Webtekno Forum Kapandı!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

GerçekGhastly

Üyecik
Konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama, yeni gördüm. Soru sormak için forumu aradım ve de bulamadım. Üzdü...

Frosa

Dwayne Rock Johnson
@Creative için en hayırlısı olmuş bence :)
Herkese hayırlısı olması dileğiyle... Gelenler hoşgeldiniz.

BrokenDiamond

Üyecik
Görüp görebileceğiniz en kral adamlardan biridir. Bilgisi olsun sakinliği olsun, tarzı olsun, konuşması olsun. Her konuda desteklediğim kişidir.

Öncelikle @Death Mark 3000 küsür mesaj kastığın bir forum hakkında bence düşüncelerini ve cümlelerini seçerek kullanmalısın. Çünkü forumun kapanma düşüncesi daha sen forumda yokken bile vardı. Sadece biz buna yaptığımız çalışmalar gösterdiğimiz emek ile karşı çıkıyor ve engel oluyorduk. Yalnız en son yeni sürüm güncellemeleri için çalışma zamanı olmaması ve gereksiz görüldüğü için iptal edildi. Başka yerlere çekmenin bir anlamı yok
Arkadaşım sen ne anlatıyorsun? Adam en ufak olumsuz bir şey söylemediği hâlde "düşüncelerini ve cümlelerini seçerek kullanmalısın." demişsin. Ne alaka? O kadar sert dille hakaretvari konuşan Strkey'e tek kelime etmeyip, sanki ona cevap veriyormuş gibi başkasına cevap yazmışsın. Hayır ne alaka?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Nebalım kapanmışsa ölelim mi? Yazarken yazım hataları olsun, cümle devrikliği olsun, noktalama hataları olsun ve gereksiz yazılan yorumunuzu da katarsak bence işe yarar bir kültür şoku yaratır bu size.
Evet, senin yazdığın "Forumu gözden çıkardıkları için aylardır destek zaten verilmiyorlardı." cümlesinde ve "Kültürün artsın karşim" cümlesinde hiç imlâ hatası, cümle devrikliği ve noktalama hatası yok zaten, aynen. :D Bu cümleyi yazarken yaptığın anlatım bozukluğunu saymıyorum bile. Artı olarak gereksiz bir şekilde karşındaki adamı ezmeye çalışmanı saymıyorum bile. Bunlar sende kültür şoku yaratmak için fazlasıyla yeterli. Kendisine bakmadan karşısındakine sallamak işte böyle rezil eder insanı.

Şaka bir yana, bir çok insan sözlüklerin ve forumların bittiğine inanıyor. Çünkü sosyal medyada mücadele etmenin gerçekten çok zor olduğu siteler var, artık insanlar kendi sitelerini kolayca açabiliyorlar.

Webtekno'nun verdiği kararı eleştirmek, doğru veya yanlış demek haddime değil ancak biz hep buradayız ve elimizden geldiğince de burada olacağız. Başta @Creative olmak üzere herhangi bir mecradan forumumuza gelen herkese kapımız ve gönlümüz açık.

Herkesin hakkında hayırlısı olmasını dilerim.
Ee yani ne alaka? Sözlüğün yeri ayrı forumun yeri ayrı. Sosyal medya dediğin neresi anlamadım. Sosyal medya dediğin Facebook falandır. Forum siteleri ve sözlükler neden sosyal medya ile mücadele etmek istesin? Yeni site kuran kişinin kurduğu siteyle mücadele etmeye gerek yok. Daha çok ekmek yeyip, sitesini belirli bir seviyeye getirecek ki ancak ondan sonra forum sitelerine kafa tutabilecek durumda olsun. :D

Webtekno Forum kullanıcıları meğersem bu forumdan gelmeymiş, ne kadar çok kişi varmış yahu.
Webtekno Forum kullanıcıları bu forumdan gelme değil de daha çok Technopat Forum kullanıcıları Webtekno'dan gelme bence. :D

Pardon burası Shift Delete'miş. Ben de Technopat diye yazıp duruyorum deminden beri. asfkjnasfkjafskbjasf

