Volvonun Geelyye Satışı Tamamlandı

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


HelloWorld

Doçent
Katılım
15 Eyl 2009
Mesajlar
640
Puanları
18
Konum
İstanbul
İlişkili fotoğrafları göster
Hisse alım anlaşmasının 28 Mart 2010’da yapılan imza töreninde açıklandığı gibi Geely, Volvo Cars için 200 milyon doları tahvil, kalan kısım da nakit olmak üzere toplam 1.8 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti. Geely tahvil ihracı ve 1.3 milyar dolarlık nakit ödemeyi bugün gerçekleştirirken Çin kuruluşları ve kendi özkaynaklarının yanı sıra uluslararası sermaye piyasaları kaynaklarından yararlandı.Geely’den gelen açıklamada Volkswagen Amerika Grubu CEO’su Stefan Jacoby’nin Volvo Cars’ın yeni Başkanı ve CEO'su görevine getirildiği belirtildi.
Li Shufu, "Bugün Geely için tarihi bir gün, Volvo Cars'ı satın aldığımız için son derece gururluyuz. İsveç'in bu ünlü lüks markası, güvenlik, kalite, çevreye duyarlılık ve modern İskandinav tasarımı gibi temel değerlerine bağlılığını sürdürürken Avrupa ve Kuzey Amerika’daki mevcut pazarlarını güçlendirip Çin ve diğer gelişen piyasalardaki varlığını da artıracak" dedi.
Volvo Cars’ın yeni Başkanı ve CEO’su Stefan Jacoby, “Volvo kadar büyük bir prestij ve büyüme potansiyeline sahip bir şirkete geldiğim için onur duyuyorum. Çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, bayilerimiz ve hepsinden önemlisi bütün müşterilerimiz, Volvo’nun otomobil güvenliği ve inovasyon alanında sektör lideri olarak özel konumunu koruyacağından emin olabilirler. Tüm bunları yeni pazar fırsatlarını değerlendirmek üzere sürdüreceğiz" dedi.


Kaynak
 
Üst
stat counter