TRT HD ve TRT 1 HD Yeni Frekans

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ADRENALİN-1

Doçent
evet şifre yok, trt hd, atv hd, a haber hd bunlar uyduda olupta şifresiz izlenebilen hd kanallar. bi iki kanal daha vardı da şu an aklıma gelmiyor :)
28 tane gürcü kanalı geldi uyduya, bunun 6,7 tanesi hd yayın yapıyordu, şuan durum ne bilmiyorum şifrelenecek diyorlardı şifrelendimi acaba ?

kpln04

Profesör
normal trt1de 16:9 yayın yapıyor heralde çünkü alttan üstten yandan mandan siyahlık yok tam ekran sd yayınına bile kalite gelmiş

oslun

Dekan
28 tane gürcü kanalı geldi uyduya, bunun 6,7 tanesi hd yayın yapıyordu, şuan durum ne bilmiyorum şifrelenecek diyorlardı şifrelendimi acaba ?
kanalların geldiğini senin konunla öğrenmiştim, gürcü kanallarıyla pek ilgilenmiyorum açıkçası ama türksata şifresiz gelen kanallar kolay kolay şifrelenmiyor.

muratveb

Profesör
Onursal Üye
Sanırım sinyal sorununu düzeltebilmişler. Çünkü bendede herzaman çıkmıyordu TRT-HD. Ama şimdi yeni frekansla direkt olarak çıkıyor ve ne zaman tıklarsam açılıyor. DVDDream kullanıyorum.

malatya

Profesör
trt nin logosuda değişmiş bununla birlikte sd yayınını silmek lazım çünkü 2 side aynı yayın.trt sporda hd geçseydi maçları rahat izlerdik.

ahmeta

Profesör
İyi güzel olmuş da TRT HD gibi 5.1 yayına geçince dadından yenmez.
Madem TRT kanlları HD yayına geçiyor bu TRT HD ne olacak acaba?

Mai Nai

Merhaba Dünyalı!
Onursal Üye
Bilgisayarda aver media tv kartıyla açamadım görmedi kanalları bir türlü uyduda deneyeceğim.

ahmeta

Profesör
TRT HD umarım maçları şifresiz yayınlar.
Yoksa HD kalitesinde maç izleyemeyeceğim... :(

neskalii

Profesör
piyasada dvb-s2 tv kartı pek bulunmuyor zaten. :)
skystar S2,Skystar 2 Express HD,Skystar HD2,NOVA-HD-S2 DVB-S2 HD PCI DIGITAL,HVR-4000 DVB-S DVB-T DVB-S2 DIGITAL

Sigma Digital HD DVB-S2 Bunlar TR de kolaylıkla ulaşılabilecek Dvbs 2 tv kartlarından bazıları....

Hepsiyle ATV HD TRT HD gibi dvbs 2 yayın yapan kanallar izlenebilir... Saygılar ...

221BSHERLOCK

Dekan
Dvb-t yayınların yaygınlaşması lazım. Diğer türlü uyduya devam :) Hd yayınlar için hd makina lazım.

Diğer yandan SD makinalarda bazı kanallar 16-9 formatında yayın yapabiliyor böylece görüntü bozulmuyor hd gibi net bir görüntü elde ediliyor.

Hd yayınların çoğalması güzel :)

YellowRed

Rektör
skystar S2,Skystar 2 Express HD,Skystar HD2,NOVA-HD-S2 DVB-S2 HD PCI DIGITAL,HVR-4000 DVB-S DVB-T DVB-S2 DIGITAL

Sigma Digital HD DVB-S2 Bunlar TR de kolaylıkla ulaşılabilecek Dvbs 2 tv kartlarından bazıları....

Hepsiyle ATV HD TRT HD gibi dvbs 2 yayın yapan kanallar izlenebilir... Saygılar ...
evet skystar kartlar var ama ben avermedia tercih ettiğim için onun dvb-s2 modelleri türkiyede çok nadir satılıyor. :)

stat counter