Bence son derece yanlı bir yazı olmuş. Webtekno youtube da gerçekten sdn ye göre çok daha mantıklı videolar çekiyor. Ki zaten azcık detaylı incelediğimizde webtekno nun bir çok konuya öncelikle değindiği ve ardından da sdn gibi youtube kanallarının benzeri konularda çekim yaptığını fark edebilirsiniz. Ve bu durumun en büyük kanıtcısı olarakta her ay trendlere giren kanalın sdn değilde webtekno olması gösterilebilir...
Webtekno nereye SDN'ye göre çok daha mantıklı videolar çekiyor? Adamların çektiği videolar USB kabloya dayanıklılık testi, iPhone'a dayanıklılık testi. Altın içerik. :D Ne alaka? Sen YouTube'da ne tür videoların prim yaptığını bilmiyorsun anlaşılan. Trendlere girmek başarı ve mantıklı içerik olarak değerlendiriliyorsa o zaman Türkiye'nin en iyi YouTube kanalı Enes Batur. Kafaya gel. Trendlere giriyorsa çektikleri aptal aptal videolardan dolayıdır, başka bir şeyden değil. ShiftDelete'in videoları çok daha iyi. Hele Samsung TVleri anlatan dobişko bir abi var, onun videolarını çok seviyorum. :D

34 yaşındayım ve yaklaşık 18 yıldır internet camiası içerisindeyim. Internet hayatına 146 bağlantısı ile mIRC başında başladım. Yüzlerce forumda gezdik onlarcasında da yöneticilik yaptım. Hiç birinde de böyle bir söz ile karşılaşmadım. Teknoloji sitesinin forumu olmak o mecranın başında sosyal medya üzerinde milyonlarca kullanıcısı varken, forum adreslerinin aktif olmamasının tek sebebi Ana Sayfa üzerinde "Forum" linkinin olmaması ve sosyal medya ayağı üzerinden hiç bir şekilde destek verilmemesi.

Şimdi gelelim söylediğin o ufacık cümlenin ne kadar bir etki yarattığına; şahsım olarak görevimi layıkı ile yerine getirdiğimi her tarafta savunurum. Buna kimse karışamaz, karışamamaları sebebi ise ben kendime güveniyorum. Göreve başladığım süre içerisinde kaç kullanıcı vardı ve sonrasında ben kaç kullanıcı yaptım onun ne yazık ki istatistiğini yapmadım çünkü ne zaman kapanacağı belli değildi. Kapanacağını zaten daha göreve geldiğimde biliyordum ve bunu hiç bir üyeme ve yönetimde bulunan arkadaşıma söylemedim. Hep içimde bir gün kurtaracağız umudu vardı.

Başardık aslında ama sen bilemiyorsun. Ben başardığımıza inanıyorum, çünkü işimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Ben bu işe kurtarmak için ailemi de kattım. Normalde eşim bu tarz şeylerden anlamaz, ancak kendisinden yardım istedim. Ben sürekli ilgilenemezdim açıkçası, ben forum içerisinde online olamadığım zamanlarda kendisi bir üye olarak gezdi, tüm konuları baştan aşağı hepsini okudu. Yanlış bulduğu yerleri ve spam olan tüm konuları hepsinde uyardı ve müdahale edebildim.

Yukarıda dediğim gibi başarılı olduk. Onlar başaramadı açıkçası, yapacakları pek fazla bir şeyin olmadığını def'aten söylememe rağmen dinlemediler. Olay çok basitti ama kendi kafalarında büyüttüler. Yapacakları bir kaç değişiklik olacaktı o kadar. Ana Sayfa üzerinde Forum linki getireceklerdi ve sosyal medya üzerinden haftalık olarak bir kaç konu paylaşacaklardı. Bu kadar basit bir şeyi kendilerine yük gördüklerinden dolayı kapatmayı tercih ettiler. Söylediğim gibi zaten kapanacaktı ben ayakta tutmaya çalıştım. En sonunda baskılarım gereği tamamen kapatmak zorunda kaldılar. Çünkü baskı kuruyordum artık forum adresinin ayakta kalması için biraz çaba sarf etmeleri yönünde.

Attığım mailleri buraya koyamadığım için bilmiyorsun kardeşim. Haftada bir kez yada iki kez mail ile ve her gün Skype üzerinden sürekli olarak uyarılar yaptım kendilerine, ancak daha başta kafalarında forum adresinin olmayacağını koydukları için benim çabam sadece onlar için birer sinek vızıl tısıydı. Sadece benim istemem gerekmiyordu, başta olan kişininde istemesi gerekiyordu. Ancak Webtekno'nun masasında binlerce proje var, bunun için forum onların tamamen ayak bağıydı ve kurtuldular.

