Yeni Pc'de Ani FPS Düşüşleri

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
O zaman İnşallah bu API başarılı olur ve yaygınlaşır da oyunlar için sadece Windows kullanılmak zorunda kalınmaz.Bu arada böyle diyerek Windows'un kötülüğünü değil Linux'un iyi ve daha da gelişmiş olmasını istememdir.
Windows 10'da şu an 100'den fazla back door var. Veri hırsızlığı yapan, haksız para kazanan bir şirketin iyiliğini mi isteyeceğiz bir de ? Yaptıkları bilişim suçu, sen ben yapsak hapis yatarız. Amerika kaynaklı şirket, amerika'ya bilgi sızdırıyor, bu yüzden üstü örtülüyor. Batsın kaybolsunlar.

Ben Kenobi

Dekan
Vulkan'ın başarılı olacağından emin olabilirsiniz, başarısız olması mümkün değil çünkü arada %20 lik falan değil 4 kata kadar performans farkı oluşabiliyor.
2 milyon balıkla yapılan karşılaştırma. DirectX 15 fps civarı veriyor.

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Vulkan'ın başarılı olacağından emin olabilirsiniz, başarısız olması mümkün değil çünkü arada %20 lik falan değil 4 kata kadar performans farkı oluşabiliyor.
2 milyon balıkla yapılan karşılaştırma. DirectX 15 fps civarı veriyor.
İşte ben de bundan bahsediyorum ;)

Penguen 1 - Pencere kırık :p
broken-windows.jpg

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Windows 10'da şu an 100'den fazla back door var. Veri hırsızlığı yapan, haksız para kazanan bir şirketin iyiliğini mi isteyeceğiz bir de ? Yaptıkları bilişim suçu, sen ben yapsak hapis yatarız. Amerika kaynaklı şirket, amerika'ya bilgi sızdırıyor, bu yüzden üstü örtülüyor. Batsın kaybolsunlar.
Haklısınız.Ne diyeyim?Aslında Windows 7'ye geçmemin sebeplerinden biride Micrsoft'un Windows'taki telemetry gibi veri toplaması.Bu sebepten Windows 10 değil de Windows 7 kullanıyorum.Format attığımdan beridir Windows Update'yi kapattım ve Windows Update'yi açmıyorum.Sırf Windows çeşitli güncelleştirmelerle bilgisayarımdan veri çalmasın diye.İnşallah Linux yaygınlaşır ve güvenlik açığı olmaz.Sizce Linux çok fazla yaygınlaşırsa Windows gibi yapmak isteyebilir mi?(Yani veri çalıp satma vb.)

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
İnşallah Linux yaygınlaşır ve güvenlik açığı olmaz.Sizce Linux çok fazla yaygınlaşırsa Windows gibi yapmak isteyebilir mi?(Yani veri çalıp satma vb.)
Dünyadaki bütün insanlar akıllarını kaçırır ve hepsi birer manyak yada mazojist olursa niye olmasın ? Ne dediğinin farkında mısın ? :D Linux bir kullanıcılar topluluğu tarafından geliştiriliyor kısaca insanlar (Kullanıcılar) Linux'u geliştiriyor. Canonical belki Ubuntu'da dediğini yapabilir çünkü Canonical'ın Ubuntu'da doğrudan söz hakkı var, Novell yapabilir SUSE Linux'un sahipleri Microsoft yöneticileri kafasında insanlar. Ama bunlar da kesin değil, kullanıcıların doğrudan bir söz hakkı olmasa bile dağıtım seçme özgürlüğümüz var bizim. Şirketlerin dağıtımları dediğin givi olursa direk debian yada manjaro/arch tabanına gidebiliriz ki olmaz çünkü bu şirketler bunları yaparlarsa pazar payı kaybedeceklerini biliyorlar. Kullanıcılar buz dağının görünen kısmı, bir de server'lar, IT departmanı vs. çeşitli alanlarda da bu firmalarla anlaşma yapıyorlar.

