VODAFONE Hediye SMS Her Yöne Nasıl Kullanılır? ALINTIDIR

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


tatlıcadım

Üyecik
Katılım
22 Kas 2007
Mesajlar
1
Puanları
0
VODAFONE HEDİYE SMSLERİ
TÜM OPERATÖRE ÇEKİNİZ
Değerli okuyucularım, Turkcell mahkemesinin 12.aya ertelendiğini ve dosyanın İst.Emn.Müdürlüğü bilişim suçlarına gönderildiğini belirterek konuya giriş yapıyorum. Çünkü mahkemeyle ilgili gelişmeleri takip eden okuyucularıma bu bilgiyi vermeden atlamam doğru olmaz diye düşündüm. Gelelim asıl konumuza; Vodafone hattı olanlar bilirler ki 100 kontör yüklendiğinde 30 gün içersinde bir defaya mahsus, vodafoneye karşı 100 sms verir. Her 250 kontör yüklendiğinde ise 250 sms verir ama sadece vodafone hatlara karşı. Bu yazımda sizlere hediye smslerin tüm operatörlere karşı nasıl kullanılacağına değineceğim. Aslında hediye smslerin tüm operatörlere kullanımı çok basit. Daha önceki değindiğim “İstediğiniz Telsim Numarasından Orjinal SMS Gönderiniz” konusundaki yollardan birisini kullanacağız. Vodafone’nin gizli sms servisi hakkında bilgi almak için http://www.vodafone .com.tr/Servisle r/mesajservisler i_vodafone_ sms.php linkinden gizli sms yazan yeri tıklayınız.
Gizli sms sisteminin servisi numarası 4040 olup uzun yazılışı ise 05424040000 dır. Vodafone hatlarınızdan gizli sms göndermek için mesaj içeriğine numara yazıp bir boşluk bırakıp mesajınızı yazıp 4040 servis numarasına göndermek yeterliydi.
Örnek mesaj içeriği:
05352422182 merhaba SadeBirSevgi, bedava sms cekmek icin gizli sms servisinden faydalandim cevabini tel numarama gonder.Amasyali

Yukarıdaki yazıyı mesaj içeriğine yazıp 4040 servis numarasına gönderirseniz “05352422182” numaralı hatta numaranız görünmeden gizli mesaj gider ve hattınızdan kontör düşer. Eğer ki hediye sms hakkınız var ise, yukarıdaki örnekteki mesajı 4040 yerine servisin uzun numarası olan “05424040000” numarasına gönderirseniz, “05352422182” numaralı hatta mesajı bedava göndermiş olursunuz. Hattınızdan kontör düşmek yerine hediye sms hakkınızdan düşerek hediye sms hakkınızı her yöne kullanmış olursunuz, tabii operatördeki görevli sevgili arkadaşlarım sistemlerindeki aksaklıkları giderinceye kadar. Siz yine mesaj gönderdikten sonra kontörünüzü sorgulamayı ihmal etmeyiniz.

Burada satırlarıma son verirken, yoğun bir dönem içinde olduğumdan dolayı gruba uzun bir aradan sonra yazıyı ancak yeni gönderebiliyorum. Bu yüzden hepinizin affına sığınıyorum. Elbetteki her şeye rağmen insanların doğruya inandıkları yolda mücadele etmesi kadar güzel bir duygu yoktur. Turkcell mahkemesiyle ilgili tarafıma yeni ulaşanlar mahkeme dosyasını inceleyip tarafıma yol göstermek istediklerinden dolayı http://rapidshare. com/files/ 67672078/ TURKCELLMAHKEMES I.rar linkine mahkeme dosyasını eklemeyi doğru buldum.

Peki Şimdi Gülümsemeye Ne Dersiniz:) Ama önce Cola Turkanızı Yudumlayın:)

{SadeBirSevgi Ailesinin Bir Üyesi{
H a s a n Y ı l d ı r ı m
E-posta : [email protected] com Tel : (cep numaram yok çünkü dinleniyor)

Açıklama: Unutmayınız ki telefonunuza gelen bedava logo, bedava mesaj … türündeki mesajları kabul eden aboneler mağdur olmaktadır.Siz siz olun bedava diye atılmayın, operatörlerin kelime oyunudur. Halkınızı seviyorsanız mağdur olduğunuz konuyu mutlaka www.magdurlar. com, www.sanayi.gov. tr , www.tuketicimerkezi .org , www.ttkd.org. tr , www.sikayetvar. com , www.sikayetim. com … sitelerine yazarak hakkınızı arayınız. Gerekirse harç yatırmanıza gerek olmayan Tüketici Mahkemelerine başvurunuz. Hakkını arayan bir çok insanın mağduriyeti giderilmiştir.

SadeBirSevgi Ailesine Katılmak İçin
“Karşılıksız Yardımlaşanları n Yeri”
“SadeBirSevgi- [email protected] yahoogroups. com” adresine konu ve mesaj bölümüne hiçbir şey yazmadan boş bir e-posta gönderiniz. Sistem tarafından daha sonra konu bölümünde “Please confirm your request to join SadeBirSevgi ” yazısı yer alan bir e-posta gelecektir. Gelen e-posta üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan yanıtla (reply) yöntemi ile geri gönderdikten sonra “Welcome to SadeBirSevgi” konu başlıklı bir e-posta gelecektir. Bu e-posta SadeBirSevgi Ailesine katıldığınız anlamındadır. “Welcome to SadeBirSevgi” konu başlıklı e-posta 1-2 gün içinde gelmez ise işlemlerinizi yeniden tekrar ediniz. Eğer ki “@yahoo.com” uzantılı bir e-posta adresiniz var ise “http://groups. yahoo.com/ group/SadeBirSev gi/” linkinden aramıza kolaylıkla katılabilirsiniz. SadeBirSevgi Ailesinden bir ay içinde en fazla 5-6 adet bilgilendirme e-postası gönderilir.

NOT:
Bu konuları neden GSM operatorleri ile paylaşmıyorsunuz diyebilirsiniz. Turkcell de "istediğim hattı kontrol etme imkanım varken bilgim ve projem için ücret istedim, "bizi tehdit ediyor diye mahkemeye verdiler", Telsim tarafıma ait fikri izinsiz kullandı hakkımı aramak istedim duyarsız davrandı. Diğer sektördeki firmaları bilemem ama Turkiye deki operatorlere güvenim kalmadığı için sistemdeki hataları halk ile paylaşarak ,halkın hakkını aramasını sağlamak en doğru seçimdir diye düşünüyorum. Yazımda farkına varmadan herhangi bir okuyucuma saygısızlık yaptımsa özür diliyorum. Amacım her zaman halkın mağdur olmaması için sistem hatalarını halk ile paylaşmaktır.
 

werwer

Üyecik
Katılım
23 Kas 2007
Mesajlar
28
Puanları
0
vodafone hattım olmadığına göre deneyemem demektir.
 
Üst
stat counter