Türkiye Milli Takımları ve Medya

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Fantoma

Profesör
Katılım
10 Ağu 2008
Mesajlar
2,517
Puanları
48
Malum, bir kaç gün önce 5 ayaklı, eski adıyla Grand Prix, yeni adıyla VNL (Volleyball Nations League) yani Dünya Milletler Ligi oynandı Bayanlarda. Ulusal takımımız 15 maçta 11 galibiyet, 4 yenilgi alarak ilk 6 içinde yer almayı başardı. Brezilya'ya 3 - 1 kaybetti diğer 3 yenilgisi ise 3 -2 'lik skorlarlaydı.Bu kıstas bize Ulusal Bayan Takımımızın ne denli azimli ve konsantre olduğunu gösterir. Şimdilik dünya 12.si olan BayanUlusal takımımız inanıyorum ki, 6'lı finallerde de belli bir yer edinerek bu sıralamayı olumlu olarak değiştirecektir.
Gelin görün ki, müstesna medyamızıın ne online ne de yazılı edisyonlarında bu haberler pek yer almadı. Maçların ertesi günü Hürriyet Gazetesinin Spor ve hatta Voleybol alt bağlantısında bile yer almazken, yazılı basında örneğin Posta Gazetesinde yine bulamazdınız.
Kendi uydurdukları düzmece transfer haberleri, Premier League, NBA vb. gibi bizi ikincil hatta üçüncül olarak ilgilendiren konular, futbolcu eşlerinin (yengeler) bikinili veya frikik fotoğrafları, sütunları boy boy kaplarken, Ulusal Takımımızın medya sayfalarında yer bulamamsı açıkçası ağırıma gitti. Hatta devamlı yenilseler, haydi pek önemsemezdim. Ama terinin son damlasına kadar savaşıp, kimseye boyun eğmeyen kızlarımıza medyanın gösterdiği ilgi açıkçası beni medya'dan büsbütün tiksindirdi.
Kendim için hazırladığım ve beni ilgilendiren web sitelerine kolay erişim sağlayan ana sayfa'dan Hürriyet, Milliyet online gazeteleri bağlantılarını sildim.
Bilmiyorum ben mi bu Uluslararası spor karşılaşmalarında biraz fazla duygusalım ama bahsettiğim başarıların medyada diğer ikincil, üçüncül konulara yeğ tututlması beni rahatsız etti.
Meraklılarına önerim 6'lı finallere bir hafta kaldı. İzlemenizi öneririm.
Saygılar.
 

Ufuk

creative mod
Yönetici
Super Moderator
Katılım
12 Eyl 2009
Mesajlar
9,007
Puanları
113
Konum
Türkiye
Şuan için haber sitelerinin, medyanın vb. mecraların hepsinin aklında seçim saçmalığı olduğundan dolayı pek ilgi göstermemişlerdir. Haa seçim olmasaydı görülürmüydü sanmıyorum görüleceğini.

Çünkü onlar için haber niteliği taşımayan bir durum olduğundan yansıtılmazdı..
 
Üst
stat counter