VECTORR Açıklama

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bi ıssırabilsem

Profesör
Ben teknop* forumunda doğru verdiğim bilgi için "yanlış bilgi veriyor" raporu üzerine ban yemiş kısa süre sonra banı tekrar "kusura bakmayın yanlış anlaşılma olmuş" şeklinde banı kaldırılmış adamım :) Burada ki yöneticilerin ceza hukuku "bak kardeşim yakında ban geliyor azıcık efendi dur" şeklinde gelişiyor. Bir de artık moderator ve adaylarına robotmuş gibi yaklaşmayın be kardeşim. Karşınızda yapay zeka yok.
O forum gerçekten ç*p. Bazıları gerçekten bilgili ama bazıları ise bir konuya hiç olmiyacak yerden yaklaşıyor 🤦‍♂️

NousrAX

Asistan
aMD'dE rEnDer BuGu vAr. hav hav

-VECTORR
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kurtulduk mu?

Melih Beyefendi

Doçent
İSTANBUL/Sultangazi (Türkiye Cumhuriyeti)
O forum gerçekten ç*p. Bazıları gerçekten bilgili ama bazıları ise bir konuya hiç olmiyacak yerden yaklaşıyor 🤦‍♂️
Aynen hocam. Adam Sapphire ekran kartına "cayır cayır yanan kart" demiş Teknopat isimli sözde forum sitesinde. Hocam ben kullanıyorum Sapphire. Efsane bir ekran kartı. Ama modelini bilmiyorum. Driver yükleyici CD üstünde yazar mı modeli?

Luxel

Asistan
Aynen hocam. Adam Sapphire ekran kartına "cayır cayır yanan kart" demiş Teknopat isimli sözde forum sitesinde. Hocam ben kullanıyorum Sapphire. Efsane bir ekran kartı. Ama modelini bilmiyorum. Driver yükleyici CD üstünde yazar mı modeli?
Çoğu kişi bilmediğinden AMD çok ısınıyor, Sapphire çok kötü bilinmeyen marka , Sapphire ısınan bir kart , Sana hiçbir oyun oynatmaz git Nvidia al diyen vb. kişiler var.

Hocam siz gidin AMD FX serisine bakın. AMD'nin bu ürün ile övülmesi kötü bir şey. AMD FX 4300 işlemcide boşta 57 derece sıcaklık. AMD FX 3900 serisi de boşta 70 derece. Yani hocam, AMD F/P ürünü OLAMAZ!
AMD Ryzen 5 2600 oyun oynarken 60 derece alıyorum (rainbow,pubg,fortnite) stok fan takılı. Siz bilgisayarınızı ağır kullanıyorsanız bilemem ben hiçbir program açmıyorum virüs vb.de yok rahatca 60 derecelerde oyunumu oynuyorum.

Melih Beyefendi

Doçent
Çoğu kişi bilmediğinden AMD çok ısınıyor, Sapphire çok kötü bilinmeyen marka , Sapphire ısınan bir kart , Sana hiçbir oyun oynatmaz git Nvidia al diyen vb. kişiler var.
Hocam bende Sapphire ekran kartı BlueStacks 4 açıyor. Birde oyuncu sistemlerinin %98,5'lik kısmında Sapphire ekran kartı var.

Melih Beyefendi

Doçent

AMD Ryzen 5 2600 oyun oynarken 60 derece alıyorum (rainbow,pubg,fortnite) stok fan takılı. Siz bilgisayarınızı ağır kullanıyorsanız bilemem ben hiçbir program açmıyorum virüs vb.de yok rahatca 60 derecelerde oyunumu oynuyorum.
Hocam evet AMD'de gelişmiş modellerde sıcaklıklar baya düşmüş. Yani hocam Nvidia da kötü değil. Sapphire hiç kötü değil. Sadece fanlar azıcık fazla ses yapıyor bende. Hocam birde benim PC'de galiba Intel Celeron işlemci var. Galiba Celeron işlemciler de sanallaştırma özelliği yok.

Luxel

Asistan
Hocam evet AMD'de gelişmiş modellerde sıcaklıklar baya düşmüş. Yani hocam Nvidia da kötü değil. Sapphire hiç kötü değil. Sadece fanlar azıcık fazla ses yapıyor bende. Hocam birde benim PC'de galiba Intel Celeron işlemci var. Galiba Celeron işlemciler de sanallaştırma özelliği yok.
Nvidia tabi kötü değil fakat pahalı yani ve AMD'de Nvidia'ya yakın ve ucuz Ekran kartları çıkarttığı için tercih ediyorum :) Bazı işlemcilerde sanallaştırma var modelini Yandex (google derdim ama :) )'e işlemci modelini yaz intel sitesine gir sanallaştırmanın açık olup olmadığı belli olur.