Uzun lafın kısası dediğin imkansız. Geçmişte Linux kerneline arka kapı koyması için Linus Torvalds'a NSA istekte bulunmuştu ve bu onaylandı, kısaca denediler. Başarısız oldu.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Geçmişte Linux kerneline arka kapı koyması için Linus Torvalds'a NSA istekte bulunmuştu ve bu onaylandı, kısaca denediler. Başarısız oldu.
Aslında Linux'un böyle bir şey yapacağı belki şu an için sizin de dediğiniz gibi imkansızdır ama ileride belki Microsoft gibi davranırlar.İnşallah Linux böyle bir şey yapmaz.Bir de bu Linus Torvalds NSA falan demişsiniz bu doğru mu ve şu an herhangi bir Linux'ta böyle bir açık var mı?Bir de Canonical'a ait Ubuntu'yu yüklediğimizde Sistem Ayarları>Güvenlik ve Gizlilik bölümünde dosyalar ve uygulamaların kaydını tut seçeneği ve tanılama sekmesinde hata raporlarını gönderme diye seçenekler var ve yanlış hatırlamıyorsam ben Ubuntu yüklediğimde bu seçenekler işaretliydi.Hem Ubuntu ile beraber Amazone'un uygulaması yüklenmiyor mu?Sizce Canonical de Microsoft gibi mi davranıyor yoksa sadece Ubuntu'yu geliştirmek için mi böyle bir şey yapıyor.Bu son yazdığım hakkında şu siteye bakabilirsiniz: Ubuntu Kurulumu Sonrası Yapılması Gerekenler | Acemi.com

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Bir de bu Linus Torvalds NSA falan demişsiniz bu doğru mu ve şu an herhangi bir Linux'ta böyle bir açık var mı?
Teklif ettiler, teklif var, ısrar yoka bağladılar. Yok şu an bir açık.

Bir de Canonical'a ait Ubuntu'yu yüklediğimizde Sistem Ayarları>Güvenlik ve Gizlilik bölümünde dosyalar ve uygulamaların kaydını tut seçeneği
Son kullanılan dosyalar gibi düşün Windows dilinden.

tanılama sekmesinde hata raporlarını gönderme diye seçenekler var
Bu seçeneği aktif edersen hata raporunu kişisel dosyalarının vs. detayları olmaksızın anonim olarak canonical'a gönderip Ubuntu'nun bir sorununun çözümüne yardımcı olabilirsin. Eğer ilgileniyorsan Launchpad'e girip bug bildiriminde dahi bulunabilirsin.

Hem Ubuntu ile beraber Amazone'un uygulaması yüklenmiyor mu?Sizce Canonical de Microsoft gibi mi davranıyor yoksa sadece Ubuntu'yu geliştirmek için mi böyle bir şey yapıyor.
Orada Unity (masaüstü) scope'un bir özelliği Amazon'a Unity arayüzünde yazdıklarınızı gönderiyordu ve amazon da buna göre sana ürün reklamları gösteriyordu. Masaüstü değiştirilerek aşılabilecek bir şeydi. Hala var ama 16.04'den beri kapalı olarak geliyor ama istersen bu özelliği hala açabiliyorsun.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Teklif ettiler, teklif var, ısrar yoka bağladılar. Yok şu an bir açık.

Son kullanılan dosyalar gibi düşün Windows dilinden.

Bu seçeneği aktif edersen hata raporunu kişisel dosyalarının vs. detayları olmaksızın anonim olarak canonical'a gönderip Ubuntu'nun bir sorununun çözümüne yardımcı olabilirsin. Eğer ilgileniyorsan Launchpad'e girip bug bildiriminde dahi bulunabilirsin.

