Tivibu'yu önerirmisiniz

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Enis Kurtay

Asistan
Kesinlikle değil dostum. Bir ara dandik ufak bir televizyonumuza bağladım, onda bile iyi gösterdi :)

ewrecca

Doçent
ben kullanıyorum çok memnunum tivibu web kullanıyorum ilk çıktığı andan itibaren kullanıyorum internetim çok kaliteli olmasada gayet rahat hiç donmadan izleye biliyorum. belgesel izlemeyi çok severim hem National geographic grubu hemde discovery gurubu mevcut tivibuda bu benim için en önemli özelliği benim kullandığım bilgisayar, ipad ve iphone versiyonları kutu olanı hiç deneyimlemedim ama bilgisayar versiyonunu kullanmaktan çok memnunum.

tambjk

Profesör
standart karasal yayınlarla aşağı yukarı aynı kalitede. Ama digital platformlarla yarışamaz. digitürk ve dsmart daki görüntü kalitesini sankin beklemeyin. Donmalar yaşanıyor ve çözünürlük hiç tatmin edici değil. hd yayında bile youtube video akıcılığı ve fps düşüklüğü söz konusu.

Öğrenci evleri için ideal, o paraya fazlasını beklememek lzm :)

Felix Dzerjinski

Profesör
standart karasal yayınlarla aşağı yukarı aynı kalitede. Ama digital platformlarla yarışamaz. digitürk ve dsmart daki görüntü kalitesini sankin beklemeyin. Donmalar yaşanıyor ve çözünürlük hiç tatmin edici değil. hd yayında bile youtube video akıcılığı ve fps düşüklüğü söz konusu.

Öğrenci evleri için ideal, o paraya fazlasını beklememek lzm :)
Hocam sen birebir kullanıyor musun bu yayını?

tambjk

Profesör
Hocam sen birebir kullanıyor musun bu yayını?
Yaz başında yeni evime ne bağlatsam diye araştırdım epey. Daha önceleri digitürk kullanıcısıydım ve araştırıp tekrardan digitürk bağlattım. ayrıca tivibu cep ve web kullanıcısıyım, arkadaşımda da tvibu ev var ve orada denedim. Gördüklerim hiç tatmin etmedi beni... Digitürk ten sonra tivibu-ev e geçmek attan inip eşeğe binmek gibi bişey :)

YellowRed

Rektör
tivibu ev'in yayın kalitesi bulunduğunuz bölgeye göre değişiyor sanırım. ben telekom bölge müdürlüğündeki tivibuyu gördüğümde uydu alıcı var sanmıştım. o kadar kaliteli bir yayındı. ancak yaşadığım mahalledeki tt bayisinde gördüğüm görüntü youtube videolarından farksızdı. bariz pikselleşmeler vardı.

s7v7n

Asistan
Tivibu ev görüntüsü bağlantı hızına göre donma yaşamamak için kaliteyi otomatik optimize ediyor. Ama en kaliteli görüntüsü bile normal uydudan kötü. Ayrıca verdikleri kutu sıkıntılı bir cihaz. Şişiyor, kitleniyor, kanal değişme hızı inanılmaz yavaş. Ben lanet ettim. Ayrıca haftada iki kez arıyorlar üyeliğimi kapatmama rağmen. "Size özel 2 ay ücretsiz verelim." bilmem ne. Uzak durun tavsiyem. Ayrıca üye olmak çok kolay, iptali zor. Caydırma politikası.

Felix Dzerjinski

Profesör
Konunun geneline baktığımda ya arkadaşında görmüş ya yoldan geçerken mağaza da görmüş insanlar yorum yapmış. Şöyle gerçekten kullananlardan 1-2 yorum var.

Ben kullanmaya başlayalı 1 ayı geçti. Paketi önyargılı olarak almış olsam da beklediğimden daha iyi çıktı. Öncelikle beni alakadar eden şeyler, görüntü kalitesi, akışkanlık, kanal çeşitliliği, kanal geçişlerindeki hız.