Kimse bana görevini yapamadı deme hakkının olmadığına eminim. Çünkü bu mecra içerisinde görevimi yerine getirdiğimi bilen arkadaşlarım, dostlarım ve ailem mevcut.

Saygılarımla.
Sen başarının işini iyi yapabilmek olduğunu sanıyorsun sanırım. Başarmış olsaydın Webtekno şu an kapalı olmazdı. Başaramamışsın işte kardeşim.

SDN Forum'a bekleriz.
Bu adam niye admin merak ediyorum. Hani biri sırf editörlük yapıyor diye, o forum için içerik çıkartıp, video çekiyor diye admin olması garip. DH'de böyle bir şey yok. Mesela Mesut Çevik editördür. Forumun yönetimsel işlerine bakmaz. Admin değildir.

Bir halt olmayacağı başından beri belli olan forum’du. Haber sitesi ve youtube kanallı da çöp (bazen bir iki iyi bideo çıkıyor ama o da ayda yılda bir) kaynıyor. Özellikle haber siteleri inanılmaz kötü.

SDN ve zamanının en iyi forumu DH’de çöküşte ama kolay kapanmaz bunlar. Umarım kapanmazlar, çünkü çok kaliteli içerikler var buralarda. Özellikle eski DH konu dışı efsaneydi. Şimdi ise tipim nasıl konularıyla dolmuş durumda. SDN’de çok kan kaybetti buranın da kalitesi düştü. DH ve SDN’de hala sevindiğim kısım donanım bölümlerinin eskisi gibi olmasa da kaliteli adamlardan oluşması.

Birde buradan ileteyim belki bir görevli görür. 6s Plus kullanıcı olarak belirtiyorum, haber siteniz her ne kadar sorunlar azaltılmış olsa hala takılmalar sıkıntılarla dolu bu da haber okuma keyfini azaltıyor. Lütfen düzeltiniz. İsterseniz detaylı olarak da yazarım.
DH niye çöküşte olsun? DH'nin büyük bir kemik kitlesi var, DH istese de çöküşe geçemez. Ne alakası var kardeşim DH Konu Dışı'nı Konu Dışı yapan "Tipim Nasıl SSli konularıdır zaten. DH'yi kavrayamamışsın, çamur atıyorsun. :D Ama kanser kitle doluştu DH'ye, orası bir gerçek. 2012'den sonra ban yemiştim, sonra cidden çekilmez tipler doluşmuş. SDN neden kan kaybetmiş?

Ben de bu durumu bir başka web master forumundan öğrendim. Hiçbir bilgi verilmeden çat diye kapatılması ayıp oldu. İnsan bir veda mesajı yayınlar en azından bu hareket hiç hoş olmadı :(
Web master forumu dediğin nedir?

Açıkcası Türkiye genelinde en iyi kanallardan birisi. En azından şunun telefonundan ne çıkacak bunun bilgisayarından ne çıkacak gibi dandik videolar çekmiyorlar...
Şunun telefonundan ne çıkacak bunun bilgisayarından ne çıkacak dediğin ne?

ForumTR'de hiç bir aktiflik olmasa dahi geçmiş konular için sitede yaşanan trafiğin getirdiği kazanç ile asla kapanmaz orası.
Geçmiş konular dediğin Knight Online, JapKO konuları mı? :D

Son düzenleme:

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Arkadaşım sen ne anlatıyorsun? Adam en ufak olumsuz bir şey söylemediği hâlde "düşüncelerini ve cümlelerini seçerek kullanmalısın." demişsin. Ne alaka? O kadar sert dille hakaretvari konuşan Strkey'e tek kelime etmeyip, sanki ona cevap veriyormuş gibi başkasına cevap yazmışsın. Hayır ne alaka?

