Vücut kaç ayda gelişir?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 3)

neyalansoyliyim

Asistan
doktor değilim ama kalbini zorlama deniyorsa sana kas yapmak için de kendini zorlayacağından dolayı bence o riske girmemelisin diyorum. ya da çok profesyonel bi destek alman lazım.

/xo/

Ready to Rock! °°°
@magnezyum , ben tıp okumadım sağlık kısmında kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Ama şöyle diyeyim. Salona gidiyoruz, her gün onlarca kişinin inlemesi kulaklarımda. Herkes tüm gücünü iliklerine kadar kullanıyor. Kalbinizin yorulmaması gerekiyorsa bu sporu yapmayın.

Sporcu_ fuat

Üyecik
Arkadaşlar Bn spora başladım ama sigarada kullanıyorum denedim ama bırakamadım ama kasda yapmak istiyorum ama nasıl olucak bilmiyorum bu yardımcı olurmusunuz

meyrenam

Üyecik
İstediği vücuda kavuşmak isteyen bir delikanlı adam akıllı düzenli bir şekilde sporuna devam etse ve egzersizleri de doğru yapsa - beslenmenin ne kadar önemli olduğunu söylemiyorum bile, onu da kaliteli bir şekilde yaptığını farz etsek bile en az 1 yıl gerekiyor. İlk bir ay adaptasyon yani uyum programının uygulanması ister zayıflamak ister hacim kazanmak için olsun mutlaka gereklidir. Uyum aşamasından sonra en az 2 ay ikinci aşama ve makinelerle yapılan vücut geliştirme programının uygulanması da kasları açacak ve kuvvet kazandıracaktır. Kuvvet kazanmak neden vücut geliştirme için bu kadar önemli biliyor musunuz? İlerleyen aşamalarda daha yüksek ağırlık ile çalışabilmek için tabii ki de. Eğer kuvvet kazanma aşamasını geçmeden hemen bölgesel programlara geçerseniz sadece belirli sınırda olan ağırlıklar ile çalışabilirsiniz. Daha sonra bölgesel programlara geçersiniz ki o aşamada 3 ay sürer. Eğer 3 ay sonunda da hala eksik bir şeyler var diyorsanız hacim kazanma programı uygulanır ki bu aşamada 3 ay sürmelidir. 3 ay içinde her hafta ağırlığı yarım kilo olsa bile bir kademe artırmanız gerektiğini de unutmayın. Daha da profesyonel olmak için de Arnold vücut geliştirme programının uygulanması faydalı olacaktır. Kaynak: Yeni başlayanlar için vücut geliştirme programı
--- Gönderi Güncellendi ---
Yani sorunun cevabı en az 1 yıl gereklidir denilebilir.

green1987

Üyecik
Buna net bir cevap vermek pek kolay değil. Bu tamamen program sıklığına, hareketleri ne kadar doğru şekil yaptığına göre değişiklik gösterir.

sabankhrmnn

Üyecik
Daha önceden de vücut geliştirme ile ilgili konu açmıştım.Arkadaşlar spor salonuna git dedi bende 2 gün önce yazıldım.2 gündür gidiyorum.Sorularım
1.Kaç ay sonra sonuç verir.Kaslar kendini gösteri?
2.Vücut çalışırken boya etkisi olurmu?
3.Metabolizmam hızlı yemek yiyorum fakat kilo alamıyorum.Boyum 1.85 kilo 67.
Cevaplarınızı bekliyorum...
Bu düşüncen hiç hoşuma gitmedi bence sen bir başla senin beslenmene ve antrenman disiplinine göre şekil alır vücudun.

Ahın

Üyecik
Çok zayıfsın kardeşim.Bende amatör olarak evimde bir kaç aletle ve kendi ağırlığımla yediğime içtiğime dikkat ederek ve birazda protein takviyesi yaparak çalışıyorum.Fit kalmak için.Benim boyumda 1,88-80 kiloyum.Senin kesinlikle çok ciddi şekilde sağlıklı ve yüklü miktarda yemek yemen gerekli.Protein takviyesi yapmanda şart.Kilo almalısın.Protein ağırlıklı beslenmelisin.Ton balığı- tavuk, kırmızı et.Karbonhidratıda unutma tabi.Yoksa vücudunun şekillenmesi çok uzun sürer.Haftada en az 4-5 gün.Hergün belli bölgeleri çalıştırarak başlamalısın.İnternette bu konuda bolca site var."vucutcu.com"da çok güzel antrenman programları ve hareketler gösterilmiş.Body Building sitelerinden faydalanabilirsin.
(Nasıl açıklama yapılır tam bilmiyorum yeni kayıt oldum) Bi sorum var 1 ay önce fitnessa başladım boy 1.84 kilo 80 düşüncelerinizi alabilir miyim ve kaç ayda gelişir im

stat counter