Orada Unity (masaüstü) scope'un bir özelliği Amazon'a Unity arayüzünde yazdıklarınızı gönderiyordu ve amazon da buna göre sana ürün reklamları gösteriyordu. Masaüstü değiştirilerek aşılabilecek bir şeydi. Hala var ama 16.04'den beri kapalı olarak geliyor ama istersen bu özelliği hala açabiliyorsun.
Cevapladığınız için teşekkürler.Gerçekten kafamdaki bazı soruları cevapladınız.

Can Gündüz

Üyecik
Konuyu yanlış yere actiysam affola. Öncelikle ben dün laptop bilgisayar aldım birkaç tanede oyun yükledim oyunlarda fps 120 iken durduk yere 10 fps oluyor ve bu ara ara tekrarlanıyor bunun çözümü var mıdır neden kaynaklıdır acaba?

ASUS K556UQ CORE İ5 7200U 2.5GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK
Hocam selamun aleyküm . Aynı pcyi bende aldım senin aldığın zamanlarda yaklaşık olarak. Cs go da bende sıkıntı yaşıyorum fps sorunu. Halledebildin mi ?

Can Gündüz

Üyecik
Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcısının fotoğrafını atabilir misin?
Şuan dışardayım ekran kartım 940mx ıntelinlini hatırlamıyorum ama ikiside güncel ayrıyetten razer booster la boostlayıp giriyorum oyuna ayrıca bütün grafikleri lowa çektim çoklu cpu kullanımını devre dışı bıraktım fps pyum içinde 180 190a çıkıyor 2 dk grçmeden 5 6 ya düşüyor aniden

Kuvvetmira

Profesör
Şuan dışardayım ekran kartım 940mx ıntelinlini hatırlamıyorum ama ikiside güncel ayrıyetten razer booster la boostlayıp giriyorum oyuna ayrıca bütün grafikleri lowa çektim çoklu cpu kullanımını devre dışı bıraktım fps pyum içinde 180 190a çıkıyor 2 dk grçmeden 5 6 ya düşüyor aniden
Nvdia grafik seçeneklerinden yüksek performansa ayarladınız mı?

Can Gündüz

Üyecik
Nvdia grafik seçeneklerinden yüksek performansa ayarladınız mı?
Nvdia denetim masasından yüksek performanslı grafik işlemciyi atadım geforce experincedan optime ettim optime ettiğim ayarları biraz daha düşürdüm razer boosterla boostlayıp giriyorum halen deli gibi fps drop yaşıyorum bu arka planda çalışan uygulamaları razer kendısı durdurup oyuna giriyo ona rağmen halen sorun yaşıyorum yapmadığım boost düşürmediğim grafik kalmadı adamların kafası kare kare ama fps 5 10

Hunbatu

Üyecik
Aynı model pc bendede var ve aynı sorun.3 ay oynuyorum hiç bir sorun yok birden bire fps 1 e inip tekrar çıkıyor bu 1 ay böyle devam ediyor ve düzeliyor. Aldığım yere götürdüm bi sıkıntı gözükmüyor dediler,asus teknik servisine götürdüm aynı cevap. Artık uğraşmaktan bıktım. Bir daha da asusun önünden geçmem .

Szayel

Asistan
Arkadaşlar windows kendi sitesinde w10 dağıtıyor. Anakartınıza işlenmiş bir anahtarınız var ise otomatik olarak siz bilmeseniz bile internete bağladığınızda orjinalleştiriyor. Garantiden çıkartmayın durduk yere makinanızı :)

Makine de 940mx'e 12 gb ram eşlik ediyor. Bu bence oynadığınız oyunlar için yeterli gibi. Ama makine de zaten U model bir işlemci var 3mbli. Oyun için üretilmiş makineler alın bundan sonra, daha rahat edersiniz. Makine 2 kişiyi öldürüp 3. kişide yığılıyorsa, 3.kişinin grafiklerini(silah,skin vs) load edemediğinden olabilir. Bunu da gpu mu yapar cpu mu emin değilim. Minnacık bir bakır soğutucunun soğutmaya çalıştığı cpu'dan çok hayır gelmez, orası aşikar.

stat counter