VLC Player iPhone'a Geliyor

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Nemesis

Dekan
Katılım
31 Eki 2007
Mesajlar
7,787
Puanları
38
Konum
Uşak
iPhone'unuzda tüm DivX filmlerini oynatamıyor musunuz veya düzgün çalışmıyorlar mı? Peki şu anki tüm codecleri destekleyen bir medya oynatıcınız olsa her şey daha güzel olmaz mı?

ZodTTD adlı bir programcı VLC Player'i iPhone'a uyarlamayı başarmış. Yalnız bu programı Apple'ın resmi uygulamaları arasında yer almayacak (sonradan kendiniz yüklemelisiniz). VLC4iPhone adı verilmiş olan oynatıcının en son sürümü (9.9.5) FLV (Flash Video), XviD (DivX), MP4 (MPEG4), MOV (Quicktime) H264 (incl. Hi Def), 3GP ve WMV video biçimlerini desteklemekte. Desteklenen ses formatları ise OGG, FLAC ve MP3. Genişletilmiş codec desteğinin dışında vlc4iPhone online radyo yayınlarını ve videoları da yürütebiliyor.Vlc4iPhone'nun kullanımı kolay gibi görünse de iş içe dosya aktarmaya geldiğinde arap saçına dönüyor. FTP, SMB veya AFP bilginiz varsa bunu yapmak sizin için zor olmayabilir.

Ayrıca henüz beta aşamasında olan vlc4iphone donanım bazlı kodlama (decode) yapamıyor. Bu durumda kodlama işlemleri sadece yazılımsal olarak gerçekleştirilmekte. Zod, iPhone'un maksimum çözünürlüğünün 480×320 olduğunu ve bu yüzden daha yüksek çözünürlüklü videoların oynatımında yavaşlamalar görüldüğünü söylüyor. Uygulamanın gelecek sürümlerinde bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Kaynak
 

RadoN

Dekan
Katılım
30 Eki 2007
Mesajlar
6,212
Puanları
0
bu program çok kaliteli.. içinde birçok codec barındırıyo.. açamadığı yok sayılır ama görselliği çok kötü..
arayüze önem verseler iyi olur aslında ..
 

RadoN

Dekan
Katılım
30 Eki 2007
Mesajlar
6,212
Puanları
0
evet oda iyi .. ama k-lite mega codec ve vlc yetiyo ..
 

must

Asistan
Katılım
13 Ocak 2008
Mesajlar
201
Puanları
0
k-lite mega codec pack ile media player classic bir uyarlansa aslında telefonlar için (özellikle symbian için :) ) tam süper olacak.
 
Üst
stat counter