Tavsiye ettiğiniz Chrome eklentileri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)


kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
3,744
Puanları
113
Yaklaşık bir buçuk aydır Chrome ikinci tarayıcım. Opera GX ile Chrome'un ayar ve özelleştirmelerini karşılaştırma yaparken Chrome'da "Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğunun seçilemediğini fark ettim.Google Chrome yardım sayfalarında bu gizlilik ayarı ile ilgili açıklama ise aynen şu şekilde:

  • Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle: Tarayıcılar web sayfalarını yüklemek için IP adreslerini kullanır. Bir web sayfasını ziyaret ettiğinizde Chrome, sayfadaki tüm bağlantıların IP adreslerini arayabilir ve gitmek isteyebileceğiniz sonraki bağlantıları önceden yükleyebilir. Bu ayarı etkinleştirirseniz, önceden oluşturulan web siteleri ve onların yerleşik içerikleri, siz onları hiç ziyaret etmemiş olsanız da daha önce ziyaret etmişsiniz gibi kendi çerezlerini ayarlayabilir ve okuyabilirler.
Varsayılan olarak açık konumda yüklü gelen ayar kapalıydı ve bu değiştirilemiyordu. Meğersem buna uBlock Origin eklentisi engel oluyormuş; eklentiyi devre dışı bırakırsanız,"Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğu yeniden aktif oluyor. Hızlı ve kaliteli bir internet bağlantınız varsa, büyük bir fark muhtemelen görmeyeceksiniz. Aksi durumda, bu ayarı aktif edip web tarayıcınızı kullanabilirsiniz. ;)
 

Türkçesever

Profesör
Katılım
12 Eyl 2016
Mesajlar
1,579
Puanları
113
Konum
Türkiye
Yaklaşık bir buçuk aydır Chrome ikinci tarayıcım. Opera GX ile Chrome'un ayar ve özelleştirmelerini karşılaştırma yaparken Chrome'da "Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğunun seçilemediğini fark ettim.Google Chrome yardım sayfalarında bu gizlilik ayarı ile ilgili açıklama ise aynen şu şekilde:Varsayılan olarak açık konumda yüklü gelen ayar kapalıydı ve bu değiştirilemiyordu. Meğersem buna uBlock Origin eklentisi engel oluyormuş; eklentiyi devre dışı bırakırsanız,"Daha hızlı göz atmak ve arama yapmak için sayfaları önceden yükle" ayar kutucuğu yeniden aktif oluyor. Hızlı ve kaliteli bir internet bağlantınız varsa, büyük bir fark muhtemelen görmeyeceksiniz. Aksi durumda, bu ayarı aktif edip web tarayıcınızı kullanabilirsiniz. ;)
Yanındaki simgeyi de mi görmedin?
 

[ROOKİE]

Doçent
Katılım
18 May 2019
Mesajlar
665
Puanları
63
Konum
Uzayın Derinliklerinde...
Arkadaşlar bir soru da ben sorayım. Ben ücretsiz Kaspersky indirdim. Yanında da eklentisi geldi Google'a. Onun faydası olur mu? Virüsleri felan tutar mı? Ne iş yapar? Yoksa tek yaptığı ağırlık mı?
 

astegon

Profesör
Katılım
31 Ocak 2011
Mesajlar
2,246
Puanları
113
Çok fazla TAB ile çalışanlar için

The Great Suspender öneririm. Chrome'un aşırı ram yemesini engelliyor. Tabları uykuya alabiliyor...
 

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
3,744
Puanları
113
Arkadaşlar bir soru da ben sorayım. Ben ücretsiz Kaspersky indirdim. Yanında da eklentisi geldi Google'a. Onun faydası olur mu? Virüsleri felan tutar mı? Ne iş yapar? Yoksa tek yaptığı ağırlık mı?
Google'a derken? Google arama sonuçlarında çıkan renkli simgeleri kastediyor olmalısın. Söz konusu eklenti, Web'de güvenli bir şekilde gezinmeni sağlar, zararlı içerikleri engeller, tracker'ları ve reklamları tutar. Bir de, sitelerde form, şifre girişlerinde aktif olan Ekran Klavyesi olması lazım. Şu an Kaspersky kullanmıyorum ama güvenlik yazılımlarının çoğunda tarayıcıya entegre olan bir güvenlik aparatı/eklentisi vardır.
Tarayıcıya bir nebze yük bindirebilir belki ama çok fark edilebilir olacağını sanmıyorum. Sürekli bildiğin sitelere giriş yapıyorsan, eklentiyi kullanmayabilirsin. Arama motorunda çıkan aramalardan bilmediğin sitelere bakıyorsan, bence dursun, kullan, faydası olur.
 

ReXulEc

Üyecik
Katılım
30 Ocak 2019
Mesajlar
47
Puanları
18
VidIQ Vision Youtube ~ Bir videonun istatisliklerini gösterir. (TIKLA)
Adblock For Youtube ~ Adı Üstünde :D (TIKLA1)
WhatFont ~ Bir Sitedeki Fontları Bulur. (TIKLA2)
-------
Netflix Eklentileri
Never Ending Netflix + Netflix te Kesintisiz Video İzlemeni Sağlar. (TIKLA3)
IMDb Ratings For Netflix + Netflix deki dizilerin IMDb Puanlarını Gösterir. (TIKLA4)
Netflix Party + Netflix görüntülerini paylaşmanı sağlar. (TIKLA5)
Search Netflix With FindFlix - Sevceğin Dizi Türlerini Verir. (TIKLA6)
~-~
ReXulEc ~ UpsetGang
 
Üst
stat counter