HD Kanallar; TRT1, SinemaTV (3 adet kanalı var), National Geographic (2 veya 3 kanal), BBC HD, iConcert ve aklıma gelmeyen bir kaç kanalı daha mevcut. İnternetten sürekli 720p, 1080p kalitesinde film indiren biri olarak söylüyorum. TRT1 HD kesinlikle 720p kalitesinden daha yüksek. Diğer HD kanallarda en az 720p kalitesinde görüntü sağlıyor. Star TV'nin HD kanalı da olsaymış tam olurmuş.

SD Kanallar; Görüntü kesinlikle insanı rahatsız etmiyor. Tabiki Hd kanallardan buraya geçince dumura uğruyorsunuz ama bu tüm yayın hizmeti veren platformlar için geçerli.

Akışkanlık; Tüplü televizyonda neyse burada da o. Hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Kanal Çeşitliliği; İstemediğiniz kadar kanal mevcut. Sürekli film yayını yapan 5-6 kanal var. (GINX diye sürekli oyun incelemesi yapan profesyonel bir kanal var. Çok mutlu oldum. :)) Belgesel kanalları, haber kanalları hemen hemen aradığınız tüm kanallar mevcut.

Beğendiğim bir diğer yönü ise, sürekli izlediğiniz kanalları favorilerinize ekleyerek liste oluşturabiliyorsunuz.

Eksikleri; Kanal geçişleri yavaş, kumandası berbat. :)

Şuraya bi kaç görüntü atmıştım. İsteyen bakabilir. (http://forum.shiftdelete.net/lg-ev-elektronigi/283773-lg-42lm760s-alindi-fotografli-inceleme-2.html)

1 ayını kullanmış olmakla beraber 2 ay bedava sonraki aylarda 10 lira ödemem gerekiyor(taahhüt yok).

TTNet'i günahım kadar sevmem ama kimsenin hakkını yememek lazım. Aldığım hizmetten memnunun.

tambjk

Profesör
@zozeidon , belkide fikir oluşturması açısında bize yetmiştir o bikaç dk yada saatlik tecrübe. Gözümüze bariz bir şekilde batan birşeyler olmuştur :)

Birşeyin kaliteli olduğu kanaatine varmak için; kısa süreli yaşanan memnun edici tecrübe yeterli olmayabilir, uzun vadedeki performanı önemlidir. İlk başlarda gözüne birşey çarpmamıştır, inişler çıkışlar olur ve sen o anlara denk gelmemişsindir. O nedenle arabaların yada teknolojik ürünlerin performans yada dayanıklıklık ölçümleri için çok uzun süreli testler yapılır.
Birşeyin kalitesiz olduğu kanaatine varmak için; kısa süre içerisinde yaşanan olumsuzluk bile yeterli olabilir. Eğer arabanın motorundan daha ilk 10 km içerisinde sesler geliyorsa yada direksiyon titriyorsa dur bi 1000km yapayım belki düzelir ben yanılmışım demezsin :) Bir sorun olduğu açıktır.

Eğer sen memnunsan bizim için hiçbir sorun yok :) Güle güle kullan. Görecelidir böyle şeyler, kişiye göre yada hizmetin altyapısına göre değişir.

Felix Dzerjinski

Profesör
tambjk Hocam aynı yazı içinde birbiriyle çelişen iki şey söylemişsin.

+ "belkide fikir oluşturması açısında bize yetmiştir o bikaç dk yada saatlik tecrübe."
- "Birşeyin kaliteli olduğu kanaatine varmak için; kısa süreli yaşanan memnun edici tecrübe yeterli olmayabilir, uzun vadedeki performanı önemlidir."

2. söylediğine katılıyorum. :)

tambjk

Profesör
@tambjk Hocam aynı yazı içinde birbiriyle çelişen iki şey söylemişsin.

