Türkiye'deki iPhone kullanıcısı sayıısı kaç?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Yasal olmayan bir şekilde dağıtılan ve sayısı giderek artan iPhone'un Türkiye'deki kullanıcı sayısını biliyor musunuz? Açıklanmayanları yazıyoruz.

Türkiye'de iPhone kullanılması yasal değil. Bir şekilde yurda sokulan, yazılım ile kırıldıktan sonra ülkemizdeki GSM operatörleri tarafından da kullanılabilir hale gelen iPhone'un kullanıcı sayısını açıklayan tek ülke, Amerika dışında sadece Çin oldu. Etrafımızda sıkça görmeye başladığımız bu tasarım harikasının Türkiye'deki kullanıcı sayısını araştırmaya koyulduk.

Cevap, Operatörlerde!

Bu rakamı en net alabileceğimiz yer; GSM Operatörleri oldu. Ama Nuh dediler peygamber demediler ve bilinen rakamları açıklayamayacaklarını bildirdiler.

Türkiye'nin en çok kullanıcı sayısına sahip olan GSM operatörü Turkcell'in sadece SDN'e yaptığı açıklamada, bu rakamın tahmin edilmesini kolaylaştırılacak bir bilgi bulunuyor.

Turkcell Ne Diyor?

Turkcell'in verilerine göre; Türkiye'de cep telefonu üzerinden internete en çok girilen model; iPhone. iPhone'un, Nokia'nın kablosuz ağ destekleyen telefonlarını bile geride bırakmayı başaran iPhone'un kullanıcı sayısını tahmin etmek, bu açıklamadan sonra çok zor olmasa gerek.

:: Sizce Türkiye'de kaç iPhone var? Bu başlıkta rakamınızı paylaşın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

mila12

Dekan
Onursal Üye
Turkcell'i bu net açıklamasından dolayı kutluyorum :) Bu iPhone niye Türkiyede yasak onu anlamıyorum.

ben daha 1 ay önce pda aldım arkadaşlar dedi ki neden pda aldın iphone alsaydın ya. walla az kalsın dövüyodum onları. insan kullanışlı olmayan bir şeyi neden alsın ki çok saçma ayrıca kullanımının yasak olması da iyi olmuş hiç bir halta yaramayan bu telefona bence kimse para vermemeli...

eozulu

Asistan
Türkiye'de değil dünyanın bir çok yerinde yasak iphone gsm şirketleriyle sözleşme yaparak satıyor yani tukcell e diyorki bana para ver ben sadece senin hattını çalıştırayım türkiyede yakında gelir merak etmeyin.

cgrzone'de gerçekten yanlış düşünüyorsun yılın teknoljisi seçilmiş bir alet. ve bir kullanan olarak mevcut teknolojinin önünde olduğunu ve yön verdiğini düşünüyorum.
Safari ile internette dolaşmak bilgisayar kadar olmasada kendi sınıfındaki cihazların hepsinden kolaydır. zoom klavye vs.
iphone de gördüğüm tek eksik java oda yakında zaten java tarafından iphone ye uyarlanacakmış

ilkereris

Üyecik
He he he...
Bence bu yazı biraz pişmanlık kokuyor.

Öncelikle PDA nedir ona bir bakalım
Personal digital assistant ---> Kişisel Dijital Yardımcı

Nedir özellikleri

- Dokunmatik ekran
- Hafıza Kartı (8-16 GB bütünleşik hafıza da bu kartların muadili pek tabi olabilir)
- Kablolu Bağlantı
- Kablosuz Bağlantı
- Senkronizasyon
- Kişiselleştirebilme

Gelelim IPhone olayına
IPhone tanımlar ışığında bir PDA olarak tanımlanabilir mi?
Cevap: Kesinlikle tanımlanabilir.
Peki bir IPhone sahibi ben PDA aldım der mi?
Cevap: Bence demez!!!

Ama diğerlerinden her hangi birisine sahipseniz yukarıdaki yazıda olduğu gibi ben PDA aldım dersiniz.

Peki kullanışlı mı?
Cevap:Uffff!!! (Fazlasıyla)

Sadece kulağınıza yaklaştırdığınızda ekranın kapanması için bile sensör ile donatılmış bir cihazdan bahsediyoruz. Türkiyede resmi satışı olmamasına rağmen "Turkcell'in verilerine göre; Türkiye'de cep telefonu üzerinden internete en çok girilen model; iPhone"

Kimseyi dövme bence git dizini döv arkadaşım.

İlker Eriş

Kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_digital_assistant

Ahmethz

Rektör
Onursal Üye
bizim okulda her 10-20 kişiden birinde (abartmayyaım ama) görüyorum , sık sık.

emelden

Dekan
Türkiye'deki iPhone'un kullanıcı sayısını tam anlamıyla tahmin edebilen var mı bu açıklamalardan sonra? :* Ben tahmin edemedim sanki. :D

stat counter