Türkiye'de sözleşmesiz iPhone satılacak mı?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nemesis

Dekan
Katılım
31 Eki 2007
Mesajlar
7,787
Puanları
38
Konum
Uşak
iPhoneAtlas sitesindeki bir habere göre, Vodafone İtalya sözleşmesiz ve kilitsiz iPhone 3G modellerini, 8GB'ı 499, 16GB'ı 599Euro'dan satmayı düşünüyor. Şu andaki kurlarla 970 ve 1160YTL ediyor. Vodafone bu telefonları önödemeli, yani kontörlü hatlarla kullanılmak üzere sattığını belirtiyor.
İlk nesil iPhone'daki gibi aktivasyon iTunes üzerinden gerçekleştirilmeyeceği için iPhone 3G'de, kullanıcıların mağazadan çıkartıp aktive etmeden, kırarak kullanması gibi bir yöntem yok. Eğer 199$'a alınırsa bir iPhone, aylık 70$'lık bir sözleşme imzalanarak alınması gerekiyor. Yani firmaların insafına kalmış olan bu 499 Euro ve 599 Euro'luk "kilitsiz" modeller, başka şebekelerde iPhone kullanmak isteyen kullanıcıların tek şansı.
Eğer Türkiye'de de bu ücretlerle böyle bir politika izlenirse iPhone oldukça fazla satabilir. Çünkü yurtdışından getirtilip GittiGidiyor gibi açık arttırma sitelerinde satılan kilitli fakat "kırılmış" iPhone'ların da fiyatları bu civarlardaydı. Fakat bu fiyata KDV gibi değerler eklenirse fiyat uçuyor, ama ne zaman uçmadı ki?


 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst
stat counter