+ "belkide fikir oluşturması açısında bize yetmiştir o bikaç dk yada saatlik tecrübe."
- "Birşeyin kaliteli olduğu kanaatine varmak için; kısa süreli yaşanan memnun edici tecrübe yeterli olmayabilir, uzun vadedeki performanı önemlidir."

2. söylediğine katılıyorum. :)

:) Orda bir çelişki yok.

"Birşeyin kaliteli olduğu kanaatine varmak için; kısa süreli yaşanan memnun edici tecrübe yeterli olmayabilir, uzun vadedeki performanı önemlidir." demişim. Benim kısa süreli tecrübem memnun edici olmadığı gibi ben kaliteli olduğu kanaatine de varmadım:) Daha ilk dklarda hayal kırıklığı yarattı. Eğer memnun edici olsaydı dediğin şekilde çelişki olabilirdi. O nedenle benim için aşağıdaki madde geçerli olacaktır :D

Ben kalitesiz olduğu kanaatine vardığım için :) ; kısa süre içerisinde yaşanan olumsuzluk bile yeterli olabilir. Eğer arabanın motorundan daha ilk 10 km içerisinde sesler geliyorsa yada direksiyon titriyorsa dur bi 1000km yapayım belki düzelir ben yanılmışım demezsin :) Bir sorun olduğu açıktır.

montevo

Üyecik
Bende Tivibu maxi paketinin 2 aylık ücretsiz denemesindeyim. Her şeyden önce görüntü kalitesi mükemmel!! , Donma yaşamıyorum. Sebebide tivibu paketi alanların hızını ücretsiz artırıyorlar. Ben 8 Mb sınırsız üyesiyim. Şu an hızım 14-16 Mb., ayrıca tivibunun diğer özellikleri seni daha özgür kılıyor. Film/Dizi için belli gün ve saate bağlı kalmıyorsun. İki hafta içinde kaçırdığın diziyi tekrar izle özelliği ile izleyebiliyorsun. Özellikle evde aile bütünlüğünü dizilerin başlama saatinde sağlayamayanlar için mükemmel bir özellik. Ücret ve hizmet dengesi memnun ediyorsa almanızı tavsiye ederim. Yoksa başka alterntifleri deneyebilirsiniz
kimsen süper sıkmışsın tebrikler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak tamam alma ama birisinin sözüne inanmayın ben tivibuyu tavsiye ederim bence al dene,
ben memnunum:yes:

al

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar TiviBu daki arkadaş (pazarlamacı) diyelim 10 gun boyunca satana kadar arayıp durdular. Neyse kabul ettim Etmez Olaydım....
Neyse kurulum Gercekleşti. 1 hafta kullanamadım kanallar gecmedi dondu kaldi kumandaya defalarca basıyorsun kanal değişmiyor falan derken aradım müşteri hizmetlerini ve gelip kutuyu değiştirdiler. Sorun değişmedi Ve gidip iptal ettim. Tabi Deneme için verdiler en alt paketten hd kutu dediler hd yayını kapattilar. Hesapta deneme 2 ay ucretsiz. Neyse bu konularıda gecelim, Cihazları teslim ettim ve unuttum gitti derken bir dikkat ettim aradan 5 ay gecmis, TiviBu bana bunu hala fatura ediyor En yüksek fiyattan. Simdi ise Dava acmaya hazirlaniyorum Faizleriyle Beraber. Soyguncu bunlar Tek kelimeyle. Vatandaşın emeğine yazık Nasil bir adalet bu.

derya1978

Asistan
s.a arkadaşlar tivibu ev hd mi acaba

yeni tv aldım digitürk mü tivibu mu daha hd kalitesi bakımından hangisi daha net ve canlı izleniyor

derya1978

Asistan
ne dersiniz tivibu hd değilmi görüntü net değil de full hd yeni aldığım tv de

AbyssOfmyth

Üyecik
İçinde TTNet geçen herşeyden uzak durun olabildiğince.Sorun bitmiyor TTNet te TTNet demek sorun demek alma Tivibu da TTNet in başka bir soyma şekli

stat counter