın olmadığı bir seçim olur. Benim düşüncem ülke olarak çok yalnızlaştık derin devlet politikamız olduğunu düşünmüyorum tamamıyla insan ilişkilerine yönelik. Dün dostumuz olan Suriye'nin bugün düşmanımızın olması, Rusya ile bir öyle bir böyle ilişkimiz, İran başlı başlına rakibimiz, ABD hiç bir zaman dostumuz olmadı ancak gözümüze soka soka da bize karşı olan grupları desteklemedi. AB den tamamen uzaklaştık aynı zamanda bu hükümet tarih alındığında meydanlarda kutlamışlardı.

Ekonomik olarak iyi değiliz hane borçları, devlet ve özel sektör borcu sürekli artıyor bu konuda maliye bakanı bile uyardı. Büyüme rakamları yükseliyor ancak bu ürettiğimiz için değil sürekli olarak inşaat ile büyüyoruz. İthalatımız da sürekli artıyor bu zamana kadar almadığımız ürünleri bile alır olduk. Zengin daha fazla zengin fakir daha fazla fakir oldu ve bu kısır döngü bu şekilde devam ediyor.

Sürekli olarak dış güçlerden bahsediliyor ancak bize oyun oynayan bu ülkeler kimdir? Neden açıklanmıyor neden ilişkiler kesilmiyor bu lafın arkası neden doldurulmuyor bu durumdan artık sıkıldım ve bu döngüden kurtulmak istiyorum. Oyumu buna göre vereceğim ve daha iyisi yok mantığına da son derece karşıyım.

Emir Timur

Profesör
TAMAM da olsa DEVAM da olsa son 15 yılın, hazırdan yeme politikasının acısı çıkacak. Orman satarsınız, dağ satarsınız, olmadı para ederse yurttaşları satarsınız, en fazla birkaç yıl daha idare eder.

Öğrencilere daha fazla burs vermek ve daha fazla öğrenciye burs vermek
Çiftçiye mazotu vergisiz verip kilosu 210 TL olan Antep fıstığıni ucuzlatmak varken biz Suriyelilere maaş verelim et ithal edelim

Rudolf

Asistan
Cumhurbaşkanının yaptığı bu politika çok yanlış. İnsanlar artık ikiye bölündü yine sağcı solcu kavgaları başladı, Tamam diyenler Vatan haini oldu devam diyenler en koyu müslüman oldular. Uzaktan izleyince çok komik duruyoruz gerçekten.Bence herkes kendine şunu sormalı, 5 yıl sonra keşke demiyeceğim bir hareket nasıl olur . Anı yaşayın ama geleceğinizi düşünmezseniz kaybımız çok olur.

Kusuru başka yerde değil önce kendimizde aramalı.
Ne kusuru? Neyin kusuru? Kusur bende değil. Yönetenlerde. Daha kendi insanımızı adil bir şekilde besleyemiyorken savaştan kaçan Suriyelilere milyonlar akıtmanın neresi doğru.
Sırf krediden korkup kredi alamayan bursta çıkmayan arkadaşlarım var zar zor geçiniyorlar. Ama biz Suriyelilere maaş verelim milyarlar akitalim. Bizim hiç acimiz yok refah seviyemiz üst seviye her şey ucuz çiftçi isyan etmiyor tabi ki

Yat sahibine 1.5 TL, Çiftçiye 6 TL
Biliyorum deniz kanunu yüzünden denizciliği geliştirmek için getirilen bir uygulama asıl amaç damadın gemicilerin daha rahat yüzsün olsa da
Çiftçilik bitiyor tarım bitiyor saman ithal ediyoruz tarımı bitirdiler hayvancılığı bitirdiler Bizim KUSURUMUZ YOK

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu klavye 2 hafta önce 360 TL'ydi :D :D
Ekli dosyayı görüntüle 40006

Şuan 410 TL forumun aziligine uğradık yine :D

Son düzenleme:

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Kişiler/partiler gelip geçici; onları ilahlaştırmak ile yerin dibine sokmak arasında pek fark yok; etki tepkiyi doğuruyor. Kim ne yaptı, kim ne vaat ediyor vs. vs. düşünün taşının, araştırın. Yalnızca bir oyunuz var, ama unutmayın sizin dışınızdaki 57 milyon küsur kişiden her birinin de yalnızca bir oyu var, bunun kıymetini bilin. Seçim zamanında gidin kendinize en yakın gördüğünüz adaya/partiye oyunuzu verin, kazanan yine millet olacak, yalnız a, b veya c kişisi yada x, y, z partisi değil, hepimiz kazanmış olacağız.

