Yeni Pc topladım fakat ani fps düşüşleri yaşıyorum

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

HunterCurse1

Asistan
Merhaba

1.5 Ay önce yeni sistem topladım .Fakat oyunlarda ara sıra fps düşüşleri yaşıyorum.
Adsız.png
Adsız2.png

sorunumu nasıl düzeltebilirim ?

Teşekkürler

HunterCurse1

Asistan
Anlık fps düşüşleri yaşıyorum 1-2 saniye sürüyor daha sonra kendiliğinden düzeliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yardımcı olabilecek olan var mı ?

Son düzenleme:

Görkem Say

Адидже
Yönetici
Super Moderator
Anlık fps düşüşleri yaşıyorum 1-2 saniye sürüyor daha sonra kendiliğinden düzeliyor.

Yardımcı olabilecek olan var mı ?
Büyük ihtimalle RAM kaynaklı. Sistem 16GB RAM olursa bu düşüşler çözülecektir diye düşünüyorum.

Microsoft'un güncel sürümleri ve son çıkan oyunlar daha çok ram ihtiyacı duyuyor. Bu yüzden bende bilgisayara ram eklemesi yapmanızı öneriyorum. Bunun dışında BİOS güncelleme, anakart markanızın driver sitesinden driver güncellemesi yapmayı da deneyebilirsiniz.

NousrAX

Asistan
Oyun içi Msi Afterburner değerlerini atar mısın ?

HunterCurse1

Asistan
Microsoft'un güncel sürümleri ve son çıkan oyunlar daha çok ram ihtiyacı duyuyor. Bu yüzden bende bilgisayara ram eklemesi yapmanızı öneriyorum. Bunun dışında BİOS güncelleme, anakart markanızın driver sitesinden driver güncellemesi yapmayı da deneyebilirsiniz.
Bilgisayara güncelleme gelirse yapıyorum.Fakat başka nasıl güncelleme yapılır bilmiyorum.

Oyun içi Msi Afterburner değerlerini atar mısın ?
msi1.png
msi2.png

met 35

Dekan
e.kartı kullanımı ara sıra yüzde 0 lara mı düşüyor.

beleşadam

Doçent
Windows güvenliği(defender işte)'ni bi kapat öyle dene seninlen aynı sorunu yaşayan birisi böyle yapmıştı diye hatırlıyorum.

Ho
Teşekkürler uygun sürümü nasıl bulacağım ? DriverPacks DrvCeo indirirsem daha kolay olur mu ?
Hocam en son sürüm zaten sitede paylaşılan sürümdür onu indirirsiniz. Ek program indirmenize gerek yok. Attığım yer de işletim sisteminizi seçeceksiniz. En son sürüm neyse onu indireceksiniz. Ayrıca Windows 10'nun hangi sürümünü kullanıyorsanız o sürüme ait olan driver ı indireceksiniz. Yani windows 1903 kullanıyorsunuz 1903 ün driverını, 1809 kullanıyorsanız da 1809 un driver ını indireceksiniz. 1809 ve altını kullanıyorsanız (1803, 1709 vb.) yanında sürüm yazmayanı indireceksiniz. Sadece buna dikkat edin yeterlidir:
win10.png

HunterCurse1

Asistan
Ho

Hocam en son sürüm zaten sitede paylaşılan sürümdür onu indirirsiniz. Ek program indirmenize gerek yok. Attığım yer de işletim sisteminizi seçeceksiniz. En son sürüm neyse onu indireceksiniz. Ayrıca Windows 10'nun hangi sürümünü kullanıyorsanız o sürüme ait olan driver ı indireceksiniz. Yani windows 1903 kullanıyorsunuz 1903 ün driverını, 1809 kullanıyorsanız da 1809 un driver ını indireceksiniz. 1809 ve altını kullanıyorsanız (1803, 1709 vb.) yanında sürüm yazmayanı indireceksiniz. Sadece buna dikkat edin yeterlidir:
Ekli dosyayı görüntüle 79777
Çok teşekkür ederim

stat counter