WinRAR'ı Satın Alan Türk

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Usain

Dekan
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
17 May 2018
Mesajlar
5,239
Puanları
113
Alırken verdiğim paraya acımadım ama aldıktan sonra pişman oldum, daha sonra iyi ki almışım diyorum ve hala kullanıyorum. :D

O zamanlar Windows XP kullanıyordum.
Senelerden 2001'di. Hatta aylardan Haziran ve günlerden de bugündü.
Teee daha paradan sıfır altılmadığı zamanlar.
Tabii bizim WinRAR'ın fiyatı yine 29 dolardı, Türk parası ile tam olarak 34 milyon 848 bin 923 yapıyordu.
Yalnızzz WinRAR sipariş etmem iki saatimi aldı, o zamanlar tabii Dial-up bağlantı vardı, internet de sürekli gidip gidip gelirdi.
Velhasıl zar zor WinRAR'ı sipariş ettim. Siparişin üzerinden bir ay geçtikten sonra kocaman bir teneke kutu içinde bir paket geldi.
Ürün anahtarı etiketi, bir CD ve bir kaç kullanım klavuzunu paketin içine koymuşlar.
Aradım taradım lakin bu CD'yi bilgisayarda okutamadım, arkadaşımın bilgisayarına taktım, yok o da işe yaramadı.
CD'de kesin bir sorun vardı, emindim.
Bu sefer WinRAR destek hattını aradım, dahili numarayı bilmediğim için telefon başında saatlerce bekledim.
Neyse derken operatöre bağlandım, bu sefer de "the person that you are calling is busy" cümlesini 27 sefer dinledikten sonra bir bayan çıktı telefonun diğer ucuna. "Thank you for callaing WinRAR but we're not working overtime." demez mi bana (aradığım için bana teşekkür ediyor, mesai saatleri de bitmiş anlayacağınız) neyse yalvar yakar derdimi anlattım Rus aksanıyla İngilizce konuşan bayana. Neyse Almış olduğum ürünü tüm parçaları ile birlikte göndermemi, ürünü inceleyeceklerini ve durum ile ilgilenecekleri bana söyledi. Dediğini aynen yaptım, ürünü geri gönderdim.
Yalnız o ay sonunda hem telefon hem de internet faturası kabarık geldi. 43 milyon 171 bin 865
Aradan iki ay geçti. Yine kocaman bir teneke kutu kargo ile kapıma geldi. Bir adet ürün anahtarının olduğu bir kağıt, CD, kullanım klavuzları ve bir de zarf. Besbelli ürün hasarlıymış.
Hemen CD'yi kontrol ettim, bu sefer sorunsuz açıldı, programı yükledim, ürün anahtarını girdim. WinRAR'ı aktifleştirdim. Daha sonra kutunun içinde gelen zarfı açtım, kocaman bir Thank You! yazısı ile zımbalanmış mühürlü imzalı bir kaç kağıt daha çıktı zarfın içinden. WinRAR'ı arayıp ilk İngilizce konuşan Türk olarak beni tebrik etmişler ve ödediğim tüm parayı iade edeceklermiş. Ben bu ürünü ilk aldığımda dolar 1 milyon 200 bin falandı, şimdi olmuş dolar 1 milyon 400 bin kusür, totalde iki ay önce ödediğim internet ve telefon faturalarına bu da denk geliyordu. Yaani sıfıra sıfır elde var WinRAR ve hala kullanıyorum. :)

Bu yazıyı yazarken dışarıda hava bulutlu idi, bakıyorum hava şimdi açmış; eyyy kopan internet sen nelere kadirsin, bu yazıyı yazdırdın ya bana. :cool:
Ahahhahsasa harikasın abi ya. :D
 
Son düzenleme:
Üst
stat counter