Son düzenleme:
Güven veren hiç kimse yok ve başka milli alternatifte yok. Napmalı o halde?
Şuan gücü elinde bulunduranların pek güven verdiğini düşünmüyorum bende onu ne yapacağız?
Çiftçi sürünüyor benim için onların gitmesi adına geçerli bir sebep. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti devleti çiftçisine vergisiz mazot vermeyecek kadar fakir bir ülke mi?
Suriyelilere her şey açık bakan açıklama yapıyor 10 milyon suriyeli de olsa yardım edeceğiz kapımız açık diye. Demekki biz zengin bir ülkeyiz ve çiftçimize destek olmak bizim için çocuk oyuncağı çünkü öbür tarafta elin savaştan kaçan suriyelisine rahat rahat yardım yapabiliyoruz.
Tarımımız ölüyor. Tarım ülkesi denilen Türkiye saman ithal ediyor, buğday ithal ediyor. Hayvancılığın başı denen Türkiye et ithal ediyor. Hayvan ithal ediyor. Antep fıstığının kilosu adı antep olan fıstığın kilosu 210 TL. Millet pahalılıktan antep fıstığı içeren ürün yapmayacağız diyor. Öbür tarafta karadenizde çiftçi fındığın kendisinden ucuz satın alınmasından fakat bunun yanında mazotunun pahalı olmasından gübresinin pahalı olmasından giderinin çok olmasından ve devletin destek çıkmamasından dolayı fındığını yakıyor.
Tarım bitiyor.
Öğrenciler sürünüyor. Beğenmediniz CHP öğrencilerin borçlarını ülkenin geleceğinin borçlarını silelim diyor. Koskoca Türkiye cumhuriyet öğrencisine kredi verecek kadar düştü mü diyor. Millet fakirlik korkusundan KYK kredisi almaktan korkuyor ödeyemem diye nasıl ödenir diye. Burs almak kimlere nasip zaten.
Neyin güveni? Neyin milli alternefini soruyorsunuz?
Başımızdakilerin hareketleri ve tutarlılıkları tartışma konusu iken neyin soruları bunlar?
Dolar tavan, Euro tavan, Sterlin arşa çıkacak utanmasa
Geçen gözüme kestirdiğim klavye 360'dan 410'a fırlamış.
Doları, Euro'yu dış mihrakların oyunu falan diyecekseniz söyleyeyim. Ormanlarımız, fabrikalarımız, topraklarımız satılıyor. Üreten fabrika neden satılıyor? Üretip ihracat yapmazsak döviz nasıl girsin? Her şey ithal herşey. Üretim yok para değersizleşiyor. Güçlü ekonomin olsa dünya atlasa bir şey olmaz. Bizim üretimimiz olmadığı gibi ürettiğimiz şeyler de bitirilmeye çalışılıyor.

Gökçe Asena

Profesör
Sgk'yı soyan birinden; bizi seçerseniz borçları sileriz, demeleri çok ironi kaçıyor.

Hayalini kurduğunuz profildeki lider şuan ki kişileri karşılıyor mu peki?

Son düzenleme:

PARAzitCELL

Dekan
burada siyaset konuşmak yasak değil miydi? şimdi siyaset konuşacaksak her zaman konuşmalıyız bence...

Gökçe Asena

Profesör
Ne farkeder? Sonuç olarak parti içindeki elemanlardan biri ve aynı zihniyeti temsil eden kişi.

Sonuç olarak zaten her şey ortada. Artık doğrular herkes için bir göreceli hale geldi. Falanca kişinin savunduğu doğrular herkes için doğruluk kimliğini kazanmıyor işte. Herkes kendisine yararlı olanı seçecek.
Hepimiz aynı geminin içindeyiz yeter ki millet kazansın.

PARAzitCELL

Dekan
Reis bence elinden geleni yapıyor ve Türkiyemizi elinden geldiğince kalkındırmaya çalışıyor. eğitim konusunda gençlerimizin çoğu gelişmelerden memnun. elbetteki herkes istediğini tam alamayabilir ama bu geneli yansıtmaz. bir iktidar mükemmel olamaz ama şuan için en iyisi bu. geriye dönüp baktığımızda diğer siyasetçiler bu gelişmelerin, olanakların 100 de 1'ini bile hayal edemiyordu... milletimiz yine erdoğan diyecektir diye düşünüyorum çünkü gerçekten çalışkan, vefalı, merhametli, dürüst bir dünya LİDERine sahibiz.

tekrar ifade etmek istiyorum, dışarıdan ülkemizin seçimlerine karışan, milletimizin yerine sanki kendileri oy kullanıyormuş gibi sahte, bot hesaplarla ve kirli planlarla algı operasyonu yapılması bizim için hiç bir gerçeği değiştirmez. biz bu oyuna gelmeyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter