Telefona başka markanın şarj aletini kullanmak sorun çıkarır mı ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Asteriks

Profesör
Arkadaşım da GM Discovery var.
Şarj soketi bozuldu ve servise yollamak istemiyor.
Orijinal Samsung şarj aleti falan kullansa sorun olur mu ??

TIGUAIN

Asistan
Ben benim şarj aletim bozulduğu için GM'ın şarj aletini kullandım.Bir sorun olmadı zaten aynı uçlarda sorun olmaz diye düşünüyorum tek bir fark olur daha yavaş veya hızlı şarj edebilir.

xanovera

Asistan
Tamamen teknik bir konu, soketin uymasıyla çok bir ilgisi yok açıkçası.
Orijinal şarj aletinden output yani çıkış değerlerini okuyup, kullanmayı düşündüğünüz şarj cihazı üzerindeki değerlerle karşılaştırabilirsiniz. Nekadar büyük fark okadar büyük zarar. Uzun süreli kullanımlarda pili bozar veya verimini azaltır.

himes4226

Asistan
yavaş veya hızlı şarj olması batarya ömrünü nasıl etkiler ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Dediğiniz şeye(output değeri) nerden bakıcaz nasıl anlayabilirz ?

Nemre

Profesör
pek bir sorun çıkartmaz açıkçası.Çekinmeden kullanabilirsiniz.Bütün şarj aletlerinin voltaj giriş çıkışı aşağı yukarı aynıdır.

karacaerc

Profesör
yavaş veya hızlı şarj olması batarya ömrünü nasıl etkiler ?

Dediğiniz şeye(output değeri) nerden bakıcaz nasıl anlayabilirz ?
Şarj aletinin üzerinde Amper değeri yazar. 0.5A 2.0A şeklinde bulabilirsin. Telefonun bataryasından bak, 3000mAh değerinde bataryan mı var; o halde alman gereken şarj aleti 2.0A değerinde olmalı. Yani bataryanı bir buçuk saatte şarj etmeli. Eğer daha hızlı yaparsa pil ısınır, şarj tutma kapasitesini kısa zamanda yitirir, belki şişer hatta patlayabilir. Çok gözün korkmasın patlatmak zor iş ;) Yavaş yaparsan da pili doldurma süresi çok uzun olur. Geceleri takanlardan isen hiç sorun olmaz.Şarj tutma kapasitesi artıyor gibi bir durum da var ama çok gerçekçi değil. Sen dediğim oranda bir şarj aleti alırsın. Not, şarj kablosu seçen telefonlar var. Onlar ile şarj edersin ama bilgisayarına veri aktaramazsın. Tanımaz bilgisayar telefonunu

himes4226

Asistan
Yok, benim sorunum şarj aletinin soketi; usb'nin bağlandığı yer. Yani pc'ye bağlanacağım zaman onu kullanırım. Bir de farklı markayı kullanınca garanti kapsamı dışına çıkar mı ?

1800 mAH için nasıl bir şarj aleti olur ?

okeymax

Asistan
Farklı markanın olması sıkıntı yapmaz orjinal olsun yeter örneğin samsung note 8 imi apple şarj adaptörü ile yapıyorum bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar

7.43

Dekan
Amper değerlerine dikkat etmek gerek.

WienWarrior

Asistan
Çok fazla sorun olacağını düşünmüyorum sadece şarj olma süresi değişebilir.

okeymax

Asistan
Süre usb aparatın üstünde yazan out değeri ile alakalı samsung la apple 5v 2.0 amper olduğun bir sıkıntı olmadı süreleride aynı oluyı bende ama farklı amper değeri için söylediğiniz doğru

artık şarj aletlri standart olmuş mikro usb yani orjinalin gücündeyse kullanabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
x peria z1 kullanıcısıyım samsung şarj aleti ile şarj etmeye çalıştım ve sadece 1 dakika içinde telefonum tamamiyle kapandı ve bi dahada açılmadı bilginiz olsun bence farklı şarj aleti kullanmayın...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
tablatim gm fakat önceden galaxy ice ın şarj aleti ile şarj olabiliyorken şimdi olmuyor neden olabilir:sneaky2::mad::hammer::helpsmilie::helpsmilie::helpsmilie::cursing::cursing::blushing::crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben Note2 ye S4 zoomun bataryasını taktımda bişey olurmu ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkaaslar galaxy e5 telefonum var ve telefona giris yeri kirildi kabloyu degistirirsem telefonda sıkinti olurmu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben g g3 kullanıcısıyım ve usb kablom bozuldu başlığı var z1 kablosu ile orjinal şarz etsem sıkıntı olur mu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şarj soketi onarıldıktan sonra samsung şarjı kullanabilir yada samsung usb kablosu alsın...

stat counter