Vapur seferlerine üçüncü iptal!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


AliA

Guru
Onursal Üye
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,943
Puanları
0
İstanbul’da dün akşam ve sabah saatlerinde etkili olan sisli hava nedeniyle Boğaziçi Köprüsü adeta görünmez hale gelirken, sürücüler araçların sis lambalarını ve dörtlülerini yakarak ilerledi. Sis nedeniyle şehir hatları vapur seferleri de 3 kez iptal edildi. Sis hava ulaşımını da etkiledi.Sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'na bir çok uçak iniş yapamadı.Dün aksam saatlerinde etkisini gösteren sis, gece saatlerinde yoğunlaştı ve sabah saatlerinde de sürdü. İstanbul’un bazı bölgelerinde etkili olan sisli hava, trafikte sürücülerin görüş mesafesini düşürdü. Trafikte ilerlemekte zor anlar yaşayan sürücüler, araçların sis lambalarını ve dörtlülerini yakarak ilerledi.

GÖRÜŞ MESAFESİ 50 METRENİN ALTINA DÜŞTÜ

Boğaziçi Köprüsü, Ataşehir’deki Mimar Sinan Camii, Tekstilkent’teki çok katlı ikiz kule, sis yoğunluğu nedeniyle adeta görünmez hale geldi. Sisli hava etkisini sürdürüyor. Her iki boğaz köprüsü civarında ve kıyı bölgelerde etkili olan sis nedeniyle zaman zaman görüş mesafesi 50 metrenin altına düştü.

VAPUR SEFERLERİ 3 KEZ İPTAL OLDU

Sabah erken saatlerde İBB'ye bağlı şehir hatları vapur seferlerinin tümü iptal edildi. Sadece Üsküdar - Beşiktaş seferleri gecikmeli olarak yapılabiliyordu. Saat 08:35 itibariyle şehir hatları vapur seferleri yapılmaya başlandı.

Saat 09.10'da sis nedeniyle vapur seferleri bir kez daha iptal edildi.

İskelelere gelen vatandaşlar vapurların çalışmadığını görünce motorlarla karşıya geçti. İskelelerde vatandaşlara seferlerin iptal olduğu yönünde uyarılar yapıldı. Bazı vatandaşlar, alternatif ulaşım araçlarını kullanmak yerine iskele önünde beklemeyi tercih etti.

Yoğun sis nedeniyle ikinci kez iptal edilen seferler saat 12.00 itibariyle Kabataş - Kadıköy - Bostancı / Adalar seferi hariç yeniden başladı.

İstanbul'da etkili olan sis nedeniyle saat 14.45'de vapur seferlerinde 3. kez iptaller oldu.

Şehir Hatları'ndan yapılan açıklamada iptal edilen hatlar şu şekilde açıklandı:

-KADIKÖY - EMİNÖNÜ
-KARAKÖY - KADIKÖY
-KARAKÖY - HAYDARPAŞA
-ÜSKÜDAR - EMİNÖNÜ
-ÜSKÜDAR - BEŞİKTAŞ
-KADIKÖY - BEŞİKTAŞ
-KADIKÖY - KABATAŞ
-HALİÇ HATTI

SİS HAVA ULAŞIMINI DA ETKİLEDİ

İstanbul'daki yoğun sis hava ulaşımını da olumsuz etkiledi. Sis nedeniyle Sabiha Gökçen Havalimanı'na bir çok uçak iniş yapamadı. Görüş mesafesinin 200 metre altına düşmesinden dolayı Pegasus Havayolları'nın İzmir, Trabzon, Ankara, Antalya, Samsun, Tiflis, Tahran, Beyrut, Omsk, Tel-Aviv ve Ercan, Anadolujet'in Adana, THY'nin Ankara ve Air Manas'ın Bişkek'den gelen uçakları Sabiha Gökçen Havalimanı'na inemedi. Uçaklar başka havalimanlarına yönlendirildi.

Atatürk Havalimanı'nda ise herhangi bir sorun yaşanmıyor.

EĞİTİM UÇUŞLARINA SİS ENGELİ

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi'nde sis hayatı olumsuz etkiledi. Çevreyolu ve İstanbul yolunda yoğun sis nedeniyle sürücüler güçlükle ilerledi. Görüş mesafesinin yer yer 20 metreye kadar düştüğü ilçede Çorlu Havalimanı'nda yapılması planlanan eğitim uçuşları iptal edildi. Hava sıcaklığının 7 derece olduğu ilçede sisin öğle saatlerine kadar sürmesi bekliyor.

DHA - Hürriyet
 

AliA

Guru
Onursal Üye
Katılım
29 Haz 2007
Mesajlar
64,943
Puanları
0
Dikkatli olmakta fayda var.

 
Üst
stat counter