Yine 99 Depremi gibi bir deprem olabilir mi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Administraktör

Foruma iz bırakmış olma dileğiyle...
Yönetici
Mod. Adayı
Yeğenim, Ankara'nın yukarılardan torpili mi var yoksam?! :D
Yok abi fay hatlarında bulunmadığı için risk çok daha az. Elbetteki depremin ne zaman olacağını Allahtan başkası bilemiyor ancak depreme sebep olan etkenler gözlendiğinde nerelerde daha çok deprem yaşanma ihtimali var anlayabiliyor bu alanda yetkin kişiler.

|SeYYaH|

Rektör
Yok abi fay hatlarında bulunmadığı için risk çok daha az. Elbetteki depremin ne zaman olacağını Allahtan başkası bilemiyor ancak depreme sebep olan etkenler gözlendiğinde nerelerde daha çok deprem yaşanma ihtimali var anlayabiliyor bu alanda yetkin kişiler.
Biliyorum yeğen biliyorum... Da, takıldıydım sadece. Hem Ankarada yaşanan siyasi depremler yeter de artar oraya. Öbürüne gerek yok! :D

|SeYYaH|

Rektör
Allah' tan başkası bilmez, o ne derse o olur buna biz bir şey yapamayız maalesef
Eyvallah BJKolik, güzel dedin... De, son kelime biraz fazla oldu gibime geliyor! :)
Zira, ilahi takdirin sonucu bazen şer gibi gözükse de mutlaka içinde insan açısından hayırlar barındıran özellikler bulunur.

Mesela...
'99 depreminden önce yapılan binalar çürük çarık oluyordu. Yapılan bir bina 3-5 yılda dökülebiliyordu. Evet, o meş'um deprem çok canımızı yaktı, çok insanımız göçtü bu dünyadan lakin aynı zamanda da dönüm noktası oldu. Milat oldu adeta. O acı kaybın verdiği tecrübeyle çıkarılan kanunlar ve denetlemeler bir daha kimsenin üç kuruş için antik kuntik binalar yapamaz hale getirdi. Öyle bir milat oldu ki biri ev alacağı zaman 99'dan önce ve sonra yapılan arasında bi dünya fiyat farkı oluşacak kadar.

Chapulers

Üyecik
Eyvallah BJKolik, güzel dedin... De, son kelime biraz fazla oldu gibime geliyor! :)
Zira, ilahi takdirin sonucu bazen şer gibi gözükse de mutlaka içinde insan açısından hayırlar barındıran özellikler bulunur.

Mesela...
'99 depreminden önce yapılan binalar çürük çarık oluyordu. Yapılan bir bina 3-5 yılda dökülebiliyordu. Evet, o meş'um deprem çok canımızı yaktı, çok insanımız göçtü bu dünyadan lakin aynı zamanda da dönüm noktası oldu. Milat oldu adeta. O acı kaybın verdiği tecrübeyle çıkarılan kanunlar ve denetlemeler bir daha kimsenin üç kuruş için antik kuntik binalar yapamaz hale getirdi. Öyle bir milat oldu ki biri ev alacağı zaman 99'dan önce ve sonra yapılan arasında bi dünya fiyat farkı oluşacak kadar.
Çinde 8.9 şiddetinde bir deprem olmuştu 1 kişi ölmüştü oda türkdü :d yapıların temelleri yeterince kuvvetli olursa hiçbirşey olmaz

Bana eksiklerimi sorma hayat. Mustafa Kemal derim.
Ankara'da yaşıyorum.Yaprak oynamıyor.Hava 39-40 derece,rüzgar esiyor SICAK SICAK. Aynı fırından sıcak ekmek alırsınız poşet veya kese kağıdına bakdığınızda sıcak hava yüzünüze vurur aynen öyle.Ben depremi yaşamadım.Ama ailem yaşadı.Anlattıklarına görede hava böyle imiş. Allah bir daha yaşatmasın.Sizin fikirlerinizi görmek isterim.
Evet, özellikle ben Keçiören de çok hissediyorum Ankara çok sıcak. Wonderland’e kuzenimi götürecektim hep ter döküldü başımdan aşağı:(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okula bile giderken metronun bir sorunu var. Keçiören metrosu çok soğuk, otobüste çok sıcak. Niye böyle anlamıyorum :(

Son düzenleme:
Evet, özellikle ben Keçiören de çok hissediyorum Ankara çok sıcak. Wonderland’e kuzenimi götürecektim hep ter döküldü başımdan aşağı:(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okula bile giderken metronun bir sorunu var. Keçiören metrosu çok soğuk, otobüste çok sıcak. Niye böyle anlamıyorum :(
Bende Altındağ'da oturuyorum

Ankara deprem olmasi beklenen en son er hic fay yok volkanik faliyet te yok güvenli orasi ....

Mxns

Üyecik
stat counter