"Tamam" dünya birincisi! T A M A M Nedir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kmurat

Dekan
@Murat Burç
Bir yat sahibi zengin insanlar arasından gelir ve Yat'ını senede en fazla 2-3 hafta kullanır. Senenin diğer tüm günleri o Yat bir uygun Yat limanında barınır. Bunun için ödenen paralar Yat'ın boyutuna göre değişir. Yat sahipleri de Yat'larını en uygun fiyata tüm sene boyunca güvende bırakmak isterler. Orası ülke için bir gelir kaynağı ve bu gelir kaynağını başka ülkelere kaptırmamamız gerekir.

Teknede yaşam!

Aynı şekilde Altın, Deri ve el sanatları Turizm vasıtasıyla birer döviz geliri halini alıyorlar. Türkiyede Altın, Avrupa ülkelerine kıyasla çok uygun. Ancak Turistler kendi ülkelerine dödüklerinde bunun Gümrük vergisi var. Gümrük vergisi dahil ürünlerimizin Avrupa piyasasından daha hesaplı olmasını sağlayabilmek için Türkiye de altına vergi yok. Altının işlenmemiş fiyatı tüm dünyada aynı. Bizim tek avantajımız işçilik ücreti. Hatta onlar Makine kullanıyorlar ve işçiliği iyice düşürüyorlar.

Deri ve Tekstil sanayimizin de önemli bir kısmı Turizm üzerinden pazarlanıyor ve bunların hepsi iş ve işyeri anlamına geliyor.

Yeni yatırımları ülkeye çekmek için de yine tüm dünya ile rekabet içindeyiz. Kredilendirme kuruluşlerının derecelendirmeleri de bu nedenle çok önemli. Global şirketlerin yatırımlarını ülkeye çekebilmek için onlara diğer ülkelerden daha avantajlı imkanlar sunmalıyız. Her yatırım iş demek. Eşitlik olsun da diyebiliriz ve herkese aynı imkanları sunabiliriz ve herkes birbirine eşdeğer olur. Ama yatırımcı yatırımını İspanya'ya veya Çin'e yönlendirdiyse bize iş olmaz ve aç ve donsuz olarak eşit oluruz.

Suriyeliler bizim din kardeşimiz ve de komşumuz. Yunanistan da iç savaş çıksa, onlara da yardım ederiz. Biz ekmeğimizi paylaşırız ve bundan bir karşılık beklemeyiz. Avrupalılar Afrika ülkelerine kredi vererek yardım ediyorlar ve bu kredilerden de ken ülkelerine alamadıkları fahiş faizler uyguluyorlar. Onların yardımı sömürmek üzerine kurulu. Biz müslümanız, karşılıksız yardım ederiz, edeceğiz.

burada siyaset konuşmak yasak değil miydi? şimdi siyaset konuşacaksak her zaman konuşmalıyız bence...
Belirli dönemler geçici olarak izin var. Her zaman konuşulursa Forumun seviyesi düşer.

Orantı

Üyecik
dürüst bir dünya LİDERine sahibiz.
Eminim öyledir. Zaten ekonomimiz çok iyi ondan dolayı sürekli ekonomi çok iyi diyor. Ya da geçen 2-3 ay önce erken seçim geri kalmışlığın temsilcidir diyordu bir lafıyla seçim erkene alındı. Anlamıyor musunuz arkadaşım TÜİK'in kendi verileri bile ( böyle diyorum çünkü istatistikler durumu büyük ihtimalle daha iyi gösteriyor ) dış ticaret açığının arttığını gösteriyor. Mesela 2016'da ihracat ithalatı %71 oranında karşılarken bu oran 2017'de %69'a gerilemiş.

mapavrili

Doçent
Daha iyisi gelene kadar en iyisi Reis, diğer lider(cik)lere bakıyorum da hiç mı hiç güven vermiyor, hele hele çok ince! bir siyasetçimiz var (maalesef) partisi bile güvenip başkan yapmadılar ama ülkeye cumhurbaşkanı adayı yaptılar.eğer bu ülkede iktidara alternatif olamıyorsa muhalefetin eylemlerine ve söylemlerine bakması lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter