Windows 10 Ana Konu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Link

Profesör
Onursal Üye
Arkadaşlar windows için internet sitelerinde satılan 40-50 tl olan lisanslar güvenilir mi?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
Arkadaşlar windows için internet sitelerinde satılan 40-50 tl olan lisanslar güvenilir mi?
Ben satın almadım ama çevremde satın alanlar var, forumumuzda da satın almış olanlar var. Peki sorun yaşayan var mı? (çok nadir)
Lisans almadan önce satıcı yorumlarını okuyun. Satıcının güvenirliğini araştırın.
Microsoft destek sayfalarınını ve bazı popüler yabancı forumları bu konu hakkında önceden taramış ve bu konuyu araştırmış biri olarak, aslında bu gibi satışlar her halukarda yasal değil, gönderilen lisanslar çalıntı da olabilir, hiç kullanılmamış da olabilir (bu lisansların nasıl elde edildiği bilgisi belli değil). Tamamen satıcı ile alakalı bir durum. Ayrıca, herhangi bir sorun yaşarsanız, Microsoft bu konuda destek de sunmayabilir.

Son düzenleme:

Link

Profesör
Onursal Üye
Microsoft en son ne zaman windows 10 için güvenlik güncellemesi yayınladı?

The Undertaker

Doçent
Arkadaşlar sanırım en stabil sürümü 1803 olan. Peki bundan sonra format atacak olursak hangi sürümü öneriyorsunuz 1803 gibi stabil ve seri olması gerekiyor 1903 sürümünü kurdum sistem beter oldu çok sorunu var kullanılmaz daha.

Görkem Say

Suç, toplumun fazla anlayışından çoğalmıştır.
Yönetici
Super Moderator
Arkadaşlar sanırım en stabil sürümü 1803 olan. Peki bundan sonra format atacak olursak hangi sürümü öneriyorsunuz 1803 gibi stabil ve seri olması gerekiyor 1903 sürümünü kurdum sistem beter oldu çok sorunu var kullanılmaz daha.
Ben 1903 kullanıyorum çok seri çalışıyor cihaz hiçbir sorun görmedim şuana kadar. Gerçi ben genel olarak W10 ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım orası ayrı.

The Undertaker

Doçent
Ben 1903 kullanıyorum çok seri çalışıyor cihaz hiçbir sorun görmedim şuana kadar. Gerçi ben genel olarak W10 ile ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım orası ayrı.
Ben 1903 sürümünü kullandım memnun kalmadım bayağı sorun yaşadım zaten şuan genel bir araştırma yaparsan eğer bir çok popüler türk forumlarında Window 10 1903 sürümünden memnun kalmayan insan sayısı çok fazla. Windows 10 yalakası Technopat'ta bile çoğu kullanıcı eski sürümlere dönüş yapmışlar. Benim yaşadığım sorunlar arka planda kafasına göre telemetri göndermesi bunun yüzünden ping ve internet hızı sorunu genel olarak sistem performansının düşük olması ve oyunlarda FPS değerlerinin yarı yarıya düşmesi. Bütün çözüm önerilerini denedim 2 gün boyunca uğraştım denemedim program denemediğim yöntem kalmadı en sonunda illallah ettim Windows 10 Home 1803 sürümünü kurdum bütün sorunlar kökten çözüldü. Anlamadığım nokta şu aynı sistem yani değişen bir şey de yok neden 1803'de sorunsuz stabil çalışırken internetim hızlıyken 1903 sürümünde internetim yavaş oluyor sistem performansı düşüyor ? Daha çok güncelleme 10 fırın ekmek yemesi gerekiyor 1903'ün.

Kuvvetmira

Profesör
Windows 10'da güncelleştirmeden sonra disk temizleme yapmanız gerekiyor, heleki büyük güncellemelerden sonra, birde ayarlardan güncelleştirme kısmında gelişmiş seçeneklerde teslim iyileştirme diye bişey var onuda kapatırsanız daha iyi olur tavsiyem.

Görkem Say

Suç, toplumun fazla anlayışından çoğalmıştır.
Yönetici
Super Moderator
Ben 1903 sürümünü kullandım memnun kalmadım bayağı sorun yaşadım zaten şuan genel bir araştırma yaparsan eğer bir çok popüler türk forumlarında Window 10 1903 sürümünden memnun kalmayan insan sayısı çok fazla. Windows 10 yalakası Technopat'ta bile çoğu kullanıcı eski sürümlere dönüş yapmışlar. Benim yaşadığım sorunlar arka planda kafasına göre telemetri göndermesi bunun yüzünden ping ve internet hızı sorunu genel olarak sistem performansının düşük olması ve oyunlarda FPS değerlerinin yarı yarıya düşmesi. Bütün çözüm önerilerini denedim 2 gün boyunca uğraştım denemedim program denemediğim yöntem kalmadı en sonunda illallah ettim Windows 10 Home 1803 sürümünü kurdum bütün sorunlar kökten çözüldü. Anlamadığım nokta şu aynı sistem yani değişen bir şey de yok neden 1803'de sorunsuz stabil çalışırken internetim hızlıyken 1903 sürümünde internetim yavaş oluyor sistem performansı düşüyor ? Daha çok güncelleme 10 fırın ekmek yemesi gerekiyor 1903'ün.
Sebebi çok basit. Windows işletim sistemi bir ürüne veya markaya özgü bir yazılım üretmiyor. Bunu kullanan birçok farklı donanım var. Yazılan milyonlarca satır kodu da hesaba katarsan yeni bir sürümde bu tarz olayların olması bana normal geliyor. Çok fazla kitleye ve donanıma hitap eden bir yazılımı herkes için mükemmelleştirmek imkansız gibi. 1903 sürümünden dediğin gibi rahatsız olan birçok insan var aynısı 1809 içinde olmuştu ama şans mıdır bilemedim bu zamana kadar çok şükür hiçbir W10 sürümünde büyük bir sorun yaşamadım.

BJKolik

Profesör
W10 yüklü masa üstü bilgisayarıma tertemiz format atmak istiyorum bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

kilicbaligi

Profesör
Onursal Üye
W10 yüklü masa üstü bilgisayarıma tertemiz format atmak istiyorum bana bu konuda yardımcı olur musunuz?
Windows 10'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Önyüklenebilir medya oluşturup format atmak yerine kolay yoldan:
Ayarlar >Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Bilgisayarı sıfırla
"Her şeyi kaldır" seçimi ile sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Bkz1. Bkz2.

Windows 10 temiz yükleme amacıyla önyükleme medyası oluşturmak için ise şu konulara bakınız.
veya

BJKolik

Profesör
Windows 10'nun hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

Önyüklenebilir medya oluşturup format atmak yerine kolay yoldan:
Ayarlar >Güncelleştirme ve Güvenlik > Kurtarma > Bilgisayarı sıfırla
"Her şeyi kaldır" seçimi ile sıfırlama işlemini yapabilirsiniz. Bkz1. Bkz2.

Windows 10 temiz yükleme amacıyla önyükleme medyası oluşturmak için ise şu konulara bakınız.
veya
W10 Pro sürümündeyim. Dediğiniz yapacağım ama bir hafta sonra uzak kalacağım bilgisayardan gelince inşallah.

stat counter