Evet, senin yazdığın "Forumu gözden çıkardıkları için aylardır destek zaten verilmiyorlardı." cümlesinde ve "Kültürün artsın karşim" cümlesinde hiç imlâ hatası, cümle devrikliği ve noktalama hatası yok zaten, aynen. :D Bu cümleyi yazarken yaptığın anlatım bozukluğunu saymıyorum bile. Artı olarak gereksiz bir şekilde karşındaki adamı ezmeye çalışmanı saymıyorum bile. Bunlar sende kültür şoku yaratmak için fazlasıyla yeterli. Kendisine bakmadan karşısındakine sallamak işte böyle rezil eder insanı.

Ee yani ne alaka? Sözlüğün yeri ayrı forumun yeri ayrı. Sosyal medya dediğin neresi anlamadım. Sosyal medya dediğin Facebook falandır. Forum siteleri ve sözlükler neden sosyal medya ile mücadele etmek istesin? Yeni site kuran kişinin kurduğu siteyle mücadele etmeye gerek yok. Daha çok ekmek yeyip, sitesini belirli bir seviyeye getirecek ki ancak ondan sonra forum sitelerine kafa tutabilecek durumda olsun. :D

Webtekno Forum kullanıcıları bu forumdan gelme değil de daha çok Technopat Forum kullanıcıları Webtekno'dan gelme bence. :D

Pardon burası Shift Delete'miş. Ben de Technopat diye yazıp duruyorum deminden beri. asfkjnasfkjafskbjasf

Webtekno nereye SDN'ye göre çok daha mantıklı videolar çekiyor? Adamların çektiği videolar USB kabloya dayanıklılık testi, iPhone'a dayanıklılık testi. Altın içerik. :D Ne alaka? Sen YouTube'da ne tür videoların prim yaptığını bilmiyorsun anlaşılan. Trendlere girmek başarı ve mantıklı içerik olarak değerlendiriliyorsa o zaman Türkiye'nin en iyi YouTube kanalı Enes Batur. Kafaya gel. Trendlere giriyorsa çektikleri aptal aptal videolardan dolayıdır, başka bir şeyden değil. ShiftDelete'in videoları çok daha iyi. Hele Samsung TVleri anlatan dobişko bir abi var, onun videolarını çok seviyorum. :D

Sen başarının işini iyi yapabilmek olduğunu sanıyorsun sanırım. Başarmış olsaydın Webtekno şu an kapalı olmazdı. Başaramamışsın işte kardeşim.

Bu adam niye admin merak ediyorum. Hani biri sırf editörlük yapıyor diye, o forum için içerik çıkartıp, video çekiyor diye admin olması garip. DH'de böyle bir şey yok. Mesela Mesut Çevik editördür. Forumun yönetimsel işlerine bakmaz. Admin değildir.

DH niye çöküşte olsun? DH'nin büyük bir kemik kitlesi var, DH istese de çöküşe geçemez. Ne alakası var kardeşim DH Konu Dışı'nı Konu Dışı yapan "Tipim Nasıl SSli konularıdır zaten. DH'yi kavrayamamışsın, çamur atıyorsun. :D Ama kanser kitle doluştu DH'ye, orası bir gerçek. 2012'den sonra ban yemiştim, sonra cidden çekilmez tipler doluşmuş. SDN neden kan kaybetmiş?

Web master forumu dediğin nedir?

Şunun telefonundan ne çıkacak bunun bilgisayarından ne çıkacak dediğin ne?

Geçmiş konular dediğin Knight Online, JapKO konuları mı? :D
Konuyu sağlam hortlatmışın tebrik ederim. Daha önce pek çok hort gördüm ancak böylesini ilk defa görüyorum...

Açıkcası shiftdelete de bir tek hakkı Alkan videolarını takip edilir buluyorum.

Tolga desen onun zaten adı çıkmış. Sanırım shiftdelete gizilden reklam içeren konuları genelde Tolgaya çektiriyor. Yok yanındaki türktelekom hakkında kötü bir şey söyleyince kıpraşmalar dürtmeler. Genel anlamdada itici bir tavrı da var zaten(belki tt olayından sonra bende oluşmuş bir ön yargı olabilir). Sdn üzerinde iş görüyor ancak hiçbir kemik takipçi aa bu incelemeyi Tolga yapmış o zaman izlemeliyim dediğini sanmıyorum. Pek çoğu yine mi Tolga diyordur bundan eminim.

Diğer ekip elemanları zaten tamanıyla çöp iş yapıyor. Geçen gün biri güzel konu bulmuş tr de daha önce hiç görmediğim adım ölçerler ne kadar doğru ölçüyor diye. İçerik güzel ama video ya gelince adam 50 adım yürüdü bu saatler bu kadar bu telefonlar bu kadar ölçtü diyerek geçti. Halbukisi yapılan iş düzgün olsa bir tane profesyonel adım ölçer alınsa, bir tane samsung bir tane apple ve bir tanede huawei cihaz üzerinden en az 10.000 adım ile test edilse video çok sağlam olurmuş. 50 adım yürüme ile sen neyin testini yapıyorsun ki...

Bunun dışında ofis içi videolarda gerçekten itici oluyordu o zamanlar ancak bunu bir konuda belirtmiştik. O günden bu güne azaldıbu tarz videolar. Hala var mı var... Ancak o kadarda olacak izleyici kitlesi 14 yaş ve altı...

Olabildiğince yapıcı bir eleştiri yapmaya çalıştım. Belki dışarıdan bir bakış açısı sağlar düşüncesi ile @Hakkı Alkan ı etiketliyorum. Ne kadar adamın içi dışı eleştiri de olsa, yaptığım bu eleştirininin olabildiğince yapıcı olduğunu saçma sapan Hakkı Alkan niye dolar veriyor eleştirilerinden olmadığını düşünüyorum.

BrokenDiamond

Üyecik
Konuyu sağlam hortlatmışın tebrik ederim. Daha önce pek çok hort gördüm ancak böylesini ilk defa görüyorum...

Açıkcası shiftdelete de bir tek hakkı Alkan videolarını takip edilir buluyorum.

Tolga desen onun zaten adı çıkmış. Sanırım shiftdelete gizilden reklam içeren konuları genelde Tolgaya çektiriyor. Yok yanındaki türktelekom hakkında kötü bir şey söyleyince kıpraşmalar dürtmeler. Genel anlamdada itici bir tavrı da var zaten(belki tt olayından sonra bende oluşmuş bir ön yargı olabilir). Sdn üzerinde iş görüyor ancak hiçbir kemik takipçi aa bu incelemeyi Tolga yapmış o zaman izlemeliyim dediğini sanmıyorum. Pek çoğu yine mi Tolga diyordur bundan eminim.

Diğer ekip elemanları zaten tamanıyla çöp iş yapıyor. Geçen gün biri güzel konu bulmuş tr de daha önce hiç görmediğim adım ölçerler ne kadar doğru ölçüyor diye. İçerik güzel ama video ya gelince adam 50 adım yürüdü bu saatler bu kadar bu telefonlar bu kadar ölçtü diyerek geçti. Halbukisi yapılan iş düzgün olsa bir tane profesyonel adım ölçer alınsa, bir tane samsung bir tane apple ve bir tanede huawei cihaz üzerinden en az 10.000 adım ile test edilse video çok sağlam olurmuş. 50 adım yürüme ile sen neyin testini yapıyorsun ki...

Bunun dışında ofis içi videolarda gerçekten itici oluyordu o zamanlar ancak bunu bir konuda belirtmiştik. O günden bu güne azaldıbu tarz videolar. Hala var mı var... Ancak o kadarda olacak izleyici kitlesi 14 yaş ve altı...

Olabildiğince yapıcı bir eleştiri yapmaya çalıştım. Belki dışarıdan bir bakış açısı sağlar düşüncesi ile @Hakkı Alkan ı etiketliyorum. Ne kadar adamın içi dışı eleştiri de olsa, yaptığım bu eleştirininin olabildiğince yapıcı olduğunu saçma sapan Hakkı Alkan niye dolar veriyor eleştirilerinden olmadığını düşünüyorum.
Off. E-posta bildirimlerini alma özelliğini devre dışı bıraktığım hâlde bunun e-postası geldi. Ben yorumumu yaptım. Çekildim. Bu yorumu milletle tartışmak için yazmadım.

O zaman Donanımhaber'de takılmamışsın. Adamlar 7-8 senelik konuları hortlatıyorlar. Altı üstü geçen senenin konusu. Abartmaya gerek yok.

Ben de tam tersini düşünüyorum. Hakkı Alkan'ın videolarını çok beğenmiyorum. Adam özel üretilmiş bir iPhone açılışı yapıyor. Türkiye'de ilk bizde diyor. Gereksiz içerik.

Nasıl adı çıkmış? Ne alakası var? Adam gayet olan şeyleri aktarıyor. Samsung'u anlatınca reklamını mı yapmış oluyorsun? :D Reklam öyle yapılmaz. Bir şeyi övüp, göklere çıkarırsın. Reklam dediğin böyle yapılır. Sen ne yanındaki Türk Telekom hakkında kötü bir şey söyleyince olan kıpraşmadan, dürtmesinden bahsediyorsun? Yahu birader altı üstü adamı sevdiğimi söyledim. Amma uzattın. Sanki adamı aşırı derecede övmüşüm gibi boş eleştiri yapıyorsun. Adamın işi zaten bir ürünü tanıtmak, onun hakkında bizi bilgilendirmek. Bunu güzel bir şekilde yapabildiği sürece bireysel olarak tanınmış, tanınmamış çok da önemli değil. Ki böyle olması ShiftDelete için daha iyi. Çünkü böyle olduğu zaman izleyici hem bir videoyu ShiftDelete kanalında yüklü olduğu için izleyecek hem de o kişi kolay kolay başka bir siteye/YouTube kanalına transfer olamayacak. Biz zaten burada ShiftDelete'i tartışıyoruz, orada çalışan kişileri değil. Çok boş konuşmuşsun. ShiftDelete takipçisi değilim ama Tolga'nın videolarını seviyorum. Baştan Bilgisayarcı Yalanları videosunda görmüştüm. Sonra Samsung TVleri anlattığı videolarda görünce afallamıştım. :D

Yahu ne alaka? 50 adım ölç. Hangisi nasıl ölçüyor göster. Geç işte. Adam hangi alet en doğru şekilde ölçüyor diye kilometrelerce yol mu yürüyecek?Altı üstü test videosu çekiyorsun. Neyi kanıtlama derdindesin? Doğru ölçen 50 adımda da doğru ölçer. Boş bir eleştiri.

Valla bilmiyorum. Ben çok fazla ShiftDelete videoları izleyen birisi değilim. Denk geldikçe izliyorum. İzlediklerimde de herhangi bir problem yok.

Adamın içi dışı eleştiri olsa derken. Hakkı Alkan niye dolar veriyor eleştirisi ne? Bu arada Hakkı Alkan etiketlenmemiş. :D

Ufuk

majestic casual
Yönetici
Super Moderator
Webtekno zaten hiç bir şekilde forum üzerine düşmedi, bu benim başarısızlığım değildir. Kendilerinin böyle bir oluşumu istememesidir. Siz tamamen konuyu yanlış anlamışsınız. Yanlış anlamaktan da yanlış yorum yapmaktasınız. Bilmediğiniz bir konu hakkında yorum yapmaktan çekinmemişsiniz.

Tam olarak amacınızı anlayabilsem ona göre bir tavır alırdım, ancak onu da tam olarak anlamış değilim.

Utku Cabir

Önce O inandı.Sonra Millet inandı. İşte Zafer Anı!
Yönetici
Moderatör
Maşallah.
Sadece şunu diyorum. Webtekno forumun kapanmasında suç kesinlikle yöneticilerin değildi. Ha aşağılayıcı tavır sergileyip dalga geçen üyeler vardı. Orayı bırakmamın sebebi de buydu zaten. Bir miktar onların seviyesizliği de aktif olan 2-3 üyenin deaktifleşmesine sebep olmuştu yanlış hatırlamıyorsam.

Burası SDN Forum. Burada ne DH ne Technopat ne de Webtekno ile ilgili konuşmak şahsen pek anlamlı değil. Elbette görüşler yazılabilir, ama bu konuda fazlası ile yapılmış bu zaten. Webtekno Forum kapanmış, e otur izle ne yapacaksın :). Buraya bekleriz :).

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Cevap verme
Off. E-posta bildirimlerini alma özelliğini devre dışı bıraktığım hâlde bunun e-postası geldi. Ben yorumumu yaptım. Çekildim. Bu yorumu milletle tartışmak için yazmadım.

O zaman Donanımhaber'de takılmamışsın. Adamlar 7-8 senelik konuları hortlatıyorlar. Altı üstü geçen senenin konusu. Abartmaya gerek yok.

