VW Touran yenilendi !!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


mr_rain

Guru
Katılım
9 Tem 2008
Mesajlar
23,968
Puanları
83
Yıllardır Almanya’nın en çok satılan MPV’si olan, ancak Türkiye’de vergi sistemi yüzünden hafif ticari kardeşi Caddy’nin gölgesinde kalan Touran, üçüncü çeyrekte gelecek yeni neslinde artık 1.6 lt’lik dizele de sahip olacak.

Volkswagen’in yeni yıl temizliği adım adım devam ediyor. 2010 yılını yeni nesil Sharan ve Touareg modelleriyle karşılayan Alman üretici, şimdi de kompakt MPV’si Touran’ın ikinci neslini tanıttı.

Güncel Golf ile başlayan yeni tasarım felsefesini yansıtan yüzüyle selefine göre daha güçlü ve dinamik görünen aracın profil tasarımında geniş cam yüzeyler korunurken, D sütunu daha kıvrımlı bir hale bürünmüş.

Selefinde dikey yerleşimli stoplarla oldukça basit olan arka tasarım, LED’li çift parçalı stoplarla artık daha geniş görünüyor. Bir bütün olarak dış tasarıma bakıldığında geleneksel çizgilerin korunarak modern bir görünüm elde edildiğini söylemek mümkün.

İç mekanında da Golf’ten tanıdığımız kumandaların ve göstergelerin kullanıldığı yeni Touran standart olarak 5 kişilik bir iç mekan sunarken, fazladan 2 yolcu için opsiyon listesinde yer alan üçüncü koltuk sırasının tercih edilmesi gerekiyor.

Ağustos ayında Almanya’da satışa sunulacak olan yeni Touran’da Volkswagen’in yeni nesil dizel ve benzinli motorları görev yapacak. Benzinlilerde giriş seviyesini 1.2 lt 105 HP’lik TSI oluştururken, 1.4 lt 140 HP ve 170 HP’lik TSI’lar daha fazla performans isteyenleri hedefleyecek.

Bugüne kadar küçük hacimli bir dizelin eksikliğini çeken yeni Touran, artık 1.6 lt’lik dizel seçeneğine de sahip olacak. 90 HP ve 105 HP güç kademeleriyle sunulacak olan 1.6 lt’lik TDI dışında 140 HP ve 170 HP güçlerindeki 2.0 lt’lik güç üniteleri de seçenekler arasında yer alacak.

GALERİ

VW Touran yenilendi !!
 
Üst
stat counter