Bi ıssırabilsem

Profesör
Sapphire gayet güzel marka yakında stock 5700 veya XT modelini almayı düşünüyorum çok fazla ısınıyor diyenler ise fan ayarını yapmıyor kart ses yapmamak içinde fan hızını %40 dan yukarı çıkarmıyor fan ayarlarını yapanlar 68 derecelerde gayet güzel ve sessiz çalışıyor diyorlar.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Forumda ayrım göz etmeksizin herkes alması gerektiği cezayı alıyor. Vektorrr süresiz uzaklaştırma hak ediyorken bu kadar aldığına şükretsin.*bana direkt küfür eden birini banlamadıklarını* küfüre kimse için tolerans gösterilmez.
zayıf zehir hamsteri küfür etti üstelik kendisi yeni bir üye de değil hem de multi hesabı da var her yerde tartışma çıkarmaya çalışıyor ama taraflılık yapan modlar sayesinde uyarı dahi almadı.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Sapphire gayet güzel marka yakında stock 5700 veya XT modelini almayı düşünüyorum çok fazla ısınıyor diyenler ise fan ayarını yapmıyor kart ses yapmamak içinde fan hızını %40 dan yukarı çıkarmıyor fan ayarlarını yapanlar 68 derecelerde gayet güzel ve sessiz çalışıyor diyorlar.
normal kartların soğutması yetersiz olduğu için 10-15 derece daha fazla ısınıyor ve bu da ciddi bir rakam ve sapphire kartların soğutmasıyla beraber fiyatı da yüksek üstelik düşük TDP değerinde RTX kartlar daha iyi çalışıyor.

@Zayıf Zehir Hamsteri Hocam buyurun.
cahillik seviyesini arttırmaya olan hevesinin sebebi nedir? :D

Bi ıssırabilsem

Profesör
normal kartların soğutması yetersiz olduğu için 10-15 derece daha fazla ısınıyor ve bu da ciddi bir rakam ve sapphire kartların soğutmasıyla beraber fiyatı da yüksek üstelik düşük TDP değerinde RTX kartlar daha iyi çalışıyor.

cahillik seviyesini arttırmaya olan hevesinin sebebi nedir? :D
Az önce rtx ile ilgili video attım bir bakın gelin derim.

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Screenshot_20190913-201623~2.png

Daha fazla saçma sapan mesaj ve xD görmek istemiyorum artık. Vektör konusunda benim yokluğumu diğer moderatörler bir tık fazla ban atarak kapatır düşüncesindeyim.

VECTORRR

Dekan
Yasaklı
Az önce rtx ile ilgili video attım bir bakın gelin derim.
yazdığım şeyi oku bence :D RTX mimarisi daha iyi. :D

@Administraktör ne yaşıyor hayla anlamadım . :D güzel... :D xD

AMD F/P üründür net.
Attığın grafik 1-1.5 yıl öncesinden kalma yani İntelin yeni açacağı fabrikaların masraflarıyla cebelleştiği zamanlar şuan oyuncu sistemleri için intel fiyatına göre daha cazip xD

aMD'dE rEnDer BuGu vAr. hav hav

-VECTORR

Kurtulduk mu?
Sen değil miydin oyun performansı için 9400f yerine 2600 öneren? :D bu arada videoları izlersen amd kartlardaki bugları görürsün ve bizzat render işiyle uğraşanlar bunu söylüyor neyse zaten render yapacak adam gider RTX 2060 ya da gtx 1060 alır xD

Hocam siz gidin AMD FX serisine bakın. AMD'nin bu ürün ile övülmesi kötü bir şey. AMD FX 4300 işlemcide boşta 57 derece sıcaklık. AMD FX 3900 serisi de boşta 70 derece. Yani hocam, AMD F/P ürünü olamaz xd

şuan ŞOK içerisindeyim sen ilkkez doğru bir şey söyledin. :D

Bu arada bazı yeni modçukların beni çekememe sebebi nedir hayla anlamadım gitti ya. :D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
stat counter