Ben de tam tersini düşünüyorum. Hakkı Alkan'ın videolarını çok beğenmiyorum. Adam özel üretilmiş bir iPhone açılışı yapıyor. Türkiye'de ilk bizde diyor. Gereksiz içerik.

Nasıl adı çıkmış? Ne alakası var? Adam gayet olan şeyleri aktarıyor. Samsung'u anlatınca reklamını mı yapmış oluyorsun? :D Reklam öyle yapılmaz. Bir şeyi övüp, göklere çıkarırsın. Reklam dediğin böyle yapılır. Sen ne yanındaki Türk Telekom hakkında kötü bir şey söyleyince olan kıpraşmadan, dürtmesinden bahsediyorsun? Yahu birader altı üstü adamı sevdiğimi söyledim. Amma uzattın. Sanki adamı aşırı derecede övmüşüm gibi boş eleştiri yapıyorsun. Adamın işi zaten bir ürünü tanıtmak, onun hakkında bizi bilgilendirmek. Bunu güzel bir şekilde yapabildiği sürece bireysel olarak tanınmış, tanınmamış çok da önemli değil. Ki böyle olması ShiftDelete için daha iyi. Çünkü böyle olduğu zaman izleyici hem bir videoyu ShiftDelete kanalında yüklü olduğu için izleyecek hem de o kişi kolay kolay başka bir siteye/YouTube kanalına transfer olamayacak. Biz zaten burada ShiftDelete'i tartışıyoruz, orada çalışan kişileri değil. Çok boş konuşmuşsun. ShiftDelete takipçisi değilim ama Tolga'nın videolarını seviyorum. Baştan Bilgisayarcı Yalanları videosunda görmüştüm. Sonra Samsung TVleri anlattığı videolarda görünce afallamıştım. :D

Yahu ne alaka? 50 adım ölç. Hangisi nasıl ölçüyor göster. Geç işte. Adam hangi alet en doğru şekilde ölçüyor diye kilometrelerce yol mu yürüyecek?Altı üstü test videosu çekiyorsun. Neyi kanıtlama derdindesin? Doğru ölçen 50 adımda da doğru ölçer. Boş bir eleştiri.

Valla bilmiyorum. Ben çok fazla ShiftDelete videoları izleyen birisi değilim. Denk geldikçe izliyorum. İzlediklerimde de herhangi bir problem yok.

Adamın içi dışı eleştiri olsa derken. Hakkı Alkan niye dolar veriyor eleştirisi ne? Bu arada Hakkı Alkan etiketlenmemiş. :D
Sadece muhalefet için yazılmış bir yazı... Önemsemiyorum...

Damdan düşen yüz milyon doları ben bulsam muhtemelen bende her şeyi denerdim...

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Webtekno'nun kendisi isteksizdi. Bütün işi Ufuk'a yığdılar.

Her iki kanalda mantık dışına çıktı. Eskisi kadar samimi bulamıyorum.
SDN'nin kanalındaki videolarda cihazlara yapılan testlerin çoğu detaylıca gösterilirdi artık sadece ekran görüntüsü sonucundan ve açıklamadan ibaret olmaya başladı.

ÆSir

Wake me up when september ends
Yönetici
Moderatör
En baştan beri forum olayına sıcak bakmıyordu Webtekno. Sosyal medya üzerinden gerekli desteği veriyor ve forum üzerinden yapılan yardımlaşma ağını oradan da yapılabileceğini öne sürüyordu. Bu isteğini yaprken biz forum yetkililerine bahsetti. Yalnız bizler burada bir emek olduğunu ve kapnmasının uygun olmadığını dile getirdik. Forumu tamamen bize bıraktılar ve belli başlı yetkilerle biz forumu çevirmeye çalıştık. Neyse ki tasarım ve eklenti anlamında yenilikler için uzun zamandır destek talep etsekte bir türlü destek taleplerimize olumlu dönüş alamadık. Yani kafasına koyan ve tamamen bize bırakılmış bir forumla karşı karşıyaydık. Bu arada ftp, tema dosyaları falan da elimizde yok. Destek vermeyi tamamen kesen Webtekno, forumu kaptacağız elimizde çok proje var dedi ve aynı gün fişini çektiler.

stat counter